Δυνατό τεστ με νικητή τον ΑΠΟΕΛ στο φιλικό ντέρμπι με Απόλλων

- 14.08.2020

Ο Κούτσακος έκρινε το φιλικό ντέρμπι Απόλλων - ΑΠΟΕΛ

Δυνατό τεστ με νικητή τον ΑΠΟΕΛ. Οι «γαλαζοκίτρινοι» του Μαρίνου Ουζουνίδη κέρδισαν με 2-1 τον Απόλλωνα χάρη στα γκολ των Κλωναρίδη και Κούτσακο. Ισοφάρισε ο Νταμπό στο β’ ημίχρονο.

Έβγαλαν θετικά στοιχεία οι δυο «μονομάχοι» ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος αλλά και των ευρωπαϊκών αναμετρήσεων.

Οι δυο τεχνικοί είδαν και πράγματα που χρίζουν βελτίωσης αλλά και παράλληλα θα περιμένουν την γνωμάτευση για τους Μπένσοπ-Κλωναρίδη που έγιναν αλλαγή. Κέρδισε χειροκρότημα ο Ζαχίντ για τις ενέργειες του, άρεσε ξανά ο Νταμπό που συνέχισε… την σχέση του με τα δίχτυα. Πρώτο (ανεπίσημο) γκολ ο Κούτσακος με την «γαλαζοκίτρινη».

Έπαιξε για 45 λεπτά ο Μπεν Σαχάρ. Από τους κορυφαίους οι Γένσεν και Πέδρο. Τελευταίος αγώνας για τον ρεφ Τράττο.