ΑΝΑΤΡΟΠΗ στο 88' και... ΦΟΥΛ για πρόκριση! (Φώτος)

- 07.11.2019

Άρχισε στις 19:55 στο "ΓΣΠ" ο αγώνας του ΑΠΟΕΛ με την Καραμπάχ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net είναι από νωρίς στο γήπεδο και σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξή του...

Το ΦΙΛΜ του αγώνα:

-Έναρξη.

-5' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, η μπάλα βρίσκεται κυρίως στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

-6' Προσπαθεί να ασκήσει πίεση ψηλά το ΑΠΟΕΛ, έγινε ένα κλέψιμο απ' τον Πάβλοβιτς ο οποίος κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

-9' Πρώτο κόρνερ στο ματς, το κερδίζει η Καραμπάχ από αριστερά.

-10' ΓΚΟΛ για την Καραμπάχ. Ο Quintana εκτέλεσε το κόρνερ σημαδεύοντας στο δεύτερο δοκάρι, εκεί που ο Medvedev με δυνατή κεφαλιά νίκησε τον Μπέλετς για το 0-1. Κακή αντίδραση στο αμυντικό στημένο για τους παίκτες του ΑΠΟΕΛ.

υηβ4τωψ

-16' Πρώτη αλλαγή στο ματς, αναγκαστική για την Καραμπάχ. Ο Quintana αποχώρησε λόγω τραυματισμού και ο Gueye πήρε την θέση του.

ςγη46ς5γβητφρ'

-20' Δεν έχει μπορέσει να αντιδράσει το ΑΠΟΕΛ. Προσπαθεί στην μεσαία γραμμή αλλά δεν έχει καταφέρει να φτιάξει ακόμη την πρώτη του καλή στιγμή.

-24' Πρώτο σουτ εντός εστίας για το ΑΠΟΕΛ, από τον Πάβλοβιτς μετά από συνεργασία με τον Μιχαΐλοβιτς. Απέκρουσε σταθερά ο Begovic.

-27' Λάθη στην μεσαία γραμμή για τους "γαλαζοκίτρινους", δίνουν την ευκαιρία σε αντεπιθέσεις στους φιλοξενούμενους.

-29' Κλασική ευκαιρία για την Καραμπάχ. Ο Zoubir πέρασε στον Gueye ο οποίος μόνος εντός περιοχής και με την μπάλα στρωμένη στο αριστερό βρήκε... αέρα, χάνοντας την ευκαιρία.

-30' Δυσαρέσκεια και απόδοκιμασίες απ' τους φίλους του ΑΠΟΕΛ με την εμφάνιση της ομάδας τους μέχρι στιγμής.

-34' Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι. Ο Almeida για χτύπημα στον Μάτιτς.

(ΤΕΛΙΚΟ) ΑΠΟΕΛ - Καραμπάχ 2-1 (Φώτος)

-36' ΣΚΟΡΑΡΕΙ το ΑΠΟΕΛ με τον Πάβλοβιτς, αλλά το γκολ σωστά ακυρώθηκε ως οφσάιντ αφού όταν έγινε η πάσα απ' τον Χαλένιους, ο Σέρβος ήταν εκτεθειμένος.

-40' Φάση διαρκείας στα όρια της περιοχής της Καραμπάχ, η μπάλα στρώθηκε προς τα έξω εκεί που ο Νικόλας Ιωάννου έκανε το μακρινό δυνατό σουτ, αναγκάζοντας τον Begovic σε δύσκολη επέμβαση.

-45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

-45+1' Ο Zoubir έφυγε στην πλάτη της άμυνας του ΑΠΟΕΛ, αλλά ο Βούρος έκοψε σωτήρια πριν ο αντίπαλος επιθετικός πλασάρει.

-Τέλος ημιχρόνου στο 0-1. Κακή εμφάνιση από το ΑΠΟΕΛ που βρίσκεται πίσω στο σκορ.

-Ξεκίνησε το β'μέρος.

-46' Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Τάμαρι αντί Ζοαοζίνιο.

-50' Μεγάλη ευκαιρία για την Καραμπάχ. Σέντρα του Abdullayev από δεξιά, κεφαλιά του Míchel από καλή θέση, έδιωξε εντυπωσιακά ο Μπέλετς.

-56' Σουτ του Míchel, επέμβαση ξανά ο Μπέλετς.

-57' Νέα καλή φάση για την Καραμπάχ. Σουτ του Zoubir από καλή θέση, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Μπέλετς.

-58' Γύρισμα του Τάμαρι από αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλους.

-59' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ με τον Σόουζα! Κόρνερ του Μάτιτς από αριστερά, κεφαλιά - ψαράκι του Σόουζα και η μπάλα στα δίκτυα για το 1-1!

βετβτνβτρευνυτενετυη

-60' Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Μπέζιακ αντί Γκέντσογλου.

-61' Κίτρινη στον Σόουζα.

-65' Κρατά μπάλα το ΑΠΟΕΛ, βρίσκεται περισσότερο στο μισό της Καραμπάχ και πιέζει.

-71' Κίτρινη στον Míchel.

-74' Καλή στιγμή για την Καραμπάχ. Αντεπίθεση με τους Almeida και Zoubir, άστοχο το σουτ του τελευταίου.

-75' Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Εφραίμ αντί Χαλένιους.

-76' Αλλαγή στην αλλαγή η Καραμπάχ. Romero αντί Gueye.

-84' Σουτ του Τάμαρι από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα λίγο έξω.

-85΄ Κίτρινη στον Begovic για καθυστερήσεις.

-88' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ με τον Εφραίμ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι εκεί που ο Εφραίμ, εναέριο βολέ πέφτοντας, ο Ιωάννου παρενέβη στην πορεία της μπάλας η οποία κατέληξε στα δίκτυα! Μικρή σημασία έχει σε ποιον απ' τους δύο θα πιστωθεί το γκολ, η ουσία είναι ότι οι "γαλαζοκίτρινοι" έκαναν το 2-1!

-90' Τέσσερα λεπτά οι καθσυτερήσεις.

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Μιχαΐλοβιτς, Βούρος, Σάβιτς, Ιωάννου, Ζοαοζίνιο (46'Τάμαρι), Γκέντσογλου (60'Μπέζιακ), Σόουζα, Μάτιτς, Χαλένιους (75'Εφραίμ), Πάβλοβτις.

Στον πάγκο: Βάτερμαν, Μερκής, Άλεφ, Εφραίμ, Τάμαρι, Αλωνεύτης, Μπέζιακ.

ΚΑΡΑΜΠΑΧ: Begovic, Garayev, Ailton, Medvedev, Abdullayev, Míchel, Quintana (16'Gueye) - (76' Romero), Sadygov, Zoubir, Almeida, B. Hüseynov.

Στον πάγκο: Vagner, Mammadov, Romero, Hajiyev, Rherras, A. Hüseynov, Gueye.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σόουζα / Almeida, Míchel, Begovic.

Referee: Manuel Schuettengruber (AUT)

Assistant referees: Roland Brandner (AUT), Robert Steinacher (AUT)

Fourth official: Christopher Jaeger (AUT)