Το... μοίρασαν από το πρώτο ημίχρονο (φώτος)

- 25.04.2021

Εθνικός και ΑΠΟΕΛ συμβιβάστηκαν στο 1-1 με δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

-Ο Βασίλης Δημητρίου σφυρίζει την έναρξη

1ε212ε

-4' ΓΚΟΛ 0-1! Στην πρώτη φάση ανοίγει το σκορ. Ο Ανουάρ πάσαρε στον Γκάρνερ εκτός περιοχής, ο Άγγλος βρήκε τον Μπεν Σαχάρ και αυτός από κοντά και από την δεξιά πλευρά, με σουτ νίκησε τον Μπογκατίνοφ

>>> H offsite τώρα και στο Google News - Ακολουθείστε μας

-13' Ο Ζάκπα σέντραρε από δεξιά, ο Ηλία δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή

-15 λεπτά, χωρίς άλλη φάση πέραν από εκείνη που έφερε και το γρήγορο γκολ

-18' Παρατηρήσεις από τον Βασίλη Δημητρίου προς τον Ηλία Χαραλάμπους, για διαμαρτυρίες μετά από υπόδειξη πλαγίου υπερ του ΑΠΟΕΛ

-23' Ο Γκάρνερ κυνήγησε μια φάση από αριστερά, κέρδισε, γύρισε στον Μπεν Σαχάρ όμως ο Ταράσοφς με τάκλιν τον πρόλαβε πριν πλασάρει

-25' Βολίδα του Χουντόμπιακ με φάουλ ακριβώς έξω απ' την περιοχή, ο Ουζόχο ήταν στη σωστή θέση

-25' Κίτρινη στον Σάντος για τάκλιν στον Παπγεωργίου στον χώρο του κέντρου

-27' Συρτό σουτ του Ζάκπα εκτός περιοχής, πάει έξω

-Μισή ώρα αγώνα. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά, έφτιαξαν 2-3 φορές τις προϋποθέσεις για την ισοφάριση

-31' Δυνατό σουτ του Λουντέμο από το ύψος της περιοχής, ο Περατικός με τάκλιν έβγαλε την άμυνα. Μέσα το ιατρικό τιμ, έχει χτυπήσει ο παίκτης του Εθνικού

-33' Συνεχίζεται το παιχνίδι

-34' Κίτρινη στον Ζαμπάλα για σπρώξιμο στον Περατικό πάνω στην διεκδίκηση μέσα στην περιοχή του Εθνικού, σε φάση όπου υποδείχθηκε οφσάιντ

1212

-36' ΓΚΟΛ 1-1! Ο Ουαλί στην περιοχή έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Ζάκπα και αυτός από κοντά νίκησε τον Ουζόχο

-40' Κάρτα στον Λουντέμο για κράτημα στον Παπαγεωργίου στον χώρο του κέντρου

-41' Ευκαιρία στην αντεπίθεση ο Εθνικός, με τον Παπαγεωργίου να πλασάρει από το ύψος της περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του ΑΠΟΕΛ

-Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

-Τέλος ημιχρόνου

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος. Ντε Βινσέντι αντί Λουντέμο, Γουίλερ αντί Ζαμπάλα οι δυο κινήσεις του Πουρσαϊτίδη που δεν είναι ικανοποιημένος

-55' Δέκα λεπτά χωρίς μεγάλη ευκαιρία στο β' μέρος, καλός ο ρυθμός

-63' Μεγάλη ευκαιρία το ΑΠΟΕΛ. Ο Γουίλερ σέντραρε από δεξιά, ο Γκάρνερ έκανε την δυνατή κεφαλιά από κοντά, ο Μπογκατίνοφ ήταν στη σωστή θέση και απομάκρυνε με γροθιές

-66' Κάρτα στον Ντε Βινσέντι για φάουλ στον χώρο του κέντρου

-67' Δυο αλλαγές ο Η.Χαραλάμπους. Ντόλεζαλ αντί Παπαγεωργίου, Κ.Ηλία αντί Μιγκελίτο

-70' Δεν "πατά" καλά ο Μπεν Σαχάρ. Είναι στο έδαφος τώρα. Διακοπή για λίγο και μέσα το ιατρικό τιμ

-71' Επαναρχίσει το παιχνίδι, ο Μπεν Σαχάρ δεν μπορεί να συνεχίσει

-72' Κάρτα στον Ζαχίντ για χτύπημα στο πρόσωπο του Χουντόμπιακ πάνω στην διεκδίκηση

-73' Τώρα μέσα ο Κούτσακος αντί του τραυματία Μπεν Σαχάρ

-78' Ο Ντίας στη θέση του Ζαχίντ

-78' Κίτρινη στον Βινίσιους για τάκλιν στον Μ.Ηλία σε προηγούμενη φάση

-Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο

-85' Κάρτα στον Ντίας, έβδομη για παίκτη του ΑΠΟΕΛ. Χωρίς κάρτα ο Εθνικός

-86' Ο Χριστοφή στη θέση του Ουαλί

-86' Ο Νούχιου στη θέση του Γκάρνερ

-Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

-93' Κίτρινη στον Μ.Ηλία που πήγε να εκμαιεύσει το πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ανουάρ

-95' Κίτρινη στον πάγκο του Εθνικού (Μαρκόφσκι) για διαμαρτυρίες

-Τέλος, στους 47 βαθμούς το ΑΠΟΕΛ, στους 38 ο Εθνικός

Εθνικός (Η.Χαραλάμπους): Μπογκατίνοφ, Κυπριανού, Ταράσοβς, Ουαλί (86' Χριστοφή), Περατικός, Μιγκελίτο (67' Κ.Ηλία), Γκόρουπετς, Παπαγεωργίου (67' Ντόλεζαλ), Χουντόμπιακ, Μ.Ηλία, Ζάκπα

-Στον πάγκο οι Στρατηλάτης, Ιωάννου, Κ.Ηλία, Χαραλάμπους, Ντέιβισον, Ντόλεζαλ, Χριστοφή, Σάβιτς, Κουμής

ΑΠΟΕΛ (Σ.Πουρσαϊτίδης): Ουζόχο, Ενσούε, Βινίσιους, Σάντος, Ζαμπάλα (46' Γουίλερ), Λουντέμο (46' Ντε Βινσέντι), Ανουάρ, Ζαχίντ (78' Ντίας), Κατσανώνης, Σαχάρ (73' Κούτσακος), Γκάρνερ (86' Νούχιου)

-Στον πάγκο οι Σίλβα, Μερκής, Γουίλερ, Σιέλης, Ντίας, Ντε Βινσέντι, Γεωργίου, Κούτσακος, Νούχιου

Κίτρινες: Μ.Ηλία / Σάντος, Ζαμπάλα, Λουντέμο, Ντε Βινσέντι, Ζαχίντ, Βινίσιους, Ντίας

Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης

Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος

Β' Βοηθός Διαιτητής:  Σωκράτους Κυριάκος

4ος Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος

VAR: Σολωμού Δημήτρης