- 17.09.2021

ΠΑΕΕΚ και Άρης συμβιβάστηκαν στην ισοπαλία και πήραν από έναν βαθμό.

"Λευκή" ισοπαλία στο Μακάρειο!

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΕ ΛΙΓΟ

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net είναι στο Μακάρειο και σας μεταφέρει την εξέλιξη της αναμέτρησης. Από τρεις βαθμούς οι δυο ομάδες, η ομάδα της Κερύνειας έχει ένα αγώνα λιγότερο.

- Εναρξη στο ματς

- 3' Πρώτη τελική από πλευράς Άρη, ο Σπόλιαριτς από πλάγια θέση μπήκε στη περιοχή, έκανε το σουτ, μάζεψε ο Πρόσεκ.

ωψδφγδφγδφγδφγ

- 5' Προσπάθεια του Στεπίνσκι, εύκολα ο Πρόσεκ.

- 6' Φάουλ ο Άρης σε καλό σημείο, το κερδίζει ο Νούνο Λόπες.

- 7' Εκτέλεσε ο Πατσέκο, φάουλ κερδίζει η ΠΑΕΕΚ.

- 10' Ενέργεια του Καπαρτή από τα δεξιά, έκανε την σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, δεν βρίσκεται κανείς στην περιοχή.

- 19' Πιο απαιτητικός στο πρώτο 20λεπτο ο Άρης, χωρίς όμως τη μεγάλη ευκαιρία. Έχει τον έλεγχο ο Άρης. Προσπαθεί να κτυπήσει στην αντεπίθεση η ΠΑΕΕΚ.

- 20' Ευκαιρία για τον Άρη... Σουτ του Πατσέκο από πλάγια αριστερά, αποκρούει στη γραμμή με κεφαλιά ο Κούρος!

χφγβγ

- 23' Νέα φάση για τον Άρη... Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά με τον Καζού, κεφαλιά από τον  Γκαρσία η μπάλα μόλις έξω.

- 27' Ατομική προσπάθεια του Βαρέλα, ο Βάνα διώχνει σε κόρνερ.

- 32' Σέντρα του Καζού, εύκολα ο Πρόσεκ

- 34' Φάση για τον Άρη με τον Στεπίνσκι! Ο Πολωνός μέσα στη περιοχή έπιασε ένα δυνατό σουτ, η μπάλα μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πρόσεκ.

σδφσδφσδφσδφσδφσδφδφσφσδφσδφ

- 37' Κίτρινη στον Σπόλιαριτς, στο έδαφος ο Νάντο.

- 43' Κίτρινη και στον Φραγκέσκου για πάτημα στον Μανού Γκαρθία.

Ενα λεπτό η καθυστέρηση

- Ημίχρονο. Καλύτερος ο Άρης με 5 τελικές έναντι μιας της ΠΑΕΕΚ. Στο 62% η κατοχή για την Λεμεσιανή ομάδα, στο 38% για την ομάδα της Κερύνειας.

Εναρξη στο Β' ημίχρονο

- 48' Κόρνερ η ΠΑΕΕΚ, ο Κούρος εκτέλεσε, η μπάλα πέρασε παράλληλα απ' όλους.

- 50' Απειλεί ο Άρης! Ο Στεπίνσκι στα όρια της περιοχής, έπιασε ένα ωραίο σουτ, η μπάλα μόλις δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Πρόσεκ.

- 52' Ατομική προσπάθεια του Μονέ-Πακέ, το γύρισμα του πάνω σε παίκτη της ΠΑΕΕΚ.

- 55' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Διπλή! Ο Σπόλιαριτς από το σημείο του πέναλτι έκανε το σουτ, πάνω στην γραμμή διώχνει ο Κούρος! Σώζει την ΠΑΕΕΚ ο έμπειρος μπακ! Ο Πατσέκο από τ' αριστερά μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα ο Πρόσεκ έδιωξε προσωρινά, ο Σπόλιαριτς από καλό σημείο δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα αφού ο Κούρος έσωσε την ομάδα του.

gdfgdfgdfggdfgdfgdfgdfgdfg

- 57' Νέα φάση για τον Άρη. Ο Πατσέκο έκανε το σουτ η μπάλα σε σώματα. Δεν το πιστεύει ο Λιάσος Λουκά μετά τις χαμένες ευκαιρίες της ομάδας του. Σηκώνει Σικόρσκι ο κόουτς της Ελαφράς Ταξιαρχείας.

- 58' O Σπόλιαριτς εκτός, ο Σικόρσκι μέσα. Με δυο φορ ο Άρης. Πολύ πιο επιθετικός!

- 59' Συνεργασία Πατσέκο-Γκαρθία, ο τελευταίος από πλάγια θέση γύρισε προς το μέρος του Στεπίνσκι, έδιωξε ξανά ο Κούρος!

- 60' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σικόρσκι, εύκολα ο Πρόσεκ.

γδφγδφγδφγδφγφδγδφγδφγδφγ

- 62' Οι Μπάμπιτς-Ενόχ στις θέσεις των Βαρέλα-Καπαρτή.

- 66' Καλή στιγμή για τον Άρη, σπουδαία άμυνα του Έσελινκ στο σουτ του Σικόρσκι! Ο Μανού Γκαρθία πέρασε ωραία στον Πολωνό, αυτός όπλισε... μέσα από την περιοχή, πέφτει με αυτοθυσία και σώζει ο Ολλανδός αμυντικός!

- 69' Σέντρα του Κούρου, ο Μπάμπις δεν μπορεί! Ευκαιρία και για την ΠΑΕΕΚ! Εξαιρετικός ο Κούρος.

- 70' Ο Ιωσηφίδης στην θέση του Μονέ-Πακέ

- 73' Νέα ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ, ο Έσελινκ πέρασε στον Αριστοτέλους που κινήθηκε σαν κρυφός φορ, έκανε την προβολή, η μπάλα άουτ!

δσφσδφσδφσφσφσφφσδφσδ

- 75' Ανέβηκε αισθητά η ΠΑΕΕΚ και πιέζει για το γκολ.

- 75' Προωθημένη συρτή πάσα του Καζού, δεν προλαβαίνει ο Πατσέκο.

- 77' Σουτ εκτός περιοχής του Αριστοτέλους, άστοχο.

- 80' Πτώση του Ιωσηφίδη στην περιοχή της ΠΑΕΕΚ, παίζεται από τον Αργυρού. Φωνές από Άρη για πέναλτι. Η φάση εξετάστηκε από τον VAR δεν προκύπτει παράβαση σύμφωνα με τους ρεφ. Από το ριπλέι δεν φαίνεται ξεκάθαρα αν υπάρχει παράβαση. Αν υπάρχει επαφή είναι κάτω χαμηλά στα πόδια αλλά δεν είναι διαφωτιστική η επαναληπτική προβολή.

- 85' Ο Μπάμπιτς απέναντι από τον Βάνα, έκανε το πλασέ, πάνω στον Πορτογάλο. Σηκώθηκε το σημαιάκι, δεν μετρά η φάση.

γφγηφγηφηγηφγηηφγ

- 89' Δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Μπάμπιτς, λίγο άουτ! Πήγε να αιφνιδιάσει ο Κροάτης!

Τέσσερα τα λεπτά...

- 90+1' Νέα προσπάθεια από τον Αριστοτέλους, το σουτ του Κύπριου μέσα λίγο άουτ.