Διπλό στο 92' με ΦΑΟΥΛΑΡΑ του Βίκτορ! (Φωτος)

- 17.03.2019

Η εξέλιξη

Ένα καταπληκτικό χτύπημα φάουλ του Ζοάο Βίκτορ ήταν εκείνο που "χώρισε" Πάφο και Ανόρθωση. Ο Βραζιλιάνος "χτύπησε" στο 92ο λεπτό και χάρισε το τρίποντο (0-1) στην ομάδα του. Το www.kerkida.net ήταν στο γήπεδο...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα

-Απειλεί στα 30 δευτερόλεπτα η Πάφος! Ο Ράκελς στο "δεύτερο" δοκάρι με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα έξω

-3' Ευκαιρία και για την Ανόρθωση, με την κοντινή κεφαλιά του Ντούρις να πάει μόλις πάνω απ' τα δοκάρια

-14' H Πάφος ζητά πέναλτι για τράβηγμα του Αρτυματά στον Ράσιτς

-20' Χωρίς άλλη μεγάλη φάση πέρα από τις δυο στο ξεκίνημα

-30' ΔΟΚΑΡΙ για τους γηπεδούχους με καταπληκτικό, ψηλοκρεμαστό σουτ του Νέμετς. Εκτός περιοχής με εξωτερικό φάλτσο έστειλε τη μπάλα στην οριζόντια δοκό

-40' Καλός ο ρυθμός, ισοζυγισμένο το παιχνίδι

-42' Μέσα ο Μπέκα, έξω ο Ιωάννου που αντιμετώπισε πρόβλημα. Έτσι ο Γεωργιανός επέστρεψε στη δράση μετά την τιμωρία του

-Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις

-45+2' Κίτρινη στον Πράνιτς για φάουλ στον Ράσιτς

-45+3' Δεύτερη κάρτα σε λίγα δευτερόλεπτα. Στον Κυριάκου για τράβηγμα στον Ζάντερ

-45+3' ΣΚΟΡΑΡΕΙ η Πάφος με τον Ράσιτς αλλά ακυρώνεται για φάουλ στον Σίλντενφελντ. Δεν διαμαρτύρονται οι παίκτες των γηπεδούχων

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

-54' Πολύ καλή προϋπόθεση για την Πάφο. Ο Ράκελς έφυγε στην αντεπίθεση χωρίς κάποιο αμυντικό μπροστά του όμως ο Μπεσάτ έτρεξε, τον πρόλαβε και τον έκλεισε

-56' Κίτρινη στον Ανγκούλο για διαμαρτυρίες για φάουλ που δόθηκε στην Ανόρθωση

-61' Μέσα ο Φόλπρεχτ, έξω ο Ράκελς

-64' ΔΟΚΑΡΙ πάλι για την Πάφο. Ο Ανγκούλο έκανε σέντρα-σουτ από δεξιά και η μπάλα πήγε στην οριζόντια δοκό

-69' Δεύτερη αναγκαστική για την Κυρία. Έξω ο Αρτυματάς, μέσα ο Μπουφ

-72' Μέσα ο Ζαχαρίου, έξω ο Ράσιτς

-78' Τρίτη αναγκαστική αλλαγή για την Ανόρθωση. Ο Κατσιαράβα στη θέση του Κυριάκου

-79' Τελική για την Πάφο με σουτ του Σιρόκ εκτός περιοχής, έτοιμος ο Δημητρίου

-81' Κίτρινη στον Νέμετς για φάουλ στον Σίλντενφελντ

-83' Ο Λουλίνια στη θέση του Αγκούλο

-86' Αδύναμη προβολή από τον Ζαχαρίου, ο Δημητρίου μαζεύει

-Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

-91' Κίτρινη στον Μπανγκάρντ για φάουλ στον Κατσιαράβα

-92' ΓΚΟΛ 0-1 η Ανόρθωση! Καταπληκτικό χτύπημα φάουλ του Βίκτορ από πολύ μακριά, η μπάλα στο δοκάρι και μέσα παρόλο που ο Πέτρου έπεσε σωστά

-95' Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Φόλπρεχτ εξ επαφής αλλά υπό πίεση να κάνει την προβολή και να αστοχεί

-97' Κίτρινη στον Σίλντενφελντ

-Τέλος και το τρίποντο στην Ανόρθωση που πάει στους 32. Δέκα λιγότερους έχει η Πάφος που έχασε έδαφος

Πάφος: Πέτρου, Σιρόκ, Ζάντερ, Κουλς, Μπανγκάρντ, Ζίβουλιτς, Ανγκούλο (83' Λουλίνια), Ράκελς (61' Φόλπρεχτ), Ντόβμπνια, Νέμετς, Ράσιτς (72' Ζαχαρίου)

-Στον πάγκο: Αγγελόπουλος, Καρώ, Ιμπραχίμ, Παναγιώτου, Πολίτσι

Ανόρθωση: Δημητρίου, Μπεσάτ, Αρτυματάς (69' Μπουφ), Σίλντενφελντ, Στρούνα, Κοφί, Πράνιτς, Βίκτορ, Ιωάννου (42' Μπέκα), Κυριάκου (78' Κατσιαράβα), Ντούρις

-Στον πάγκο: Στέμερ, Ράγιος, Στεφανέλι

Κίτρινες: Ανγκούλο, Νέμετς, Μπανγκάρντ / Πράνιτς, Κυριάκου, Σίλντενφελντ