«X»αμένοι και οι δύο

- 25.01.2021

Αβολο 0-0 για Καρμιώτισσα και Πάφο

Οι δυο ομάδες πήραν ότι άξιζαν στο «Στέλιος Κυριακίδης» δηλαδή από έναν βαθμό αν και η ομάδα του Μιχαϊλένκο είχε σπουδαία ευκαιρία στο 89’ με τον Κέβιν Μπεριγκό.

Κακό αποτέλεσμα και για τους δυο, η Καρμιώτισσα για την μάχη που δίνει για αποφυγή της διαβάθμισης και η Πάφος για την εξάδα.

Στους 25 η Πάφος και στην 8η θέση, στους 17 η ομάδα του Χρύση και στην προτελευταία θέση.

- Έναρξη στο ματς, καλή επιτυχία και στις δυο ομάδες.

- 5' Πολλά λάθη στα πρώτα λεπτά και από τους δυο μονομάχους.

- 13' Στημένο του Μπαργκάν, ο Πάνιτς δύσκολα σε κόρνερ και ενώ ερχόταν με φόρα ο Μαλεκκίδης για να σκοράρει.

- 15' Τριπλή προσπάθεια της Καρμιώτισσας, ο Μπαργκάν το εναέριο βολέ, μαζεύει ο Ρούτκο.

- 18' Κίτρινη ο Πάνιτς σε φάουλ πάνω στον Μπαργκάν.

φσδφσδφσδφδφσδφσδφφσδ

- 26΄ Ο Ρόμο πρέσαρε τον Ρούτκο, ο Ουκρανός κατάφερε να δώσει στον Αραγιούρι.

- 27΄ Κακό παιχνίδι μέχρι στιγμής, χωρίς φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες.

- 35' Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού οι πολλές μονομαχίες και τα πολλά λάθη, χαμηλός ο ρυθμός.

- 38' Προωθημένη του Βαλακάρι στον Μέρφι, παρεμβαίνει και κερδίζει ο Μαλεκκίδης.

- 40' Κίτρινη ο Αουρέλιο, η δεύτερη για την Πάφο

- Δυο τα λεπτά των καθυστερήσεων

Ημίχρονο. Σε γενικές γραμμές ένα πολύ κακό πρώτο μέρος χωρίς φάσεις και κάτι το ιδιαίτερο. Ελπίζουμε στην επανάληψη να βελτιωθεί το σκηνικό στο "Σ. Κυριακίδης".

Έναρξη στο β' ημίχρονο

- 52' Στο ίδιο τέμπο αυτά τα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου όπως και στο πρώτο μέρο. Παιχνίδι με λίγα ρίσκα από τους δυο.

- 55' Σουτ του Μέρφι εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ.

- 56' Ετοιμάζεται να περάσει ο Ντουάρτε για την Καρμιώτισσα, ντεμπούτο ο Πορτογάλος.

- 57' Ο Χρίστου από τα δεξιά βρήκε χώρο, πέρασε την συρτή σέντρα διώχνει ο Κβίντα.

- 57' Κίτρινη στον Στυλιανού για δυνατό φάουλ πάνω στον Νεοφύτου.

- 59' Ο Μέρφι μέσα στη περιοχή, πέφτει στο έδαφος μετά από μονομαχία με τον Μπαράνοφ, παίζεται από τον Χριστοφόρου.

- 60' Δυνατό σουτ ο Ρόμο, σε ετοιμότητα ο Ρούτκο. Αρχισε να ζωντανεύει το ματς.

- 68' Ο Χατζηβασίλης στη θέση του Στυλιανού, ο Μπεριγκό στη θέση του Καπράλ.

- 70' Ο Φουρ το σουτ η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κυριακίδη.

- 74' Ευκαιρία για την Πάφο, ο Ράκελς εντός περιοχής έκανε το σουτ η μπάλα μακριά από την εστία του Κυριακίδη.

- 77' Aνέβασε στροφές η Πάφος που πιέζει για το γκολ...

- 81' Δυνατό συρτό σουτ ο Ευσταθίου, μαζεύει ο Ρούτκο.

- 82΄ Επικίνδυνα στη περιοχή ο Ράκελς, γύρισμα του Λετονού, διώχνει ο Μπαργκάν.

- 88' Πρόβλημα τραυματισμού για τον Κυριακίδη, ο κίπερ της Καρμιώτισσας θα σφίξει τα δόντια.

- 89' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο με τον Μπεριγκό! Ο Γάλλος μέσα από την περιοχή έπιασε το σουτ η μπάλα άουτ. Του έστρωσε ιδανικά την μπάλα ο Τόρες.

- Εξι λεπτά οι καθυστερήσεις...

- 90+4' Ο Χρίστου μέσα από την περιοχή, έκανε το σουτ, άστοχο.

- 90+5' Για οφσάιντ σωστά σταματά επιθετική προσπάθεια της Καρμιώτισσας.