ΑΠΟΕΛ και Απόλλωνας ρίχνονται στη μάχη του Europa League

ΑΠΟΕΛ και Απόλλωνας ρίχνονται στη μάχη του Europa League

ΑΠΟΕΛ και Απόλλωνας ρίχνονται σήμερα στη μάχη του Europa League, με στόχο να πάρουν τον πρόκριση στα πλέι οφ της διοργάνωσης.  

Στις 15:00, το ΑΠΟΕΛ αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Καϊσάρ Καζακστάν με τηλεοπτική μετάδοση από την Cablenet. Ο αγώνας είναι μονός και το ΑΠΟΕΛ, θέλει νίκη για να συνεχίσει την πορεία του τη διοργάνωση, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ζευγαριού Ολίμπια Λουμπλιάνα Σλοβενίας - Ζρίνσκι Βοσνίας που αγωνίζονται απόψε στις 19:30.

Ο Απόλλωνας αντιμετωπίζει εκτός έδρας αγωνίζεται στο Ηράκλειο της Κρήτης τον ΟΦΗ. Ο αγώνας επίσης είναι μονός και θα αρχίσει  στις 20:00 με τηλεοπτική μετάδοση από τη Cytavision. Σε περίπτωση πρόκρισης του, ο Απόλλων θα αντιμετωπίσει στον επόμενο γύρο τη Λεχ Πόζναν Πολωνίας η οποία χθες βράδυ απέκλεισε τη Χάμαρμπι Σουηδίας με 3-0 εκτός έδρας.

 

Συνοπτικά, το σημερινό πρόγραμμα των προκριματικών του Europa League είναι:

 

15:00 Καϊσάρ (Kαζ) - ΑΠΟΕΛ (Κυπ)

15:15 Βέντσπιλς (Λετ) - Ρόζενμποργκ (Νορ)

16:30 Ρενόβα (Βμκ) - Χάιντουκ Σπλιτ (Κρο)

17:00 Αραράτ-Αρμενίας (Αρμ) - Φόλα (Λουξ)

17:00 Αστάνα (Kαζ) - Μπουντούτσνοστ (Μαυ)

17:00 Τιούτα (Αλβ) - Γρανάδα (Ισπ)

18:00 Λίνκολν (Γιβ) - Ρέιντζερς (Σκω)

18:30 Κουόπιο (Φιν) - Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλκ)

18:45 Μποτοσάνι (Ρου) - Σκέντιγια (Βμκ)

19:00 Γκέτεμποργκ (Σου) - Κοπεγχάγη (Δαν)

19:00 Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Bου) - Τότεναμ (Αγγ)

19:00 Μπόντο/Γκλιμτ (Νορ) - Ζαλγκίρις (Λιθ)

19:00 Νέφτσι Μπακού (Αζε) - Γαλατασαράι (Tου)

19:00 Ριτεριάι (Λιθ) - Σλόβαν Λίμπερετς (Τσε)

19:30 Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλο) - Ζρινιέσκι (Βοσ)

19:30 Φλόρα (Eσθ) - ΚΡ Ρεϊκιαβικ (Ισλ)

20:00 Κόναζ Νόμαντς (Ουα) - Δυναμό Τιφλίδας (Γεω)

20:00 Λατσί (Αλβ) - Χάποελ Μπίερ Σέβα (Iσρ)

20:00 Λοκομοτίφ Τιφλίδας (Γεω) – Δυναμό Μόσχας (Ρωσ)

20:00 Μακάμπι Χάιφα (Iσρ) - Καϊράτ Αλμάτι (Kαζ)

20:00 Ντζουργκάρντεν (Σου) - Γιουρόπα (Γιβ)

20:00 ΟΦΗ (Ελλ) - Απόλλων Λεμεσού (Κυπ)

20:00 Ρίγα (Λετ) - Τρε Φιόρι (Αγμ)

20:00 Sf.Gheorghe (Μολ) - Παρτιζάν (Σερ)

20:00 ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Bου) - ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευ)

20:00 Χιμπέρνιαν (Μλτ) - ΜΟΛ Φέχερβαρ (Ουγ)

20:30 Ίντερ Κλαμπ Εσκάλντες (Ανδ) - Ντάνταλκ (Iρλ)

21:00 Άρης Θεσσαλονίκης (Ελλ) - Κολός Κοβάλιβκα (Ουκ)

21:00 Κούκσι (Αλβ) - Βόλφσμπουργκ (Γερ)

21:00 Μπόρακ Μπάνια Λούκα (Βοσ) - Ρίο Άβε (Πορ)

21:00 Πιάστ Γκλίβιτσε (Πολ) - Χάρτμπεργκ (Αυτ)

21:00 Σάμροκ Ρόβερς (Iρλ) - Μίλαν (Ιτα)

21:00 Σίλεξ (Βμκ) - Ντρίτα (Κσβ)

21:00 Σταντάρ Λιέγης (Bελ) - Μπάλα Τάουν (Ουα)

21:15 Μούρα (Σλο) - Άαρχους (Δαν)

21:30 Βίκινγκ (Νορ) - Αμπερντίν (Σκω)

21:30 Κολερέιν (Βιρ) - Μάδεργουελ (Σκω)

21:45 Λίνφιλντ (Βιρ) - Φλοριάνα (Μλτ)

21:45 Ντουνάισκα Στρέντα (Σλκ) - Γιάμπλονετς (Τσε)

21:45 Όσιγιεκ (Κρο) - Βασιλεία (Ελβ)

21:45 Σερβέτ (Ελβ) - Ρεμς (Γαλ)

22:00 Μπάτσκα Τόπολα (Σερ) - Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρου)

22:05 Χόνβεντ (Ουγ) - Μάλμε (Σου)

 

Home