Πρεμιέρα με ήττα και... όλα για όλα στο ΓΣΠ (φώτος)

- 20.07.2021

Ντινάμο 2-0 Ομόνοια

Το φιλμ του αγώνα

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση, καλή επιτυχία Ομόνοια!

-2' Κόρνερ για την Ομόνοια με εκτελεστή τον Γκόμεθ, εύκολα ο Λιβάκοβιτς

-Πρώτα πέντε λεπτά χωρίς κάποια φάση

-9' Πρώτη φάση, είναι για το τριφύλλι. Ο Λέζιακς ελευθερώθηκε από αριστερά και γύρισε επικίνδυνα στην μικρή περιοχή, αρχικά ασταθής απόκρουση του Λιβάκοβιτς και σε δεύτερο χρόνο έδιωξε ο Όρσιτς

-11' Ωραία ενέργεια του Μάιερ από δεξιά όμως η σέντρα του δεν είναι καλή

-Έφυγαν τα πρώτα 15 λεπτά στο Maksimir

-19' Έξυπνη, συρτή εκτέλεση ενός μακρινού φάουλ από τον Γκόμεθ, λίγο έξω. Δεύτερη επικίνδυνη φάση για το τριφύλλι

-Είκοσι λεπτά στο Ζάγκρεμπ. Οι πράσινοι αμύνονται καλά και δεν έχουν επιτρέψει στην Ντινάμο να απειλήσει καθόλου, όντας οι ίδιοι πιο επικίνδυνοι

-23' Ο Μάιερ εκτελεί απευθείας ένα κόρνερ, ο Φαμπιάνο χωρίς ρίσκο στέλνει σε νέο κόρνερ

-25' Η κατοχή στην Ντινάμο που προσπαθεί να πιέσει όμως δεν έχει απειλήσει

-27' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία. Ο Μποτεάκ διεκδίκησε μετά από πάσα του Ντούρις, η μπάλα κόντραρε και έφτασε ξανά στον Σλοβάκο που από το ύψος της περιοχής πλάσαρε έξω

φγηηφφγηηφ

-29' Κίτρινη στον Κούσουλο για φάουλ στη μεσαία γραμμή

-Υπό δυνατή βροχή πλέον το παιχνίδι

-31' Στο έδαφος ο Σέχου μετά από μαρκάρισμα, μέσα το ιατρικό τιμ

-32' Είναι ΟΚ ο Νιγηριανός, συνεχίζεται το παιχνίδι

-34' Η πιο επικίνδυνη φάση των Κροατών. Μετά από αντεπίθεση ο Όρσιτς πλάσαρε, ο Χούμποτσαν με εξαιρετικό τάκλιν σε κόρνερ

-36' Διπλή, μεγάλη ευκαιρία οι γηπεδούχοι. Ο Πέτκοβιτς σούταρε από κοντά, ο Σέχου έσωσε μπροστά από το τέρμα, η μπάλα πήγε ξανά στον ίδιο παίκτη που ξανασούτερα, ο Νιγηριανός έκοψε ξανά!

767679976

-40' Ο Αντέμι αποχωρεί με μυικό τραυματισμό, με δέκα για λίγο η Ντινάμο

-42' O Mίσιτς περνά τώρα στη θέση του Αντέμι

-43' Ο Μποτεάκ δοκιμάζει το πόδι του με εκτέλεση φάουλ από πολύ μακριά, πάνω απ' τα δοκάρια

-Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

-45+1' Μεγάλη ευκαιρία οι γηπεδούχοι, ο Μάιερ από κοντά με το κεφάλι δεν μπορεί να σκοράρει υπό την πίεση του Λανγκ

-45+2' Ξανά τελική με τον πολύ επικίνδυνο Μάιερ να σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα χτυπά στον Λανγκ και πάει κόρνερ

-45+3' Ο Πέτκοβιτς πάει για ένα πολύ εντυπωσιακό γκολ με ψαλιδάκι μετά από κόρνερ αλλά δεν πιάνει καλά τη μπάλα

-Τέλος ημιχρόνου

γφσδφγγφ

-Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

-Έφυγε χωρίς κάποια φάση το πρώτο πεντάλεπτο

-55' Σέντρα του Λέζιακς από αριστερά, ο Σέχου προσπάθησε το σουτ στην κίνηση, πολύ άστοχο

-60' Στο έδαφος ο Ιβάνουσετς μετά από δυνατή σύγκρουση με τον Γκόμεθ, μέσα το ιατρικό τιμ

-61' Μέσα ο Τζιωνής, στη θέση του Ντίσκερουντ

-62' Ακόμα δέχεται τις πρώτες βοήθειες ο παίκτης της Ντινάμο

-63' Δεύτερη αναγκαστική για τους γηπεδούχους. Ο Καστράτι στη θέση του Ιβάνουσετς που δεν μπορεί να συνεχίσει. Τώρα επαναρχίζει το παιχνίδι μετά από 3-4 λεπτά διακοπής

-65' Γκολ 1-0 η Ντινάμο με τον πιο επικίνδυνό της παίκτη στο παιχνίδι. Λάθος απομάκρυνση του Γκόμεθ, οι Κροάτες κέρδισαν, η μπάλα έφτασε στον Μάιερ που ντρίμπλαρε στην περιοχή και με σουτ από κοντά νίκησε τον Φαμπιάνο. Η Ομόνοια πληρώνει την αδράνειά της

-70 λεπτά. Η Ομόνοια προσπαθεί να κρατήσει μπάλα και να επιτεθεί μετά το γκολ

-Είμαστε στο 75'. Καμία φάση μετά το 1-0, ο Μπεργκ δεν ρισκάρει ιδιαίτερα παρόλο που ανέβασε κάπως τις γραμμές του. Ακίνδυνη η Ομόνοια

-79' Ο Λέζιακς από αριστερά σέντραρε, ο Τζιωνής το σουτ στην κίνηση, άστοχο

-79' Ο Γκαβράνοβιτς αντί του Πέτκοβιτς και ο Τσοπ αντί του Όρσιτς

-80' Βολίδα του Ρισκόφσκι από πολύ μακριά μετά από κακή απομάκρυνση του Γκόμεθ, σε κόρνερ ο Φαμπιάνο

-81' Γκολ. Το κόρνερ εκτελέστηκε με κοντινή πάσα, ο Μάγιερ σέντραρε από αριστερά και ο Γιάκιτς με κεφαλιά έκανε το 2-0

-82' Κακουλλής αντί Ντούρις, Λοΐζου αντί Τσέποβιτς

-87' Κάρτα στον Γιάκιτς για τράβηγμα στον Τζιωνή