Εθνικός - Ομόνοια: Όλα μηδέν... μετά από 46 μέρες

- 20.04.2022

Οι δυο ομάδες έμειναν στο 0-0

Χωρίς γκολ... η συνέχεια του Εθνικός Άχνας - Ομόνοια για την 1η αγωνιστική της Β' φάσης του Πρωταθλήματος Cyta. Οι δυο ομάδες έμειναν στο 0-0, 46 μέρες μετά τον αγώνα που είχε διακοπεί στο 26ο λεπτό λόγω προβλήματος στην ηλεκτροδότηση του σταδίου.

Μέτρια τα περίπου 70 λεπτά που παίχθηκαν στο Δασάκι, χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό, με τον Εθνικό να μην απειλεί σχεδόν καθόλου και την Ομόνοια να έχει τις δυο μεγάλες ευκαιρίες, στο 34' δοκάρι με τον Γιούστε και στο 93' με τον Τσέποβιτς.

Στους 40 βαθμούς ανέβηκε το τριφύλλι, στους 21 οι γηπεδούχοι που χρειάζονταν το τρίποντο αλλά δεν παρουσίασαν καλή εικόνα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ το τι είχε συμβεί μέχρι το 26΄.

H ιστοσελίδα μας σας μετέφερε την εξέλιξη...

-"Ξεκίνημα" από το 26ο λεπτό στο Δασάκι. Με την ίδια εντεκάδα η Ομόνοια, Ιωάννου αντί Βοϊτκόφσκι για τον Εθνικό.

-32' Καλή φάση η Ομόνοια με μακρινό σουτ του Λοΐζου, λίγο έξω. Μπήκαν καλύτερα οι πράσινοι και ελέγχουν.

-34' ΔΟΚΑΡΙ οι πράσινοι με κεφαλιά του Γιούστε από κοντά!

-40' Κίτρινη στον Ντούρις για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Λέζιακς.

-Τέλος ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις.

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος.

-50' Κίτρινη στον Λέζιακς για φάουλ πάνω στον Μάζουρεκ.

-61' Διπλή κίνηση ο Λένον. Τσέποβιτς, Μποτεάκ αντί Κακουλλή, Λοβέρα.

-63' Φάουλ για την Ομόνοια σε εξαιρετικό σημείο.

-64' Ο Τσέποβιτς εκτελεί το φάουλ, εκτός στόχου η μπάλα.

-65 λεπτά αγώνα. Κακό το θέαμα, δεν έχει ρυθμό το παιχνίδι.

-65' Σουτ του Χαραλάμπους στην κίνηση από το ύψος της περιοχής, λίγο έξω. Καλή φάση μετά από πολλή ώρα.

-69' Πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι για τον Εθνικό. Ο Μάζουρεκ επιτέθηκε κατά μέτωπο, έπιασε το σουτ από το ύψος της περιοχής, έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ ο Φαμπιάνο.

-Μπήκαμε στο τελευταίο εικοσάλεπτο.

-73' Δυνατό σουτ του Χουντόμπιακ εκτός περιοχής, φεύγει ψηλά.

-73' Ο Ζαχαρίου αντί του Λοΐζου.

-75' Ανέβηκε ο Εθνικός εδώ και ένα δεκάλεπτο και έχει ισορροπήσει.

-79' Κάρτα στον Σέχου για δυνατό φάουλ στον Χουντόμπιακ.

-80' Κίτρινη και στον Ουζόχο που βρίσκεται στον πάγκο, για διαμαρτυρίες.

-81' Ο Μ.Ηλία στη θέση του Ιωάννου.

-85' Ο Ανδρέας Σάββα στη θέση του Παπουλή.

-Παιχνίδι κέντρου εδώ και αρκετή ώρα, αργός ο ρυθμός.

-89' Κουμής αντί Χουντόμπιακ.

-89' Κάρτα στον Ζάκπα για φάουλ στον Λέζιακς.

-Τέσσερα λεπτά ο πρόσθετος χρόνος.

-93' Σπουδαία χαμένη ευκαιρία το τριφύλλι! Ο Ζαχαρίου σούταρε εκτός περιοχής, ο Χριστοδούλου απέκρουσε ασταθώς και ο Τσέποβιτς στο "ριμπάουντ" εντελώς μόνος πλάσαρε έξω.

-94' Σουτ του Άμπραχαμ εκτός περιοχής, πάνω απ' τα δοκάρια του Φαμπιάνο.

-Τέλος, στους 40 βαθμούς η Ομόνοια, στους 21 ο Εθνικός.

Εθνικός: Χριστοδούλου, Πηλέας, Άδωνη, Άμπραχαμ, Χουντόμπιακ (89' Κουμής), Ζάκπα, Γκόρουπετς, Μάζουρεκ, Βοϊτκόφσκι (26' Ιωάννου-81' Μ.Ηλία), Ταράσοφς, Ντούρις.

-Στον πάγκο: Μπογκατίνοφ, Καβαλέουσκι, Περατικός, Ηλία Κ, Ηλία Μ, Κυπριανού, Κουμής.

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Λέζιακς, Σέχου, Γιούστε, Χούμποτσαν, Χαραλάμπους, Μιξ, Λοβέρα (61' Μποτεάκ), Λοΐζου (73' Ζαχαρίου), Παπουλής (85' Σάββα), Κακουλλής (61' Τσέποβιτς).

-Στον πάγκο: Παναγή, Ουζόχο, Κίκο, Ευαγγέλου, Ασημένος, Χρίστου, Σάββα, Μποτεάκ, Ζαχαρίου, Τσέποβιτς.

Κίτρινες: Ντούρις, Ζάκπα / Λέζιακς, Σέχου

Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος

Α' Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος

Β' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος