Τρίποντο με “Πέχλα” ο Ολυμπιακός - Δεν σηκώνει κεφάλι η Ομόνοια

- 03.10.2021

Έφτασε τους 7 βαθμούς ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 1-0 της Ομόνοιας στο παιχνίδι που έγινε για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Πεχλιβάνης στο 54ο λεπτό με το τριφύλλι να αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο από το 33ο λεπτό. Έφτασε τους 7 βαθμούς ο Ολυμπιακός, έμεινε στους 4 η Ομόνοια.

Για άλλο ένα ματς οι πράσινοι δεν ήταν καλοί. Δυσκολεύτηκε να κρατήσει μπάλα αλλά και να δημιουργήσει φάσεις η ομάδα του Χένιγκ Μπεργκ αν εξαιρέσει κανείς τα τελευταία λεπτά του αγώνα και δεν κατάφερε να βγάλει αντίδραση μετά την ήττα από την Καραμπάχ. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα.

Το kerkida.net ήταν στο ΓΣΠ, διαβάστε την εξέλιξη του αγώνα:

Ο Παναγιώτου πλαισιώνει τον Σέχου στον χώρο της μεσαίας γραμμής για την Ομόνοια. Δεν έχουμε τελική προσπάθεια ακόμα στο ματς.

Σέντρα του Κυριάκου στην περιοχή, βγήκε και έδιωξε με το ένα χέρι ο Φαμπιάνο.

Σουτ του Σαρφό εκτός περιοχής, έξω η μπάλα.

Κάθετη του Παπουλή, πρόλαβε τον Κακουλλή ο Μολ.

11΄ Ο Ψάλτης εντός περιοχής του Ολυμπιακού, έκανε το γύρισμα αλλά η μπάλα σε έφτασε σε πόδι ποδοσφαιριστή της Ομόνοιας.

16΄ Γύρισμα από αριστερά του Λέτσιακς στην περιοχή του Μολ, δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή ο Κακουλλής.

21΄ Μακρινό σουτ από τον Γουίλσον έδιωξε ο Φαμπιάνο.

21΄ Κίτρινη στον Κυριάκου για φάουλ στον Τζιωνή.

23΄ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

24΄ Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, έδιωξε ο Φαμπιάνο. Από την άλλη πλευρά τώρα…

Με πάσα εκτελέστηκε το κόρνερ, δεν έφερε κάτι για τους γηπεδούχους καθώς είχαμε υπόδειξη για οφσάιντ.

27΄ Ο Λοϊζου συνέκλινε στην περιοχή του Μολ όμως δεν έπιασε γεμάτα το σουτ.

30΄ Κίτρινη κάρτα στον Σέχου για φάουλ στον Γουακάσο στον χώρο της μεσαίας γραμμής. Είναι στο έδαφος ο παίκτης του Ολυμπιακού…

32΄ Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Γουακάσο.

Μάλιστα Λούκας Σωτηρίου πάει στο Onfield review για ενδεχόμενο κόκκινης στον Σέχου!

33΄ Κόκκινη στον Σέχου, απευθείας! Με δέκα η Ομόνοια νωρίς - νωρίς! Ήταν σκληρό το μαρκάρισμα του Νιγηριανού μέσου του τριφυλλιού, κάτω χαμηλά.

34΄ Τη θέση του Γουακάσο, πήρε ο Στέφανος Χαραλάμπους.

37΄ Κίτρινη κάρτα στον Πεχλιβάνη.

39΄ Κίτρινη στον Χαραλάμπους τώρα για φάουλ στην μεσαία γραμμή στον Τζιωνή.

42΄ Πτώση του Παπουλή εντός περιοχής, “όχι” λέει ο Σωτηρίου. Στην μπάλα η προβολή του Χαραλάμπους.

43΄ Σουτ του Μανρίκε εκτός περιοχής, έξω.

43΄ Ο Κακουλλής έπεσε στην περιοχή σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Μανρίκε. Να συνεχιστεί το παιχνίδι λέει ο Σωτηρίου. Στην επαναληπτική προβολή φαίνεται να υπάρχει επαφή του Ισπανού κάτω χαμηλά στο πόδι του επιθετικού της Ομόνοιας.

44΄ Κίτρινη στον Ντιάγνιε για φάουλ στον Ψάλτη.

45΄ Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

45+3΄ Ευκαιρία για την Ομόνοια, ο Τζιωνής το σουτ εντός περιοχής, έξω η μπάλα...

45+4΄ Κεφαλιά του Νάνι, μάζεψε ο Φαμπιάνο.

Τέλος στο πρώτο μέρος, 0-0.

Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος.

46΄ Σέντρα στο 2ο μέρος στο ΓΣΠ.

47΄ Κεφαλιά του Κακουλλή εντός περιοχής, έξω. Εξετάστηκε από το ΒΑΡ η φάση για πιθανή παράβαση του Μολ πάνω στον Κακουλλή…

48΄ Σουτ του Γουίλσον, έξω.

50΄ Ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Λέτσιακς! Σουτ του Τσέχου, έδιωξε δύσκολα ο Μολ.

54΄ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0 με Πεχλιβάνη! Μακρινό σουτ του Κύπριου επιθετικού, η μπάλα χτυπάει στον Γιούστε, αλλάζει πορεία και πάει στα δίκτυα…

57΄ Ο Ολυμπιακός έχει πάρει το προβάδισμα στο σκορ και παίζει με παίκτη περισσότερο από το 33ο λεπτό.

59΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, έξω ο Χαραλάμπους μέσα ο Γκουστάβο. Αλλαγή στην αλλαγή ο Πετράκης...

65΄ Μακρινό σουτ του Κυριάκου έξω.

65΄ Τριπλή κίνηση ο Μπεργκ, έξω Λοϊζου, Κακουλλής και Παπουλλής μέσα Ζαχαρίου, Μιξ και Τσέποβιτς.

69΄ Ο Ολυμπιακός ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα.

Κίτρινη στον Νάνι για φάουλ στον Παναγιώτου.

72΄ Κίτρινη στο Γκουστάβο για φάουλ στον Γιούστε.

74΄ Ο Τσέποβιτς φεύγει απέναντι από τον Μολ, σηκώθηκε το σημαιάκι.

75΄ Έξω ο Τζιωνής μέσα ο Ιγιάγι για την Ομόνοια.

79΄ Σουτ του Μανρίκε εντός περιοχής, σωσε ο Φαμπιάνο!

80΄ Χαραλάμπους αντί του Ψάλτη, η τελευταία αλλαγή του Μπεργκ.

81΄ Έξω ο Κυριάκου μέσα ο Κα, έξω και ο Πεχλιβάνης μέσα ο Κονφέ.

87΄ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με σουτ του Κα, δίπλα από την εστία του Φαμπιάνο η μπάλα.

89΄ Ο Παναγιώτου πέφτει στην περιοχή, όχι λέει ο Σωτηρίου.

90΄ Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος,

90΄ Γύρισμα του Λέτσιακς στην περιοχή, δεν μπόρεσε κανείς να σπρώξει την μπάλα στα δίκτυα.

90+1΄ Δοκάρι με τον Αντιέμγουεν η Ομόνοια! Δυνατό σουτ εκτός περιοχής, δεν του έκανε το χατίρι μπάλα.

90+3΄ Κίτρινη στον Τσέποβιτς για διαμαρτυρίες.

90+3΄Σουτ του Ζαχαρίου, έδιωξε ο Μολ. Στην επαναφορά ο Λέτσιακς δεν βρήκε στόχο.

ΤΕΛΟΣ, 1-0!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μολ, Μποβέδα, Μάντζης, Γουίλσον, Μανρίκε, Σαρφό, Πεχλιβάνης, Ντιάγνιε Γουακασό, Νάνι, Κυριάκου

Στον πάγκο: Κόβατς, Τσούπιτς, Φώτη, Μουκτάρης, Ανδρονίκου, Νασιμέντο, Κα, Χριστοδούλου, Ευτυχίδης, Πηλαβάς, Κονφέ, Χαραλάμπους

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Ψάλτης, Λέτσιακς, Λανγκ, Γιούστε, Παναγιώτου, Σεχού, Λοϊζου, Τζιωνής, Παπουλής, Κακουλής.

Στον πάγκο: Ουζόχο, Παναγή, Κίκο, Χούμποτσαν, Χαραλάμπους, Ασημένος, Ντίσκερουντ, Ζαχαρίου, Ατιέμγουεν, Ντούρις, Τσέποβιτς.

Διαιτητής: Σωτηρίου Λούκας

Α' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Ομηρος

Β' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος

4ος Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας