Φοβερό παιχνίδι, τέσσερα γκολ και από ένα βαθμό!

- 15.12.2019

Thumbnail

Εξαιρετικό παιχνίδι στο Παραλίμνι

Εξαιρετικό παιχνίδι στο Παραλίμνι, όπου Ένωση και ΑΕΛ συμβιβάστηκαν στο 2-2. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 7' με τον Ουντότζι, οι φιλοξενούμενοι το γύρισαν με δυο γκολ του Χουράδο (16', 38' πέν.) και οι βυσσινί με τον Μιτρέφσκι στο 83' πήραν τον πρώτο τους βαθμό εντός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα.

Το kerkida.net ήταν στο "Τάσος Μάρκου"...

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

-Ξεκίνησε το παιχνίδι

-6' Επικίνδυνη φάση για την ΑΕΛ, ο Γερολέμου σούταρε από κοντά και ο Κυριάκου έβαλε το πόδι και έκοψε

-7' ΓΚΟΛ 1-0 η ΕΝΠ! Ο Θεοδώρου γέμισε από αριστερά και ο Ουντότζι με φοβερή κεφαλιά άνοιξε το σκορ

-14' Ανακόπτεται για οφσάιντ ο Ιβάν Κάρλος. Ήταν λίγο πιο μπροστά τη στιγμή που έγινε το γέμισμα

-14' Δυνατό σουτ του Θεοδώρου εκτός περιοχής, πέφτει και μαζεύει ο Βοζίνια

-Καλό το παιχνίδι στα πρώτα 15 λεπτά

-16' ΓΚΟΛ ισοφαρίζει η ΑΕΛ! Ο Αβραάμ γέμισε από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι και ο Γερολέμου με εξαιρετικό τακουνάκι γύρισε στον Χουράδο ο οποίος με διπλή προσπάθεια από κοντά έκανε το 1-1

-18 Σωστά ανακόπηκε για οφσάιντ ο Γερολέμου

-27' Επικίνδυνη αντεπίθεση για την ΑΕΛ με τον Χουράδο να κάνει συρτό σουτ εκτός περιοχής και τη μπάλα να φεύγει έξω. Καλή φάση για την ομάδα του Κέρκεζ

-28' Κίτρινη στον Αμπαρτζουμιάν για φάουλ στον Αβραάμ. Δεν πήγε στη μπάλα ο αμυντικός της ΕΝΠ

-Μισάωρο στο ματς. Η ΑΕΛ κρατά μπάλα, η ΕΝΠ προσπαθεί κυρίως με αντεπιθέσεις. Πολύ καλό το παιχνίδι μέχρι στιγμής

-37 ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ. Ο Χουράδο κοντρόλαρε στην περιοχή και ο Σταρόκιν τον ανέτρεψε. Σωστή η υπόδειξη

-38' ΓΚΟΛ 1-2 η Λεμεσιανή ομάδα! Δυνατό σουτ στην εκτέλεση απ' τον Χουράδο. Ο Ισπανός σκόραρε το πρώτο γκολ, κέρδισε το πέναλτι και ευστόχησε απ' τα 11 βήματα. MVP... με διαφορά μέχρι στιγμής

-42' Κίτρινη στον Γερολέμου για τάκλιν στον Αμπαρτζουμιάν. Τρίτη και χάνει το παιχνίδι με το ΑΠΟΕΛ

-Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

-Ολοκληρώθηκε το -εξαιρετικό- πρώτο ημίχρονο. Τρία γκολ, ένα πέναλτι, ανατροπή στο σκορ και πολύ καλός ρυθμός απ' το πρώτο λεπτό

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές από Σιβιέρο και Κέρκεζ

-51' Λανθασμένα ανακόπηκε για οφσάιντ ο Χουράδο και ενώ θα έφευγε μόνος "φάτσα" με τον Κλέιμαν. Ήταν στην ίδια ευθεία με τον τελευταίο αμυντικό της ΕΝΠ

-52' Τώρα στην άλλη πλευρά ανακόπηκε λανθασμένα για οφσάιντ ο Σκεπάνιακ

-54' O Aντωνίου στη θέση του Κάρλος. Ο κόσμος της ΕΝΠ χειροκροτεί τον πρώην παίκτη της ομάδας

-56' Σουτ του Γερολέμου, πάει έξω

-58' Ευκαιρία για τους βυσσινί. Μετά από κόρνερ ο Αμπαρτζουμιάν κέρδισε την κεφαλιά και ο Βοζίνια έστειλε σε νέο κόρνερ

-59' Ο Κουμής στη θέση του Σπόλιαριτς

-66' Λανθασμένα ανακόπηκε για οφσάιντ ο Αμπαρτζουμιάν, ήταν στην ίδια ευθεία με τον τελευταίο αμυντικό

-67' Ο Ρουσιάς στη θέση του Σκεπάνιακ

-69' Ο Αγκάνοβιτς στη θέση του Γερολέμου

-70 λεπτά στο παιχνίδι. Δεν είναι καλό το θέαμα στο δεύτερο ημίχρονο. Η ΕΝΠ είναι πιο επιθετική και ψάχνει την ισοφάριση

-76' Ακόμα μια λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ. Ο Γουήλερ ήταν καλυμμένος την ώρα της πάσας

-76' O Aγκίρι στη θέση του Ουντότζι

-79' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Αβραάμ μπήκε στην περιοχή και από κοντά πήγε να "κρεμάσει" τον Κλέιμαν που βγήκε έγκαιρα

-80' Ο Μαέ στη θέση του Χουράδο

-82' Πολύ καλή φάση για τους γηπεδούχους. Ο Θεοδώρου μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έκοψε με ωραία ντρίμπλα, σούταρε και ο Τεσέιρα έβαλε το πόδι και έστειλε σε κόρνερ

-83' ΓΚΟΛ ισοφαρίζει η ΕΝΠ! Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο Μιτρέφσκι κατέβασε στην περιοχή και σούταρε, η μπάλα κόντραρε και πήγε στα δίκτυα

-85' Κίτρινη στον Γουήλερ για φάουλ στον Αμπαρτζουμιάν

-85' Κίτρινη και στον Βαρέλα για διαμαρτυρίες

-86' Ζητά πέναλτι η ΑΕΛ με τον Μαέ για μαρκάρισμα του Αμπαρτζουμιάν. Ο αμυντικός της ΕΝΠ δεν πήγε στην μπάλα. Όπως έτρεχε για να προλάβει τον Μαέ "έπεσε" πάνω του από πίσω και ο επιθετικός της ΑΕΛ έπεσε στο έδαφος

-88' Διακοπή για λίγο αφού ο Κυριάκου "πάτησε" κατά λάθος πάνω σε διεκδίκηση τον Ριέρο

-90' Μεγάλη διπλή ευκαιρία. Ο Μαέ σούταρε από διαγώνια δεξιά, ο Κλέιμαν απέκρουσε ασταθώς, ο Αβραάμ κέρδισε το ριμπάουντ και σούταρε με τη μια και ο τερματοφύλακας της ΕΝΠ απέκρουσε ξανά!