Με νέα πρόσωπα νίκη για το ΑΠΟΕΛ

Τη νίκη με 1-0 πέτυχε στο Μακάρειο το ΑΠΟΕΛ επί του Ολυμπιακού με τον Μπρούνο Μπαλταζάρ να χρησιμοποιεί τους νέους... Balogh και Cascini. Σκόρερ της αναμέτρησης ο Ντελατόρε στο 83΄ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Περισσότερα σε λίγο...

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα...

- Έναρξη της αναμέτρησης

3' Ο Ντέβι μετά από πάσα του Balogh επιχείρησε διαγώνιο σουτ που κόντραρε στα σώματα των αμυντικών.

5' Ωραία προσπάθεια του Balogh που πέρασε δύο παίκτες όμως ανακόπηκε από τον τρίτο αντίπαλο.

10΄ Το ΑΠΟΕΛ έχει τον έλεγχο της μπάλας όμως ο ρυθμός του αγώνα είναι ακόμα σε χαμηλό τέμπο χωρίς κάποια αξιόλογη ευκαιρία.

11' Ωραία διαγώνια μπαλιά του Νεκτάριου όμως το κοντρόλ του Νατέλ δεν ήταν καλό και δεν πρόλαβε να γυρίσει σωστά στον Ρέζα.

16' Γύρισμα του Ρέζα στην περιοχή, η μπάλα πέρασε και από τον κίπερ όμως δεν υπήρχε κανείς στην περιοχή για να σκοράρει.

18' ΠΕΝΑΛΤΙ...  Ο Ρέζα με ωραία προσπάθεια ξεπέρασε 4 αμυντικούς και ανατράπηκε στην περιοχή με τον ρεφ να δίνει πέναλτι.

19΄ Ο Ιρανός εκτέλεσε το πέναλτι με τον Κωνσταντίνου να αποκρούει.

25' Όμορφη προσπάθεια του Οπόνγκ από τα αριστερά, γύρισε στην περιοχή για τον Νάνι, όμως το σουτ του από καλή θέση, κατέληξε έξω.

31' Μετά το χαμένο πέναλτι του ΑΠΟΕΛ, ο Ολυμπιακός πήρε μέτρα στο γήπεδο και κυκλοφορεί την μπάλα ενώ σε κάποιες περιπτώσεις γίνεται επικίνδυνος.

33' Μακρινό σουτ του Ντέβι, κάπου κοντράρει και καταλήγει άουτ.

37' Σουτ του Ρέζα από καλή θέση, ο Σάββα έβαλε την κόντρα αποσοβώντας τον κίνδυνο.

41' Μακρινό σουτ από τον Μίγγο, ο Βάτερμαν απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ.

Ημίχρονο στην αναμέτρηση με τις δύο ομάδες στο 0-0

Έναρξη δεύτερου μέρους

- 46' Τρεις αλλαγές για το ΑΠΟΕΛ με τους Πρινιωτάκη, Ζαχίντ και Ντελατόρε να παίρνουν τις θέσεις των Βάτερμαν, Ρουέδα και Ντε Βινσέντι. Ο Γκέντσογλου πήρε τη θέση του Ρουέδα στο κέντρο της άμυνας.

50' Εξαιρετική ατομική ενέργεια από τον Balogh που πέρασε από τέσσερις αντιπάλους και ανατράπηκε έξω από την περιοχή κερδίζοντας το φάουλ.

54΄ Ο Μπάλογκ βρέθηκε στην περιοχή περνώντας τον κίπερ από πλάγια όμως το γύρισμα του δεν βρήκε αποδέκτη.

65΄ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για το ΑΠΟΕΛ  Σέντρα του Μιλάνοφ, κεφαλιά του Ντελατόρε και φοβερή απόκρουση από τον κίπερ του Ολυμπιακού

66' ΝΕΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για το ΑΠΟΕΛ Γύρισμα του Νατέλ, τακουνάκι του Ντελατόρε και σουτ του Balogh από κοντά με την μπάλα να κοντράρει στον Σάββα, λίγο πριν καταλήξει στα δίχτυα!

73' Ο Ζαχίντ εκτέλεσε το φάουλ και ο Γκέντσογλου που προωθήθηκε έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας την ψηλά άουτ.

76' ΕΥΚΑΙΡΙΑ... Ο Νατέλ έκανε ωραία κούρσα από τα δεξιά κάνοντας γύρισμα προς τον Ρέζα ο οποίος από πολύ κοντινή απόσταση.

83' ΓΚΟΛ 1-0 το ΑΠΟΕΛ... Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Ντελατόρε κέρδισε την κεφαλιά στην περιοχή ανοίγοντας το σκορ για το ΑΠΟΕΛ.

86' Επικίνδυνη μπαλιά στην περιοχή του ΑΠΟΕΛ ο Πρινιωτάκης κάνει την έξοδο και επεμβαίνει σωτήρια.

88' Σουτ του Ντελατόρε η μπάλα αποκρούεται από τον κίπερ του Ολυμπιακού.

89' Ωραίος συνδυασμός μεταξύ Ρέζα, Μπαλόγκ και Αρτεμίου με την μπάλα να καταλήγει στον Αλεξάνδρου που δοκίμασε το σουτ στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ.