Οχτάρα με Κακουλλή on fire η Ομόνοια! (Φώτος & Βίντεο)

- 17.07.2020

Κέρδισε 8-1 με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ανδρόνικο Κακουλλή που σκόραρε τέσσερα γκολ μέσα σε εννέα λεπτά

Ασταμάτητη η Ομόνοια στο απογευματινό φιλικό με τον Άρη, στο Κοινοτικό Στάδιο Κυπερούντας. Κέρδισε 8-1 με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ανδρόνικο Κακουλλή που σκόραρε τέσσερα γκολ μέσα σε εννέα λεπτά. Ζευκής, Κούσουλος, Παπουλής, Σάββα τα άλλα γκολ των νικητών ενώ για την Λεμεσιανή ομάδα είχε μειώσει σε 2-1 ο Μπάρμπαρο με πέναλτι.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα από τον Βασίλη Δημητρίου

-4 ΓΚΟΛ 1-0 η Ομόνοια! Ωραία κάθετη πάσα του Παπουλή προς τον Ζευκή, που έφυγε μόνος απέναντι στον Σωφρονίου, τον πέρασε και πλάσαρε σε κενή εστία

(LIVE STREAMING) Oμόνοια 8-1 Άρης (φώτος)

-Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο. Η ομάδα του Μπεργκ ξεκίνησε πιο δυνατά και εκτός του γκολ, "πάτησε" περιοχή άλλες 3-4 φορές

-13' Απευθείας χτύπημα φάουλ από τον Μποτεάκ, λίγο έξω

-20 λεπτά στην Κυπερούντα, παραμένει ακίνδυνος ο Άρης. Χωρίς ευκαιρία μετά το γκολ της Ομόνοιας

-21' Δυνατό σουτ του Ζευκή από το ύψος της περιοχής, έπεσε και απέκρουσε ο Σωφρονίου

-24' Διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές

-27' γκολ 2-0! Ο Μποτεάκ εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ ακριβώς έξω απ' την περιοχή, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Κούσουλο και αυτός με σουτ νίκησε τον Σωφρονίου

-30' Αλλαγή για την Λεμεσιανή ομάδα, ο Ζαμπάς στη θέση του Ιωάννου

-34' Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη με σουτ του Ματθαίου, έτοιμος ο Φαμπιάνο

-37' ΠΕΝΑΛΤΙ. Ο Κκωστής σούταρε από κοντά και ο Παναγιώτου έκοψε με το χέρι πάνω στην γραμμή. Ο διαιτητής ζητά από τον Χένινγκ Μπεργκ να αποσύρει το νεαρό, ώστε να μην τον αποβάλει. Συνεχίζει με 10 η Ομόνοια

-38' ΓΚΟΛ 2-1, ο Άρης μειώνει με πέναλτι του Μπάρμπαρο

-45' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ομόνοια. Ο Ματθαίου ανέτρεψε τον Μαυρία

-45+1' Ο Παπουλής εκτελεί και κάνει το 3-1

-Τέλος ημιχρόνου

-Ξεκινά με πολλές αλλαγές και για τις δυο ομάδες το δεύτερο μέρος

-Με 11 και πάλι η Ομόνοια που έπαιζε με 10 για λίγο, μετά την απόσυρση του Παναγιώτου από τον Μπεργκ ύστερα από υπόδειξη του ρεφ, για τη φάση του πέναλτι

-52' Κάθετη του Σάββα στον Κακουλλής, ο οποίος "τσιμπά" τη μπάλα όμως ο τερματοφύλακας του Άρη διώχνει σε κόρνερ

-58' Συρτό σουτ του Λοΐζου εκτός περιοχής, μόλις έξω

-65' Πολύ καλύτερη και στο 2ο μέρος η ομάδα του Μπεργκ, κρατά τη μπάλα και ψάχνει για ακόμα ένα γκολ

-67' ΓΚΟΛ 4-1. Με καταπληκτικό τακουνάκι ο Τιάγκο έβγαλε τον Αντρέα Σάββα φάτσα με τον τερματοφύλακα και ο νεαρός σκόραρε στο τετ-α-τετ

-68' Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες

-72' Πλασέ του Κακουλλή από το ύψος της περιοχής, μόλις έξω

-74' ΓΚΟΛ 5-1 με τον Κακουλλή να στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα μετά από ασίστ του Σάββα

-76' ΓΚΟΛ 6-1 και πάλι με τον Κακουλλή να σκοράρει εξ επαφής μετά από ασίστ του Τιάγκο

-80' ΓΚΟΛ 7-1 ξανά με κοντινό πλασέ του Κακουλλή, ο οποίος κάνει χατ-τρικ σε λίγα λεπτά!

-83' ΓΚΟΛ ξανά με τον Κακουλλή, αυτή την φορά με κεφαλιά στο "πρώτο" δοκάρι μετά από κόρνερ

-90' Μεγάλη ευκαιρία με κοντινό πλασέ του Τιάγκο να φεύγει μόλις έξω