Άρης να... γουστάρεις! (φώτος)

- 22.08.2021

New era... με μεγάλο διπλό για τον Άρη, με το... αριστερό ο Ολυμπιακός στην επιστροφή του στο ΓΣΠ.

Η ομάδα του Λιάσου Λουκά επικράτησε με 2-1 χάρις τα γκολ των Κβάσιουκ και Σικόρσκι μετά από ασίστ του Καζού. Πολύ καλό πρόσωπο για την Λεμεσιανή ομάδα που έχει να περιμένει αρκετούς ποδοσφαιριστές που είναι εκτός. Προσπάθησε αλλά δεν ικανοποίησε ο Ολυμπιακός του Γιώργου Πετράκη.

- Έναρξη στο ματς

- 1' Στημένο του Καζού, ο Στεπίνσκι πήρε το κεφάλι, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Ηταν εκτεθειμένος ο Πολωνός.

γδφγδφγδφγδγδφγδγδγδγδφγδφγ

- 3' Νέο φάουλ για τον Αρη, ξανά ο Καζού, σε καλό σημείο. Εκτέλεσε ο Σικόρσκι τελικά, η μπάλα μόλις δίπλα από το δεξιό δοκάρι του Μολ.

- 5' Ο Σαρφό στον Βαγγέλη Κυριάκου, αυτός με σέντρα ακριβείας στο κεφάλι του Μάντζη, η μπάλα μόλις δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βάνα Άλβες.

γηφγηφγηηγηφγηφηφηφγ

(ΣΧΟΛΙΟ) Δεκάλεπτο στο ΓΣΠ, πολλά λάθη και από τους δυο, ξεχωρίζει η φάση του Μάντζη.

- 14' Καθαρίζει την βαθιά μπαλιά του Κβάσιουκ ο Μουκτάρης με ψυχραιμία και άριστη τεχνική προωθά το παιχνίδι.

- 16' Σουτ του Σαρφό εκτός περιοχής, στα σώματα η μπάλα.

- 19' Κερδίζει μέτρα ο Ολυμπιακός, τελευταία λεπτά έχει την κατοχή.

- 20' Στο έδαφος ο Νάνι, πονάει ο Αφρικανός, κίτρινη ο Σικόρσκι.

(ΣΧΟΛΙΟ) Τρίλεπτο πίεσης του Άρη!

σδφσδφσδφσδφσφσδφσφφσδ

- 21' Μακρινό σουτ του Σικόρσκι, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μολ.

- 23' Κόρνερ του Καζού, ο Σίντεφελντ με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.

- 25' Ένταση ανάμεσα σε Καζού και Μάντζη σε φάουλ του Βραζιλιάνου, εκτέλεσε το φάουλ ο Σαρφό, διώχνει ο Σίντεφελντ.

- 26' Κακή εκτίμηση του Βάνα Άλβες, ο Μουκτάρης έκανε την προβολή η μπάλα άουτ. Γλίτωσε ο Άρης από τον υπολογισμό του κίπερ του.

εγδφτερτερτερτετερτερτετετ

- 28' Κίτρινη στον Σάλι.

- 30' Ο Καμερουνεζος αντιμετώπισε πρόβλημα τραυματισμού, φαίνεται να είναι εντάξει...

- 35' ΓΚΟΛ ο Αρης και 0-1! Ο Κβάσιουκ! Συρτή σέντρα-ασίστ του Καζού, ο Ουκρανός Κβάσιουκ τσίμπησε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα του Μολ.

γδφγδφγδγδγφγδγδγγδγδγδγγ

- 42' ΓΚΟΛ ο Άρης και 0-2! Ο Σικόρσκι! Στημένο του Καζού, ο Βραζιλιάνος δεύτερη ασίστ, ο Πολωνός φορ με το κεφάλι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μολ.

φγδφγδγφδγγφγγδφ

Ημίχρονο στο ΓΣΠ. Μπροστά ο Άρης με 2-0 κόντρα στον Ολυμπιακό. Εντυπωσιακός Καζού που έφτιαξε και τα δυο γκολ.

- Εναρξη στο δεύτερο μέρος, μεγάλο πλεονέκτημα ο Άρης.

- 47' Μακρινό σουτ του Σικόρσκι, το βγάζει ο Μολ, στο ριμπάουντ ο Κβάσιουκ η μπάλα άουτ!

φβδφγδφγδδφγδφδφγ

- 50' Μπήκε πολύ δυνατά ο Άρης και στην επανάληψη, σουτ του Στεπίνσκι, σταθερά ο Μολ. Ασύνδετος ο Ολυμπιακός.

- 52' Ετοιμάζει διπλή αλλαγή ο Πετράκης.

- 53' Κίτρινη στον Γιάγκο. Αψιμαχία ανάμεσα σε Σάλι και Γιάγκο.

- 56' Ο Γουίλσον στην θέση του Κα, ο Γκουστάβο στην θέση του Κονφέ.

- 58' Διπλή αλλαγή και για τον Άρη. Οι Κβάσιουκ-Μπαμπίκα εκτός Ιωσηφίδης-Σλόγκαρ εντός.

- 60' Ψηλά ο Ολυμπιακός που πιέζει για να μειώσει. Ο Γουίλσον χάνει μεγάλη ευκαιρία μπροστά από τον Βάνα Άλβες.

- 67' Στο έδαφος ο Σάλι, φωνές από την κερκίδα, συνεχίζει τον αγώνα ο Νικολάου.Υπάρχει ένα τράβηγμα της φανέλας του Σάλι, παίζεται από τον ρεφ. Επεσε εύκολα όμως ο Καμερουνέζος.

δφγδφγγγγδφδφ

- 72' Δεν μπορεί να γίνει απειλητικός ο Ολυμπιακός, κρατά το 0-2 ο Άρης.

(ΣΧΟΛΙΟ) Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο "Τακτακαλάς" δεν δείχνει να έχει δυνάμεις για να διεκδικήσει το ματς. Ο Άρης έδωσε... την μπάλα και ψάχνει τις αντεπιθέσεις.

- 80' Κίτρινη κάρτα του Γιάγκο στον Σάλι.

- 85' Διπλή αλλαγή για τον Άρη, ο Μπράουν στην θέση του Σικόρσκι, ο Κρίστης αντικαθιστά τον Φράγκο.

- 87' Σουτ του Μάντζη, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ.

- 89' Ο Ευτυχίδης στην θέση του Βαγγέλη, ο Μποβέδα κάνει ντεμπούτο που αντικαθιστά τον Νάνι.

- 90' Χωρίς τον Καζού ο Άρης για τα τελευταία λεπτά.

- 90+4' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός και 1-2. Ο Ευτυχίδης σκοράρει και μειώνει! Ασίστ του Σάλι.