Τι περιμένει να δει ο ΣΩΦΡΟΝΗΣ

- 23.06.2019

Γεμάτο το σημερινό πρόγραμμα του Απόλλωνα στην Αυστρία...

Το μενού περιλαμβάνει πρωινή προπόνηση ενώ στις 16:00 η ομάδα θα δώσει το πρώτο φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο την KU Amstetten. Πρόκειται για κλαμπ που τερμάτισε στην 9η θέση της Β’ κατηγορίας την περασμένη αγωνιστική περίοδο, έχοντας απολογισμό 10 νίκες, 6 ισοπαλίες και 14 ήττες (45-43, γκολ υπέρ-κατά).

Ο Σωφρόνης Αυγουστή αναμένεται ότι θα μοιράσει τον χρόνο συμμετοχής στους παίκτες του.

Είναι νωρίς για συμπεράσματα, αλλά ειδικά για κάποιους νεαρούς παίκτες αυτά τα φιλικά παιχνίδια έχουν ιδιαίτερη σημασία. Θα επιδιώξουν οι ίδιοι να κάνουν δυνατή… εκκίνηση, κερδίζοντας με το… καλησπέρα περισσότερο την εμπιστοσύνη του κόουτς.

Σαφώς και δεν είναι έτοιμη η ομάδα τέτοια περίοδο, αλλά ο προπονητής του Απόλλωνα περιμένει να δει από τους παίκτες κάποια… βασικά πράγματα. Πίεση στον αντίπαλο, πάθος και... αφοσίωση στο πλάνο.

Δεν είναι μακριά το πρώτο επίσημο ματς της νέας περιόδου. Στις 11 Ιουλίου ο αγώνας με την Kauno Zalgiris στη Λιθουανία.