«Πράσινο» το «αιώνιο»!

Offsite Team -
24.11.2022 - 20:52

Πήρε το αιώνιο ντέρμπι η Ομόνοια νικώντας με 8-5 το ΑΠΟΕΛ σε ένα φοβερό ματς στο Τάσσος Παπαδόπουλος - Ελευθερία

Το ματς είχε πολύ γρήγορο ρυθμό και πολλά γκολ με τις ομάδες να πηγαίνουν γκολ-γκολ καθ' όλη τη διάρκεια με την Ομόνοια στα τελευταία 5 λεπτά όταν το σκορ ήταν 5-5 να σκοράρει άλλα τρία γκολ μέχρι το τέλος και να παίρνει την πολύτιμη νίκη.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη:

- Έναρξη της πρώτης περιόδου... *Το χρονόμετρο στο φουτσαλ ξεκινά στα 20 λεπτά και μετράει ανάποδα:

17' ΓΚΟΛ η Ομόνοια... Ο Μπεισόλα πίεσε τον αντίπαλο κέρδισε την μπάλα έκανε το πλασέ για το 1-0.

15' ΓΚΟΛ 1-1 για το ΑΠΟΕΛ με τον Γκόις. Ο Κουλούππας έκανε το γύρισμα στον Γκοις που από κοντά νίκησε τον Σκαμπύλη

12' ΓΚΟΛ 2-1 η Ομόνοια με τον Μπεϊσόλα που έκλεψε έκανε ντρίμπλα και βρέθηκε σε θέση βολής εκτελώντας εύστοχα για το δεύτερο του γκολ

7' 2-2 με τον Ιακώβου το ΑΠΟΕΛ. Ο Ομήρου σούταρε ο Σκαμπύλης απέκρουσε, η μπάλα έφτασε στον Ιακώβου που από κοντά και σε κενό τέρμα ισοφάρισε σε  2-2

5' Ο Σκαρπάρης σε κενό τέρμα δεν βρήκε στόχο. Μεγάλη φάση για το ΑΠΟΕΛ.

1' ΓΚΟΛ 3-2! Ο Μαντέλι έβγαλε τρομερή πάσα-σκάψιμο στον Κουλουμπρή που με εξουδετερωμένο τον κίπερ του ΑΠΟΕΛ έγραψε το 3-2

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ - Ωραίο ντέρμπι με την Ομόνοια να έχει το προβάδισμα με το στενό 3-2.

Έναρξη β΄μέρους

16' ΓΚΟΛ 3-3 ο ΑΠΟΕΛ... Ο Γκοις έκανε το πλασέ με τον Σκαμπύλη να αποκρούει, ο Ομήρου πήρε "ριμπάουντ" κι από κοντά ισοφάρισε

13' ΓΚΟΛ 3-4 ο ΑΠΟΕΛ! Ο Σκαρπάρης έκανε την πάσα με τον Δημητρίου να σκοράρει!

10' ΓΚΟΛ 4-4 η Ομόνοια! Ο Μπεισόλα βρήκε τον Κουλουμπρή ο οποίος απο κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

8' ΓΚΟΛ 5-4 η Ομόνοια. Τρομερό κατέβασμα και σουτ από τον Κουλουμπρή για το 5-4!

7' ΓΚΟΛ 5-5 ο ΑΠΟΕΛ! Ο Δημητρίου από κοντά νίκησε τον Σκαμπύλη για το 5-5

5' ΓΚΟΛ 6-5 η Ομόνοια ξανά μπροστά με τον Μπεισόλα που κάνει χατ-τρικ!

1' ΓΚΟΛ 7-5 ο Μαντέλι προ κενής εστίας!

6'' ΓΚΟΛ με πέναλτι ο Μπεϊσόλα! 8-5 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ