ΑΠΟΕΛ - Άρης: Ο Στεπίνσκι έστησε... μπλόκο στο ΓΣΠ!

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο ΓΣΠ...

-Ντεμπούτο στον πάγκο του Άρη για τον Αλεξέι Σπιλέφσκι.

γφηηγφηγηφηφ

-Ο Λούκας Σωτηρίου σφυρίζει την έναρξη.

-4' Μικροδιακοπή, στο έδαφος ο Βινίσιους με ενοχλήσεις και μέσα το ιατρικό τιμ.

δηφδφδφηδηφδφη

-Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Βραζιλιάνος, πρόβλημα για το ΑΠΟΕΛ με το "καλησπέρα".

-6' Αποχωρεί ο Βινίσιους, μέσα ο Έσελινκ.

-8' Πρώτη τελική με κεφαλιά του Ντελμίρο από δύσκολη γωνία, εύκολα ο Σκουφέτ.

235235232323523

-12' Στο έδαφος ο Σόουζα μετά από διεκδίκηση στην περιοχή του Βανά και έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες του ΑΠΟΕΛ. Δέχθηκε χτύπημα από τον Στεπίνσκι και έχει ματώσει στο πρόσωπο. Ο παίκτης του Άρη βγήκε επικίνδυνα και με το χέρι βρήκε τον Βραζιλιάνο στο πρόσωπο.

-Πάει στο on-field review ο Λούκας Σωτηρίου.

-13' ΠΕΝΑΛΤΙ για το ΑΠΟΕΛ και κίτρινη στον Στεπίνσκι, η απόφαση του ρεφ μετά που είδε το ριπλέι.

-15' Ο Σόουζα είναι ακόμα στο έδαφος και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

-17' Με δεμένο κεφάλι πλέον ο Σόουζα.

8658568568568

-17' Ο Βανά αποκρούει το πέναλτι του Κβιλιτάια! Χάνει την μεγάλη ευκαιρία το ΑΠΟΕΛ.

23333332323ω

-24' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Πέδρο έκλεψε από τον Γιαγκό λίγα μέτρα έξω απ' την περιοχή του Βανά, η μπάλα πήγε στον Θεοδώρου και αυτός έδωσε δεξιά στον Σόουζα, ο οποίος με σέντρα βρήκε τον Ντονγκαλά που σκόραρε με κεφαλιά! (Δείτε το εδώ)

-Μισή ώρα αγώνα. Πιο επικίνδυνο το ΑΠΟΕΛ που μπορεί να μην κατάφερε ακόμα να επιβάλει το παιχνίδι του αλλά έφτασε στο γκολ ενώ έχασε και το πέναλτι.

-35' Σουτ του Στεπίνσκι εκτός περιοχής, αδύναμο, μπλόκαρε εύκολα ο Σκουφέτ.

-45' Διακοπή, στο έδαφος ο Μονέ-Πακέ.

-Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

-45+2' Τώρα συνεχίζεται το παιχνίδι.

-45+5' Τέλος ημιχρόνου.

ψωωψωψωψωψ

-Με μια αλλαγή αρχίζει το 2ο μέρος, Σατσιάς αντί Γαβριήλ. Επιστροφή μετά τον τραυματισμό του για τον νεαρό χαφ.

-50' Αδύναμη κεφαλιά του Μπρόρσον από κοντά, εύκολα ο Σκουφέτ.

-51' Κίτρινη στον Καρώ για τράβηγμα στον Πακέ.

124421421421412

-54' ΔΟΚΑΡΙ ο Άρης! Ο Στεπίνσκι με ωραία κίνηση στην περιοχή ελευθερώθηκε, με δυνατό σουτ νίκησε τον Σκουφέτ αλλά ήταν άτυχος.

-Δέκα λεπτά στο β' ημίχρονο, πολύ καλός ο ρυθμός, πάνω-κάτω η μπάλα.

-55' Γιαμπλόνσκι αντί Μανού.

-57' Μεγάλη ευκαιρία το ΑΠΟΕΛ τώρα.... Ο Κβιλιτάια έκανε το πλασέ εξ επαφής, η μπάλα σταμάτησε στον Σίλντενφελντ που ήταν στην κατάλληλη θέση και έσωσε τον Άρη.

-62' Δεύτερη κίνηση ο Σπιλέφσκι, Σπόλιαριτς αντί Πακέ.

-67' Πολύ καλή προϋπόθεση για τον Άρη, ο Έσελινκ πρόλαβε τον Στεπίνσκι πριν πλασάρει από κοντά και παραχώρησε κόρνερ.

-70 λεπτά. "Ανοικτό" παιχνίδι, ο Άρης ρισκάρει όλο και περισσότερο όσο περνάει η ώρα. Οι γηπεδούχοι χωρίς να παίρνουν ρίσκα, ψάχνουν το 2ο γκολ για να καθαρίσουν.

-74' Ωραία κίνηση του Ντογκαλά από αριστερά, μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ από διαγώνια αλλά δεν βρήκε στόχο.

-77' Kίτρινη στον Μπρόρσον για φάουλ στον Ντονγκαλά.

-78' Τώρα κάρτα στον Σόουζα για φάουλ στον Σπόλιαριτς.

-79' Ο Τζαβέ αντί του Ντελμίρο και ο Ντιαβαρά αντί του Σαρφό.

-82' Ακόμα μια ευκαιρία το ΑΠΟΕΛ με τον Ντονγκαλά που μετά από κάθετη του Ντιαβαρά βγήκε "φάτσα" με τον Βανά, που ήταν στην σωστή θέση και απέκρουσε.

-83' Στο έδαφος ο Κβιλιτάια, μέσα το ιατρικό τιμ.

-85' Ξανά διακοπή, στο έδαφος ο Γουίλερ.

-87' ΓΚΟΛ 1-1! Ο Σπόλιαριτς βρήκε με κεφαλιά τον Στεπίνσκι, ο οποίος νίκησε τον Έσελινκ στην μονομαχία και εξ επαφής πλάσαρε τον Σκουφέτ.

-88' Κίτρινη στον Μπράουν.

-Μικρή καθυστέρηση, το γκολ ελέγχεται από το VAR.

-Μετράει κανονικά το γκολ

-90' Ο Μάγκλιτσα αντί του Γουίλερ.

-90' Κάρτα στον Ντονγκαλά που έσπρωξε τον Μπράουν.

-Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

-93' Κίτρινη στον Αλεξέι Σπιλέφσκι για διαμαρτυρίες.

-93' Πτώση του Ντιαβαρά στην περιοχή του Βανά, διαμαρτυρίες από το ΑΠΟΕΛ.

-94' Κίτρινη και στον Σωφρόνη Αυγουστή για διαμαρτυρίες.

-Τέλος, αφήνει δυο βαθμούς στην προσπάθεια για τον τίτλο το ΑΠΟΕΛ.

ΑΠΟΕΛ (Σ.Αυγουστή): Σκουφέτ, Πέδρο, Καρώ, Βινίσιους (6' Έσελινκ), Γουίλερ (90' Μάγκλιτσα), Σόουζα, Σαρφό (79' Ντιαβαρά), Θεοδώρου, Ντονγκαλά, Γαβριήλ (46' Σατσιάς), Κβιλιτάια.

-Στον πάγκο: Μιχαήλ, Μάγκλιτσα, Σατσιάς, Έσελινκ, Τσεμπάκ, Ντιαβαρά, Πολυκάρπου, Γεωργίου, Βρόντης, Χαραλάμπους, Κούτσακος, Σάβιτς.

Άρης (Α.Σπιλέφσκι): Βανά, Μανού (55' Γιαμπλόνσκι), Μόργκαν, Στεπίνσκι, Ντελμίρο (79' Τζαβέ), Γιαγκό, Πακέ (62' Σπόλιαριτς), Σίλντενφελντ, Μουσούντα, Μπρόρσον, Μπαμπίκα.

-Στον πάγκο: Παπαστυλιανού, Σωφρονίου, Σικόρσκι, Σπόλιαριτς, Φράγκος, Ρονκάλια, Γιαμπλόνσκι, Τζαβέ, Κορομά, Σιμιόν.

Κίτρινες: Καρώ, Ντονγκαλά / Στεπίνσκι, Μπρόρσον, Μπράουν

Διαιτητής: Σωτηρίου Λούκας

Α' Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος

Β' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος