•
  •
  •

(LIVE) ΑΕΛ 0-1 Ομόνοια (Φώτος)

Άρχισε στις 19:00 στο "Τσίρειο" το ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής ανάμεσα στην ΑΕΛ και την Ομόνοια. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net είναι στο γήπεδο και σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξή του...

Το ΦΙΛΜ του αγώνα:

-Έναρξη.

-2' Φάουλ για την Ομόνοια για χέρι του Σάντος, σε καλή θέση για σέντρα. Ο Γκόμεθ στην εκτέλεση, πέρασε από όλους η μπάλα, στα χέρια του Βοζίνια.

-6' ΔΟΚΑΡΙ για την Ομόνοια! Ο Λοΐζου μπήκε στην περιοχή από δεξιά και πέρασε την κάθετη στον Τσέποβιτς, αυτός από πλάγια θέση έκανε το σουτ, με την μπάλα να χτυπάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Βοζίνια.

-8' Πρώτη κίτρινη στο ματς, στον Λέζιακς για φάουλ στον Ριέρα.

-10' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Σέντρα του Παπαφώτη από αριστερά, ο Ριστέφσκι νίκησε στον αέρα τον Λανγκ αλλά η κεφαλιά του από κοντά δεν είχε δύναμη, με τον Ουζόχο να μπλοκάρει.

-17' Μειώθηκε ο ρυθμός και η επιθετικότητα των πρώτων λεπτών, χωρίς κάτι αξιόλογο στα τελευταία λεπτά.

-23' Ο Τσάβες είδε την κίνηση του Παπαφώτη που έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Ομόνοιας, βγήκε και μάζεψε ο Ουζόχο.

-27' Φάουλ για την Ομόνοια σε καλή θέση. Ο Γκόμεθ... σημάδεψε στο δεύτερο δοκάρι προς τον Τσέποβιτς, έκανε την προβολή αλλά δεν βρήκε καλά την μπάλα ο Σέρβος.

-28' Κίτρινη στον Λανγκ για φάουλ στον Ριέρα.

-32' Ο Παπουλής μπήκε απειλητικά στην περιοχή, σωτήρια η άμυνα του Τεϊξέιρα που έδιωξε σε κόρνερ.

-33' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Λέζιακς! Ο Γκόμεθ εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά με το αριστερό, σημάδεψε στο πρώτο δοκάρι εκεί που κινήθηκε ο Λέζιακς, ο οποίος πρόλαβε την έξοδο του Βοζίνια και με κεφαλιά απ' την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 1-0!

-40' Κίτρινη στον Σάντος για φάουλ στον Λοΐζου.

-43' Τελική μετά από αρκετά λεπτά για την ΑΕΛ. Κατέβασμα του Σάντος, σουτ του Τσάβες, ο Χούμποτσαν έβαλε την κόντρα και... απλοποίησε την επέμβαση για τον Ουζόχο.

-45' Ένα λεπτό ο χρόνος καθυστέρησης.

ΑΕΛ: Βοζίνια, Αντωνίου, Ριστέφσκι, Τεϊξέιρα, Σάντος, Ντάβερβελντ, Ζντραφκόφσκι, Παπαφώτης, Μεντόγιεβιτς, Ριέρα, Τσάβες.

Στον πάγκο οι Κεραυνός, Φραντζής, Γεωργίου, Μάζουρεκ, Ρέινολντς, Τσέποβιτς, Τόρες, Ανδρέου, Αβραάμ, Σωτηρίου, Μαΐντεβατς, Πελέ.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Ουζόχο, Σέχου, Παπουλής, Χούμποτσαν, Γκόμεθ, Λέζιακς, Τζιωνής, Λανγκ, Μιξ, Τσέποβιτς, Λοΐζου.

Στον πάγκο οι Παναγή, Χοράσκα, Κίκο, Ψάλτης, Παναγιώτου, Μπασιρού, Χάμπος, Μποτεάκ, Ατιέμγουεν, Ζαχαρίου, Ντούρις, Κακουλλής.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σάντος  - Λέζιακς, Λανγκ.

Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας

Α' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος

Β' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος

4ος Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος

VAR: Χριστοφόρου Μάριος