Ημίχρονο στο Μακάρειο και προβάδισμα Δόξας

- 30.10.2021

Δόξα 2 - 1 ΑΠΟΕΛ

Στις 17:00 άρχισε ο αγώνας της 8ης αγωνιστικής της Cyta Top League ανάμεσα σε Δόξα και ΑΠΟΕΛ. Η ιστοσελίδα του www.kerkida.net είναι στο Μακάρειο και σας μεταφέρει όλα όσα γίνονται.

- Στο γήπεδο ο Σωφρόνης Αυγουστή που παίρνει το ζεστό χειροκρότημα του κόσμου.

- Γέμισε η Ανατολική, πάνω από 2,500 φίλοι του ΑΠΟΕΛ.

- Στο γήπεδο και οι ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων, "ντόπα" στους παίκτες του ΑΠΟΕΛ από τους Πορτοκαλί.

- Έναρξη στο ματς

- 1' Σέντρα του Θεοδώρου, ο Ασαμόα παρεμβαίνει με το κεφάλι προ του Νατέλ.

δφγδφγδφγφγδγγγγφγ

- 3' Φάουλ κερδίζει ο Θεοδώρου από τον Καραμανώλη, ευκαιρία για στημένη μπάλα στον ΑΠΟΕΛ. Από πλάγια θέση...

- 4' Εκτέλεσε ο Νατέλ, ο Βινίσιους πήδηξε για κεφαλιά, ο Καρώ αποδέκτης της, οφσάιντ όμως. Ο Κύπριος αμυντικός είναι εκτεθειμένος.

- 4' Μάχη Σαντίκ-Βινίσιους, ο Σάβιτς καθαρίζει με κεφαλιά στον Σκουφέτ.

>>> H offsite τώρα και στο Google News - Ακολουθείστε μας

- 5' Φάουλ του Ντονγκαλά στον Αντάμοβιτς ενώ ο Κβιλιτάια είναι κάτω στο έδαφος, από το ΑΠΟΕΛ παραπονέθηκαν γιατί δεν βγήκε η μπάλα εκτός από πλευράς Δόξας. Στημένη μπάλα η Δόξα...

- 6' Στο έδαφος ο Σάβιτς, μάτωσε ο Σέρβος. Μικρή διακοπή στο ματς. Με δεμένο κεφάλι ο Σάβιτς θα συνεχίσει στο ματς.

σδφσδφσδφσδφσδφσδφσδφσδφσδφσδφσδφσδφ

- 8' Επαναρχίζει το ματς...

- 9' Βρήκε χώρο ο Νατέλ, ο Βραζιλιάνος άργησε να εκτελέσει, κόπηκε από την άμυνα της Δόξας.

- 10' Νέα ατομική προσπάθεια του Νατέλ από τ' αριστερά, πέρασε στον Κβιλιτάια, ο Γεωργιανός κλείστηκε και δεν μπόρεσε να απειλήσει.

- 10 Πιέζει ο ΑΠΟΕΛ, ο Ντονγκαλά την σέντρα, ο Στυλιανού διώχνει σε κόρνερ.

- 12' Σουτ του Κβιλιτάια, άμυνα με το σώμα ο Καραμανώλης.

- 14' Ευκαιρία ο ΑΠΟΕΛ, ο Θεοδώρου έκανε την επέλαση από τα δεξιά, γύρισε στον Κβιλιτάια, ο Γεωργιανός το σουτ, η μπάλα κόρνερ.

- 15' ΓΚΟΛ ο ΑΠΟΕΛ και 0-1! Ο Σάβιτς με κεφαλιά! Κόρνερ του Θεοδώρου, ο Σάβιτς πιο ψηλά απ' όλους με δεμένο(!) κεφάλι έκανε το 0-1. Ο σκόρερ πανηγύρισε έντονα το γκολ με τον κόσμο της ομάδας.

-Αναμονή, ελέγχεται από τον VAR αν πέρασε όλη η μπάλα τη γραμμή.

-Μετράει το γκολ. Πέρασε η μπάλα την γραμμή, αυτή είναι η απόφαση μετά και την εξέταση της φάσης από τον VAR.

* Η φάση θα αναλυθεί από τον Η. Τσίκινη στο "Super Monday" το βράδυ της Δευτέρας.

σδφσδφσδφσδφσδφσδφσδφσδφσφσδφσδφσδφσδ

- 18' Στο έδαφος ο Ντονγκαλά, παίζεται από τον ρεφ Φωτίου.

(ΣΧΟΛΙΟ) Ο ΑΠΟΕΛ εξαργυρώνει την υπεροχή του στα πρώτα 20 λεπτά και μπαίνει μπροστά στο σκορ.

- 23' Ευκαιρία ο ΑΠΟΕΛ, ο Ζαμπάλα απέναντι από τον Σισκόφσκι από πλάγια θέση, έκανε το γύρισμα στον Κβιλιτάια, έκοψε ο Αντενόν.

- 27' Πέναλτι για την Δόξα! Ο Μπαλντέ μπήκε στην περιοχή, ο Βινίσιους έκανε την προβολή, πέναλτι σφυρίζει ο Φωτίου. Εντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο του ΑΠΟΕΛ. Ο VAR επικύρωσε την απόφαση. Κίτρινη και στον Βινίσιους.

- 29' ΓΚΟΛ η Δόξα και 1-1! Ο Σαντίκ ευστοχεί! Ισοφαρίζει η Δόξα. Μάντεψε σωστά ο Σκουφέτ αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει.

γδφγδφγδφγδφγδγδφγγγφ

- 33' Σέντρα του Νατέλ, σέντρα του Βραζιλιάνου, ο Σόουζα στο δεύτερο δοκάρι, έπιασε την κεφαλιά η μπάλα στην αγκαλιά του Σισκόφσκι.

- 34' Κίτρινη στον Μπαλντέ σε μονομαχία με τον Βινίσιους.

- 35' Ζητάνε πέναλτι από πλευράς ΑΠΟΕΛ σε μονομαχία των Αντενόν-Κβιλιτάια, ο Γεωργιανός στο έδαφος. Κίτρινη στον Σωφρόνη Αυγουστή για διαμαρτυρίες.

- 37' Ευκαιρία ο ΑΠΟΕΛ, ο Θεοδώρου από τα δεξιά έκανε την σέντρα, ο Νατέλ το κεφάλι, ο Σόουζα πάει να μπει στην φάση, άμυνα του Αντενόν και μπλοκάρει ο Σισκόφσκι.

- 38' Κόρνερ η Δόξα, εκτέλεσε ο Μπαλντέ, κεφαλιά ο Αντενόν, άουτ.

- 39' Οφσάιντ ο Σαντίκ στο ξεκίνημα της φάσης, δεν μετρά το γκολ του Ασαμόα.

- 42' Συνεργασία Ζαμπάλα-Ντονγκαλά, ο Αφρικανός πήγε να μπει στην περιοχή, έχασε το κοντρόλ και άουτ η μπάλα.

- 44' ΓΚΟΛ η Δόξα και 2-1! Ο Μπαλντέ! Ο Αφρικανός από πλάγια θέση έκανε το σουτ με το αριστερό, η μπάλα στα δίχτυα! Δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο Σκουφέτ. Το γυρίζει η Δόξα.

φγηφγηφγηφγηφγηφηφγηφγηφγηφγηφγη

ΤΕΣΣΕΡΑ τα λεπτά των καθυστερήσεων

- 45+1' Ευκαιρία ο ΑΠΟΕΛ, ο Νατέλ μπροστά από τον Σισκόφσκι, δεν βρίσκει σωστά την μπάλα, ο κίπερ της Δόξας διώχνει, ο Σόουζα στην επαναφορά δεν μπορεί να σκοράρει. Κόρνερ!

- 45+4' Κίτρινη ο Σάβιτς, απρόσεκτα με το χέρι βρίσκει τον Σαντίκ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Σκόραρε πρώτος ο ΑΠΟΕΛ, το γύρισε η Δόξα με εξαιρετικό Μπαλντέ.

Εντεκάδες

Δόξα: Σισκόφσκι, Αντενόν, Ασαμόα, Σαντίκ, Λαφράνς, Μπαλντέ, Αντάμοβιτς, Τραϊτσέφσκι, Στυλιανού, Καραμανώλης, Μέσκα.

Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Ντίας, Τιντζανί, Ολιβέιρα, Κοβάσεβιτς, Χριστοφή, Βασιλείου, Καλλής, Σάσι.

ΑΠΟΕΛ: Σκουφέτ, Καρώ, Βινίσιους, Σάβιτς, Ζαμπάλα, Θεοδώρου, Λουντέμο, Σόουζα, Νατέλ, Ντονγκαλά, Κβιλιτάια

Στον πάγκο: Μιχαήλ, Κατσαντώνης, Εφραίμ, Ντιαβαρά, Σατσιάς, Γουήλερ, Γεωργίου, Βρόντης, Κούτσακος, Φενερίδης

Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος

Α' Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης

Β' Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος

4ος Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος