Η Ομόνοια νίκησε την Ομόνοια με γκολ από τερματοφύλακα (ΒΙΝΤΕΟ)

- 30.09.2019

Η Ομόνοια νίκησε την... Ομόνοια με γκολ από τερματοφύλακα στο τελευταίο λεπτό!

Φοβερό σκηνικό στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων Κ14, σε αγώνα που έγινε την Κυριακή. Η Ομόνοια (Κλιμάκιο Λευκωσίας) κέρδισε την Ομόνοια (Κλιμάκο Λάρνακας) με γκολ του τερματοφύλακα στο τελευταίο λεπτό!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-3 με σκόρερ τους Τσαγγάρη, Ιωάννου και Βασιλείου και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με γκολ από Καπνιστό, Δημητρίου και Καρατζιά.

Στο 60' ο προπονητής της Ομόνοιας (Κλιμάκιο Λευκωσίας) έβαλε στον αγώνα τον Λένο Μιχαήλ. Ο μικρός είναι τερματοφύλακας αλλά ήταν στον πάγκο με "κανονική" στολή ποδοσφαιριστή αφού δεν υπήρχαν άλλοι διαθέσιμοι παίκτες λόγω συμμετοχής σε αγώνα της Κ15.

Ο Μιχαήλ τελικά σκόραρε στο 69' και έτσι στο τελευταίο λεπτό (35 λεπτά διάρκεια το κάθε ημίχρονο) έδωσε τη νίκη στην ομάδα του σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι.