(LIVE/ημίχρονο) ΠΑΕΕΚ 0-2 Οθέλλος (φώτος)

- 15.05.2021

Η σπουδαία "μάχη ανόδου" ανάμεσα σε ΠΑΕΕΚ και Οθέλλο ξεκίνησε στις 17:00, στο "Κερύνεια Επιστροφή".

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα από τον Τιμόθεο Χριστοφή. Θυμίζουμε ότι το παιχνίδι γίνεται με VAR

-Έφυγε χωρίς κάποια φάση το πρώτο πεντάλεπτο

-11' Πτώση του Καπαρτή μετά από μαρκάρισμα του Καστάνα ακριβώς έξω απ' την περιοχή. Από τα ριπλέι δεν φάνηκε να υπήρχε φάουλ

-15 λεπτά χωρίς την παραμικρή ευκαιρία. Εμφανές το άγχος των δυο ομάδων, πολύ φυσιολογικά δεν ρισκάρουν ούτε στο ελάχιστο

-Το 0-0 διατηρείται και στο Ακρίτας - Άρης

-Είκοσι λεπτά. Ο Οθέλλος έχει πιο ψηλά τις γραμμές του αλλά δεν έχει καταφέρει να απειλήσει. Με πιο αμυντική διατάξη η ΠΑΕΕΚ

8υ87

-24' Πολύ ωραία κάθετη του Χαραλάμπους στον Καπαρτή, ο Παναγή βγήκε έγκαιρα και μάζεψε

φδηηφδφδηφδη

-27' ΓΚΟΛ 0-1! Ο Οθέλλος ανοίγει το σκορ στην πρώτη φάση του αγώνα. Ο Κουμουρής έδωσε κάθετα στον Μιχαήλ και αυτός με ωραίο πλασέ από πλάγια δεξιά άνοιξε το σκορ

-35' Κίτρινη στον Καστάνα για φάουλ στον Καπαρτή

3ρ3ρ3τ

-36' Πρώτη φάση για τους γηπεδούχους με τον Γιαννιτσάνη να πλασάρει από πολύ δύσκολη θέση και τον Παναγή να είναι έτοιμος

-40' Σουτ του Έσελινγκ από κοντά, η μπάλα έξω. Πολύ καλή φάση για την ΠΑΕΕΚ

-44' Κίτρινη από τον διαιτητή στον Μάκη Σεργίδη για διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή. Έχουν πολλά παράπονα από τον Τιμόθεο Χριστοφή οι γηπεδούχοι

-45+' ΓΚΟΛ 0-2! Ο Μάρκος Μιχαήλ με πλασέ εκτός περιοχής σκοράρει ξανά! Αδύναμο αλλά έξυπνο το πλασέ, έπιασε ανέτοιμο τον Άλβες

-Κίτρινη στον σκόρερ γιατί έβγαλε τη φανέλα στον πανηγυρισμό

ΠΑΕΕΚ (Μ.Σεργίδης): Άλβες, Έσελινγκ, Δημητρίου, Νάντο, Χαραλάμπους, Αριστοτέλους, Καπαρτής, Σαμάρας, Τίμερμανς, Γιαννιτσάνης, Φραγκέσκου

Στον πάγκο: Θεοδουλίδης, Πότση, Κυριακίδης, Χάλαχαν, Μάτζιοκ, Φράγκος, Αντωνίου, Φαν Νίσπεν, Καραγιάννης

Οθέλλος (Ν.Τούτιτς): Παναγή, Αναστασίου, Κυριάκου, Βασιλείου, Κουμουρής, Μπάλιμπρικ, Κυριάκου, Καστάνας, Μιχαήλ, Κατσής, Φιάκας

Στον πάγκο: Ανδρέου, Χατζηγιαννακού, Νιόκκα, Μιχαήλοβιτς, Παπαθανασίου, Ράσπας, Τούμπας, Νικηφόρου, Αγιούμπι

Διαιτητής: Τιμόθεος Χριστοφή

Α΄Βοηθός: Μιχάλης Σωτηρίου

Β΄Βοηθός: Παύλος Γεωργίου

Τέταρτος: Μενέλαος Αντωνίου