Τρελό... ντεμπούτο ο Μαΐντεβατς και ΔΙΠΛΟ στο 90+5!!!

- 23.01.2021

Thumbnail

Ο Εθνικό Άχνας νίκησε με 2-1 τον Ολυμπιακό, για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Αντρίγια Μαΐντεβατς, ο οποίος στο ντεμπούτο του ερχόμενος από τον πάγκο μοίρασε την ασίστ για το 0-1 -στο 72΄ με σκόρερ τον Παπαγεωργίου- και σκόραρε το νικητήριο γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα, στο 90+5.

Ενδιάμεσα ο Κοστόφ, ο οποίος επίσης ήρθε από τον πάγκο έφερε προσωρινά το ματς στα ίσα στο 82΄. Νίκη-οξυγόνο για τον ουραγό Εθνικό, ανέβηκε στους 15 βαθμούς, παρέμεινε στους 24β ο Ολυμπιακός και 5η σερί ήττα για την ομάδα του Βόκολου. Πολύ καλό το πρώτο 45λεπτο, με ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, καλύτερος ο Ολυμπιακός στην επανάληψη, αλλά ο Εθνικός είχε την... ουσία και πήρε τους τρεις βαθμούς με το δανεικό από την ΑΕΛ Αντρίγια Μαΐντεβατς. Δύο αναγκαστικές αλλαγές ο Ολυμπιακός, με Κωνσταντινίδη και Ζαχαρίου.