Ανατροπή, «διπλό» και... 2η θέση! (φώτος)

- 18.10.2021

Με ανατροπή ο Άρης, πήρε ένα σπουδαίο διπλό κόντρα στην Δόξα, κερδίζοντας την με 2-1

Η ιστοσελίδα μας ήταν εκεί και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα...

Έναρξη του αγώνα...

5' Πρώτο κόρνερ για την ομάδα του Άρη. Γύρισμα του Καζού, η μπάλα κόντραρε σε αμυνόμενο.

6' Εκτελεί το κόρνερ ο Καζού διώχνει με γροθιές ο Σισκόφσκι.

7' Φάουλ σε καλή θέση για την ομάδα της Δόξας.

7' ΓΚΟΛ για την Δόξα που κάνει το 1-0. Ο Τιτζιάνι εκτελεί το φάουλ, η μπάλα στο τείχος, ο ίδιος παίρνει το ριμπάουντ και με μία βολίδα ανοίγει το σκορ στο Μακάρειο Στάδιο.

ηφ

11' Σουτ του Γκαρσία, ο Σισκόφσκι διώχνει σε κόρνερ.

12' Κόρνερ για την Δόξα. Εκτελείται και ο Βανά, ελέγχει.

Αρκετά καλός ρυθμός στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά του παιχνιδιού.

18' Μακρινό σουτ του Κβάσουκ, η μπάλα φεύγει άουτ. Καμία ανησυχία για τον Σισκόφσκι.

19' Σουτ του Αντάμοβιτς, ο Βανά αποκρούει με διπλή προσπάθεια.

21' Επικίνδυνη προϋπόθεση για τον Άρη. Ο Καζού έφυγε από αριστερά, έκανε την σέντρα με τον Λαφράνς να βγάζει την άμυνα, πριν να φτάσει η μπάλα στα πόδια του Φράγκου.

26' Φάουλ σε καλό σημείο για την Δόξα. Ο Τιτζιάνι εκτελεί και πάλι, με τον Βανά να λέει "όχι". Στο ριμπάουντ ο Αντενόν, κάνει το σουτ και την μπάλα να καταλήγει άουτ.

29' Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα. Ο Σαντίκ έκανε το σουτ εντός περιοχής, ο Βανά απέκρουσε εντυπωσιακά.

30' Καλύτερη η Δόξα στο πρώτο ημίωρο του παιχνιδιού.

σν

35' Ο Φράγκος προσπάθησε να βρει τον Στεπίνσκι, με τον δεύτερο να μην κάνει καλό κοντρόλ.

36' Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι για τον Σιμιόν σε μαρκάρισμα πάνω στον Μπαλντέ. Αυτή ήταν η τρίτη του στο πρωτάθλημα και θα χάσει ένα από τα επόμενα δύο παιχνίδια.

39' Δεύτερη κίτρινη για παίκτη του Άρη. Ο Κβάσουκ κιτρινίζεται και αυτός.

45' Πιέζει ο Άρης στα τελευταία στάδια του ημιχρόνου. Έκανε δύο σέντρες στην αντίπαλη περιοχή, χωρίς όμως να απειλήσει ιδιαίτερα.

45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου...

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου...

47' Κόρνερ για τον Άρη. Η μπάλα φεύγει κατευθείαν άουτ. Κατοχή για την Δόξα.

49' Πήγε να μπει στην περιοχή ο Μπαλντέ, κόβεται καθαρά από τον αμυντικό του Άρη.

49' Κίτρινη στον Ασαμόα, σε φάουλ πάνω στο Στεπίνσκι. Καθαρή παράβαση.

51' Σουτ του Μπαλντέ εντός περιοχής με την μπάλα να  αποκρούεται από τον συμπαίκτη του, Σαντίκ και να καταλήγει άουτ.

53' Κίτρινη κάρτα στον Καραμανώλη για διαμαρτυρία.

53' Κόρνερ για τον Άρη, με τον Σίλντενφελντ, να παίρνει την κεφαλιά, ωστόσο η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

ςργ

55' Σέντρα του Μέσκα, με την μπάλα να φεύγει παράλληλα.

57' Σουτ του Αντάμοβιτς για την Δόξα, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

60' Διπλή αλλαγή για Άρη. Εκτός οι Φράγκος και Κβάσουκ, μέσα οι Σικόρσκι και Μπαμπσίκα

61' Μεγάλη φάση για τον Άρη. Ο Μπαμπίσκα έβγαλε την σέντρα και από κοντά ο Καζού δεν μπόρεσε να σκοράρει. Το 1-0 παραμένει.

64' Σουτ του Στεπίνσκι, αρκετά ψηλά η μπάλα.

65' Αναγκαστική αλλαγή για την Δόξα. Ο Μπαλντέ δεν μπορεί να συνεχίσει και την θέση του παίρνει ο Σάσι.

ΙΘΓ

69' Πατσέκο έξω, Ντελμίρο μέσα για τον Άρη.

69' Οικονομίδης μέσα, Ολιβέιρα

72' Σουτ του Ντίας, ο Βάνας απέκρουσε την μπάλα.

79' Ο Μπαμπίσκα την χαμηλή σέντρα ο Σισκόφσκι έκανε την απόκρουση.

80' Ο Σισκόφσκι κρατάει την Δόξα μπροστά στο σκορ. Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Σικόρσκι είχε τετ α τετ, ο Σισκόφσκι του είπε "όχι", ενώ στο ριμπάουντ απέκρουσε ξανά σουτ του Στεπίνσκι. Παραμένει το 1-0.

ΚΘΓ

Αρκετά ανεβασμένος ο Άρης στο δεύτερο ημίχρονο. Προσπαθεί για την ισοφάριση.

84' Σέντρα του Τιτζιάνι, η μπάλα αρκετά ψηλά από την αντίπαλη εστία.

86' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα οι Ανδρέου και Μόργκαν, έξω οι Λόπες και Σιμιόν.

87' ΓΚΟΛ για τον Άρη που ισοφαρίζει σε 1-1. Κόρνερ του Καζού, ο Στεπίνσκι με δυνατή κεφαλιά, ισοφαρίζει για την ομάδα του.

89' Ο Άρης γυρίζει το παιχνίδι κάνοντας το 1-2. Ο Στεπίνσκι έκανε το σουτ, ο Σισκόφσκι έκανε την απόκρουση, με τον Σικόρσκι να παίρνει το ριμπάουντ και από κοντά να κάνει το 1-2.

90' Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

Δόξα (Κ.Σακκάς): Σισκόφσκι, Αντενόν, Ασαμόα, Τιτζιάνι, Σαντίκ, Οικονομίδης(69' Ντίας), Λαφράνς, Μπαλντέ(65' Σάσι), Αντάμοβιτς, Καραμανώλης, Μέσκα.

-Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Χριστοφή, Φασουλιώτης, Τραϊσέφσκι, Στυλιανού, Βασιλείου, Καλλής, Ολιβέιρα.

Άρης (Λ.Λουκά): Βανά, Καζού, Ν.Λόπες, Μανού, Σίλντενφελντ, Στεπίνσκι, Φράγκος(60' Σικόρσκι), Γιάγκο, Κβάσουκ(60' Μπαμπίσκα), Πατσέκο(69' Ντελμίρο), Σιμιόν

-Στον πάγκο: Σωφρoνίου, Μπράουν, Σικόρσκι, Αντρέου, Ελευθερίου, Ρονγκάλια, Ματθαίου, Κορομά,, Ιωσηφίδης.

Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας

Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος

Β' Βοηθός Διαιτητής: Βασιλείου Αδάμος

4ος Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης