ΠΑΕΕΚ-Ολυμπιακός: Ξεφεύγει… με Μακρή! (φώτος)

- 18.03.2022

Πολύ σημαντική νίκη για τον Ολυμπιακό

Πολύ σημαντική νίκη για τον Ολυμπιακό. Με γκολ του Ανδρέα Μακρή στο 32΄ νίκησε με 1-0 την ΠΑΕΕΚ στο Μακάρειο, για την 3η αγωνιστική στη β΄ φάση του πρωταθλήματος και έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή του στην πρώτη κατηγορία. Στην 9η θέση με 26 βαθμούς η ομάδα του Ολυμπιακού, παραμένει ουραγός με 15β η ΠΑΕΕΚ. Ο Νεντίμ Τούτιτς κοούτσαρε για πρώτη φορά τον Ολυμπιακό.

Πέραν από το γκολ του Μακρή, δεν είδαμε σχεδόν κάτι άλλο στο πρώτο 45λεπτο, με τον Ολυμπιακό να έχει 2 τελικές έναντι καμίας της ΠΑΕΕΚ. Καλύτερος ο ρυθμός στην επανάληψη, με κάποιες σημαντικές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Έναρξη...

-Με τον Κα στην κορυφή ο Ολυμπιακός, που έχει για πρώτη φορά τον Νεντίμ Τούτιτς στον πάγκο του

enter " "

10΄ Χωρίς κάτι το αξιόλογο μπροστά από τις δύο εστίες- Αρκετά λάθη και από τις δύο ομάδες

24΄ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Τιάγκο, άουτ η μπάλα

-Φτωχό θέαμα, πολύ μέτριο ποιοτικά παιχνίδι

27΄ Κίτρινη στον Ράμος για φάουλ στο Σαμπίνια

31΄ Μακρινή μπαλιά για τον Κα, βγήκε ο κίπερ της ΠΑΕΕΚ και έδιωξε με το κεφάλι

enter " "

32΄ ΓΚΟΛ/Ο Μακρής! Λάθος από το Σουμαόρο στη μεσαία γραμμή, ο Κα έγινε κάτοχος της μπάλας και με ωραία μεταβίβαση έβγαλε τον Μακρή σε θέση βολής με τον Κύπριο διεθνή άσο να σουτάρει και να σκοράρει με το που πάτησε περιοχή. Σε θέση οδηγού ο Ολυμπιακός

48΄ Κίτρινη στον Κα γιατί ζήτησε από τον ρεφ να δείξει κίτρινη σε αντίπαλο

50΄ Άστοχη κεφαλιά του Καπαρτή μετά από σέντρα του Κούρου- Πρώτη τελική προσπάθεια για την ΠΑΕΕΚ, δύο τελικές έχει ο Ολυμπιακός

53΄ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, ο Πεχλιβάνης στην περιοχή έστειλε τη μπάλα άουτ. Δεν έκανε καλό τελείωμα

enter " "

62΄ Ο Μιλτς στη θέση του Νούνιτς

63΄ Απειλεί ο Μιλτς, σε ετοιμότητα ο Μολ- Ωραία ενέργεια από τον άσο της ΠΑΕΕΚ

65΄ Ευκαιρία με Πεχλιβάνη, έσωσε ο Παναγιώτου, ο Κα το...ριμπάουντ ξανά ο κίπερ της ΠΑΕΕΚ στην κλειστή του γωνία

-Στην εξέλιξη της φάσης άστοχο σουτ από τον Μανρίκε εκτός περιοχής

69΄ Διπλή αλλαγή ο Ολυμπιακός, εκτός οι Κα και Μακρής, Σάλι και Γουίλσον εντός

74΄ Ο Μπάμπιτς στη θέση του Βαρέλα

-Πλησιάζουμε στο 80΄, παραμένει το 0-1

79΄ Ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ με τον Ενόχ, δύσκολη απόκρουση ο Μολ στη δεξιά του γωνία