ΗΜΙΧΡΟΝΟ/ Ανόρθωση - Ομόνοια 1-1

- 12.09.2020

Thumbnail
Όσα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο

Άρχισε στις 20:30 στο "Αντ. Παπαδόπουλος" το ντέρμπι ανάμεσα σε Ανόρθωση και Ομόνοια, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Η ιστοσελίδα του kerkida.net είναι από νωρίς στο γήπεδο και σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξή του...

Το ΦΙΛΜ του αγώνα:

-Έναρξη.

-3' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια! Με ωραία προσποίηση ο Μποτεάκ άφησε την μπάλα να περάσει προς τον Μαυρία που μπήκε στην περιοχή και έκανε το δυνατό σουτ, ο Λόρια έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ.

-4' Δοκίμασε από μακριά ο Γκόμεθ, με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ, λίγο έξω η μπάλα.

-6' "Απάντησε" στις ευκαιρίες η Ανόρθωση! Ατομική προσπάθεια του Χουσμπάουερ, πέρασε από Γκόμεθ και Κούσουλο και έκανε το σουτ με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα όμως κόντραρε στον Λανγκ και έφυγε σε κόρνερ.

-10' Δεκάλεπτο στο ματς με αρκετά καλό τέμπο, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να επιβάλουν τον ρυθμό τους.

-13' Πολύ καλή άμυνα από τον Γκαλίτσιο που πρόλαβε τον Σενέ, ο οποίος έκανε το κοντρόλ και μπήκε στην περιοχή της Ανόρθωσης.

-15' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Σενέ! Ο Γκόμεθ από τον άξονα πέρασε αριστερά στον Τιάγκο, αυτός έκανε το γύρισμα στην περιοχή, ο Σενέ έκανε το κοντρόλ, έδειξε να χάνει τον έλεγχο όμως υπό την πίεση του Σίλντενφελντ και πέφτοντας πρόλαβε και έκανε το πλασέ, νικώντας τον Λόρια για το 0-1! (Δείτε ΕΔΩ το γκολ)

-21' Αρκετά λάθη στον μεσοαμυντικό χώρο για την Ανόρθωση. Επηρεασμένοι οι γηπεδούχοι από το γκολ που δέχθηκαν.

-24' Σουτ του Μποτεάκ από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε.

-24' Διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

-25' Συνέχεια στο ματς.

-27' Κεφαλιά του Σίλντενφελντ, έξω η μπάλα.

-28' Διαμαρτυρήθηκαν για χέρι του Κούσουλου εντός περιοχής οι γηπεδούχοι, σε σουτ του Χουσμπάουερ. Ήταν κοντά στην φάση ο ρεφ Χριστοδούλου και έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

-35' Από μία κίτρινη σε Γκόμεθ και Μανιά για διαπληκτισμό.

-36' Καλή στιγμή για την Ανόρθωση. Μετά από ατομική προσπάθεια το Οκριασβίλι, ο Μαργκάσα έκανε το σουτ και ο Φαμπιάνο έδιωξε με τις γροθιές.

-37' Στο έδαφος ο Βργκοτς, ζήτησε ξανά πέναλτι η Ανόρθωση, δεν φάνηκε να υπάρχει παράβαση. Ήταν κοντά ο Χριστοδούλου και έδειξε να συνεχιστεί το ματς.

-37' Αντεπίθεση για την Ομόνοια, Παπουλής, Μποτεάκ και Σενέ συνεργάστηκαν αλλά το γύρισμα του τελευταίου δεν ήταν καλό και ο Λόρια πρόλαβε τον Παπουλή.

-44'ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ανόρθωση. Ο Γκαλίτσιος σέντραρε από δεξιά, ο Καλτσάς πήγε για την κεφαλιά, ο Λανγκ πήδηξε μαζί του (από πίσω του) με ανοικτό το χέρι. Την επαφή αυτή τιμώρησε ο ρεφ Χριστοδούλου.

-45' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση! Εκτέλεσε εύστοχα ο Οκριασβίλι για το 1-1!