- 21.12.2019

Thumbnail
Οριστική απόφαση!

Δεν θα συνεχιστεί το παιχνίδι ανάμεσα στην Πάφο και τον Απόλλωνα στο Στέλιος Κυριακίδης.

Το πρόβλημα με τους προβολείς δεν διορθώθηκε με αποτέλεσμα ο διαιτητής να διακόψει το ματς και στις 17:57 να αποφασίσει την οριστική διακοπή.

Ο Γιώργος Νικολάου διέκοψε το ματς μόλις στο 2ο λεπτό. Αφού περίμενε για λίγο στο γήπεδο, αποχώρησε για τα αποδυτήρια όπου μετά από αρκετή ώρα, τελικά αποφασίστηκε να μην επαναρχίσει ξανά το παιχνίδι αφού δεν υπήρχε επαρκής φωτισμός.

Από την στιγμή που άρχισε ο αγώνας, θα συνεχιστεί από το λεπτό που διακόπηκε (2') με το ίδιο φύλλο αγώνος, σε ημερομηνία που θα ορίσει η ΚΟΠ.

Τι αναφέρει η προκήρυξη:

2. Αγώνας που διακόπτεται λόγω καιρικών συνθηκών ή άλλων αναταράξεων της φύσης ή αγώνας που διακόπτεται λόγω έλλειψης επαρκούς φωτισμού για την οποία έλλειψη δεν φέρει ευθύνη η γηπεδούχος ομάδα ή αγώνας που διακόπτεται λόγω ανώτερης βίας θα συνεχίζεται από το ακριβές σημείο που διακόπηκε με το ίδιο φύλλο αγώνα (το οποίο θα συμπεριλαμβάνει το σκορ, τις παρατηρήσεις και τις αλλαγές που έχουν ήδη γίνει).