Ημίχρονο: ΑΕΛ - Ομόνοια 0-1

- 07.03.2020

Όλα όσα έγιναν

Στις 18:00 άρχισε το παιχνίδι στο Τσίρειο. Το ΚΕΡΚΙΔΑ.ΝΕΤ είναι εκεί για το ΑΕΛ - Ομόνοια...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα απ' τον Admir Sehovic

-Πέντε λεπτά χωρίς κάτι αξιοσημείωτο

-Δείτε εδώ φωτορεπορτάζ από τις δυο κερκίδες

-8' Ωραία κίνηση του Ακιντόλα από δεξιά και επικίνδυνο γύρισμα, ο Κυριάκου έκοψε πριν η μπάλα φτάσει στον Τιάγκο που περίμενε να την σπρώξει στα δίκτυα

-15 λεπτά στο Τσίρειο. Η Ομόνοια μπήκε πιο επιθετικά και προσπαθεί να κάνει το παιχνίδι της

-18' Ξανά ωραία κίνηση του Ακιντόλα και γύρισμα από δεξιά, ο Αβραάμ απομάκρυνε

-Έφυγε το πρώτο 20λεπτο. Οι παίκτες του Μπεργκ κυκλοφορούν την μπάλα και ψάχνουν διαδρόμους προς την εστία του Βοζίνια. Από την άλλη, συντηρητική η τακτική της ΑΕΛ, προσπαθεί στις αντεπιθέσεις αλλά είναι ακίνδυνη μέχρι τώρα

-24' ΓΚΟΛ 0-1 το τριφύλλι! Ο Ακιντόλα μετά από πάσα του Μίκου "έφυγε" από δεξιά, έστρωσε στον Κακουλλή και ο νεαρός με προβολή από κοντά άνοιξε το σκορ. Υπήρξαν διαμαρτυρίες για οφσάιντ από πλευράς ΑΕΛ. Η φάση θα αναλυθεί από τον ΡΕΦίνιο

-28' Επικίνδυνη φάση με πρωταγωνιστή τον Κακουλλή που κινήθηκε από αριστερά και γύρισε, ο Αβραάμ έστειλε σε κόρνερ

-32' Πρώτη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Αβραάμ "πάτησε" περιοχή και πλάσαρε, εύκολα ο Παντιλίμον

-38' Σουτ του Μίκου εντός περιοχής, ο Ράσο ήταν στη σωστή θέση και "μπλόκαρε" με το σώμα το σουτ

-39' Ο Ακιντόλα μπήκε στην περιοχή και ο Τεσέιρα τον ανέκοψε. Διαμαρτυρίες για χέρι από την κερκίδα της Ομόνοιας. Όπως φάνηκε απ' το ριπλέι, ο παίκτης της ΑΕΛ παίζει τη μπάλα με το στήθος

-41' ΔΟΚΑΡΙ η ΑΕΛ. Ο Μαΐντεβατς σούταρε από μακριά, ο Παντιλίμον έβγαλε δύσκολη απόκρουση, η μπάλα πήγε στο δοκάρι και έξω

-43' Ξανά μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Μετά από κάθετη σέντρα από φάουλ, η μπάλα "έσκασε" μπροστά στον Μαέ που από κοντά σούταρε έξω

-44' Ο Λέζιακς γύρισε από αριστερά προς τον Ακιντόλα που ήταν εντελώς ελεύθερος προ της γραμμής, ο Βοζίνια απομάκρυνε

-45' Κίτρινη στον Γ.Γκόμεθ για φάουλ στον Μαΐντεβατς