Άρης - Πάφος: Άσφαιρος… συμβιβασμός

- 27.11.2021

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα σε Άρη και Πάφο

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα σε Άρη και Πάφο, το απόγευμα του Σαββάτου (27/11).

Δύο απ’ τις ομάδες που επιδιώκουν την… έκπληξη και την είσοδο στην πρώτη εξάδα αναμετρήθηκαν σήμερα στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής και συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 0-0.

Ισορροπημένο σε γενικές γραμμές το ματς, με τον Άρη να έχει ωστόσο περισσότερες τελικές και να φτάνει πιο κοντά στο γκολ της νίκης.

Στους 20 βαθμούς ο Άρης που παρέμεινε στην 3η θέση, στους 14 η Πάφος που… έπιασε το ΑΠΟΕΛ στην 5 η θέση (με παιχνίδι περισσότερο).

Το ΦΙΛΜ του αγώνα:

-Έναρξη.

-2' Σουτ του Αουρέλιο, αδύναμο, η μπάλα έξω.

-3' Μικρή διακοπή στο ματς. Άνοιξαν τα... ποτιστήρια!

ς6ηυτ

-4' Λύθηκε το απρόοπτο. Επανέναρξη.

-5' Σειρά του Άρη να απειλήσει. Σέντρα του Γιαγκό από δεξιά, ο Στεπίνσκι δεν μπόρεσε να... εκτελέσει σωστά από κοντά. Έπεσε και μπλόκαρε ο Ρούτκο.

-9' Δοκίμασε με μακρινή μπαλιά να βρει τον Σεμέδο εντός περιοχής ο Πάντσεον, βγήκε και έδιωξε με τις γροθιές ο Βανά.

-12' Σουτ του Μανού Γκαρσία, σταθερά ο Ρούτκο.

-19' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Άρη! Φάση διαρκείας, γύρισμα του Φράγκου από δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Πατσέκο ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής σούταρε αδύναμα και άστοχα, στέλνοντας την μπάλα έξω.

-24' Κίτρινη στον Πακέ για φάουλ στον Πάνιτς. Πρώτη στο ματς.

-29' Σέντρα του Γιαγκό, αδύναμη η κεφαλιά του Στεπίνσκι.

-30' Πολύ καλή άμυνα του Καζού στον Ζάιρο, ο οποίος ήταν έτοιμος να... εκτελέσει εντός περιοχής.

-32' Έχει επιβάλει τον ρυθμό του ο Άρης. Νέα τελική με τον Πακέ, στα χέρια του Ρούτκο η μπάλα.

-35' Ξανά ο Άρης. Ο Πακέ κατέβασε με το κεφάλι στον Στεπίνσκι, αυτός έκανε το σουτ με το αριστερό αλλά ο Ρούτκο ήταν ξανά σε ετοιμότητα.

-40' Τρομερή ευκαιρία για την Πάφο! Ο Πάντσεον εκτέλεσε κόρνερ από αριστερά, ο Ζάιρο έκανε το σουτ, η μπάλα είχε πορεία προς τα δίκτυα αλλά ο Ντελμίρο έδιωξε πάνω στην γραμμή! Η Πάφος ζήτησε πέναλτι για χέρι, η φάση εξετάστηκε απ' το VAR αλλά δεν υπήρξε παράβαση και σωστά το παιχνίδι συνεχίστηκε.

-Τέλος ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το β' μέρος.

-Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες, συνεχίζουν με τους ίδιους έντεκα.

-52' Χωρίς κάποια καλή τελική στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους.

-54΄Κεφαλιά του Ντελμίρο, ψηλά έξω.

-55' Κίτρινη στον Φράγκο για φάουλ στον Αμπντουσαλάμοφ.

-58' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Κβάσουκ και Σικόρσκι μέσα, Φράγκος και Πακέ έξω.

-64' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Καζού από μακριά, πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

-66' Κίτρινη στον Σικόρσκι.

-68' Τρομερή ευκαιρία για τον Άρη! Μακρινό σουτ του Σιμιόν, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Πατσέκο ο οποίος απ' το ύψος της μικρής περιοχής και πλάγια αριστερά, έστειλε την μπάλα έξω!

-70' Αλλαγή για τον Άρη. Ραντούτ αντί Μανού.

-74' Διπλή αλλαγή για την Πάφο. Φουρ αντί Βαλακάρι και Κοβάσεβιτς αντί Αμπντουσαλάμοφ.

-76' Καλό σουτ του Φουρ, σταθερά ο Βανά.

-78' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μουσούντα και Ιωσηφίδης αντί Ντελμίρο και Πατσέκο.

-80' Κίτρινη στον Πάνιτς για φάουλ στον Γιαγκό.

-83' Ζήτησε πέναλτι σε πτώση του Καζού ο Άρης, ελέχθηκε απ' το VAR η φάση. "Τίποτα" και συνέχεια στο ματς.

-87' Πολύ καλή προϋπόθεση για την Πάφο. Γύρισμα του Σεμέδο από αριστερά, τρεις παίκτες των φιλοξενούμενων προσπάθησαν αλλά δεν πρόλαβαν!

-90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

-90+3' Καλό σουτ του Ιωσηφίδη, πέφτει και μπλοκάρει ο Ρούτκο.

-Τέλος αγώνα.

ΑΡΗΣ: Βανά, Μανού(70'Ραντούτ), Στεπίνσκι, Ντελμίρο (78'Μουσούντα), Καζού, Φράγκος (58'Σικόρσκι), Γιαγκό, Πακέ (58'Κβάσουκ), Σίλντενφελντ, Πατσέκο (78'Ιωσηφίδης), Σιμιόν.

Στον πάγκο οι: Παπαστυλιανού, Σωφρονίου, Ραντούτ, Μπράουν, Σικόρσκι, Σπόλιαριτς, Ανδρέου, Κβάσουκ, Ελευθερίου, Μουσούντα, Ματθαίου, Ιωσηφίδης.

ΠΑΦΟΣ: Ρούτκο, Κβίντα, Σεμέδο, Ζάιρο, Αμπντουσαλάμοφ (74'Κοβάσεβιτς), Αουρέλιο, Βαλακάρι (74'Φουρ), Πάνιτς, Μπάριτς, Πάντσεον, Πάγιτς.

Στον πάγκο οι: Πέτρου, Αντός, Αντωνίου, Κοβάσεβιτς, Αουρέλιο Ντ, Μπαμπαγιάν, Φυλακτού, Μιχαήλ, Φουρ, Ντράγκομιρ.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πακέ, Φράγκος, Πάνιτς.

Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος

Α' Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος

Β' Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας