Βίντεο: Το επίμαχο πέναλτι & οι συλλήψεις Μασιά - Κωνσταντίνου

- 11.02.2020

Στο παιχνίδι του Σαββάτου ο Οθέλλος δέχθηκε 3 κόκκινες

Ο Δημήτρης Μασιάς, Πρόεδρος της Αγίας Νάπας και ο διαιτητής Ανδρέας Κωνσταντίνου οποίος διαιτήτευσε το περασμένο Σάββατο τον αγώνα Οθέλλος-Αγία Νάπα, κλήθηκαν για ανάκριση στο ΤΑΕ Αρχηγείου.

Οι συγκεκριμένες συλλήψεις σχετίζονται μετά τη λήψη πληροφοριών που έλαβαν οι ανακριτές της από ποδοσφαιριστές και παράγοντες του Οθέλλου. Αναμένεται πως θα κληθούν να καταθέσουν και άλλα πρόσωπα που σχετίζονται με τη συγκεκριμένη υπόθεση, ενώ δεν αποκλείεται οι Αρχές να προχωρήσουν και σε νέες συλλήψεις.

Στο πιο κάτω βίντεο που ακολουθεί, μπορείτε να δείτε επίμαχη φάση του 97΄της αναμέτρησης, όπου ο Ανδρέας Κωνσταντίνου, σφυρίζει Πέναλτι για ανατροπή του τερματοφύλακα πάνω σε επιθετικό της Αγίας Νάπας.

Η ομάδα της Αγίας Νάπας έφτασε στην πολύτιμη νίκη επικρατώντας με 1-0 χάρις σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χουάν Τομάς στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων!!!.

Mε 8 παίκτες ολοκλήρωσε ο Οθέλλος. Στο 78΄ δεύτερη κίτρινη για τον Ευθυμίου, στο 83΄ επίσης δεύτερη κίτρινη ο γκολκίπερ Λοΐζου και στο 90+7 απευθείας κόκκινη στον επίσης γκολκίπερ Κόβατς (που μπήκε στο ματς μετά την αποβολή του Λοΐζου), στην φάση στην οποία ο Κολοκούδιας κέρδισε το πέναλτι και ήρθε το γκολ με την εύστοχη εκτέλεση του Τομάς.