Αποκλεισμός από το C.L για την Ομόνοια- Ήταν θέμα ανωτερότητας

- 27.07.2021

Η Ομόνοια έχασε και στο ΓΣΠ από τη Ντινάμο Ζάγκρεμπ, στη ρεβάνς για τον 2ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι Κροάτες νίκησαν με 1-0 και σε συνδυασμό με την εντός έδρας επιτυχία τους (2-0) προκρίθηκαν στον γ΄ προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ, εκεί όπου θα αντιμετωπίσουν τη Λέγκια. Κόντρα στη Φλόρα Ταλίν η Ομόνοια στον γ΄ προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ.

Έναρξη...

Καλή επιτυχία στην Ομόνοια!

enter " "

5΄ Mπήκε δυνατά η Ομόνοια, με κατοχή μπάλας, ψάχνει το γρήγορο γκολ

10΄ Ανέβηκε... η Ντινάμο

16΄ Τελική προσπάθεια με Γκόμεθ η Ομόνοια- Δυνατό αριστερό σουτ εκτός περιοχής, σε ετοιμότητα ο Λιβάκοβιτς

16΄ Κίτρινη στον Γκόμεθ για φάουλ

22΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γκόμεθ, δεν δυσκολεύετηκε ο κίπερ της Ντινάμο

27΄ Cooling break

enter " "

29΄ Υπέροχη ατομική προσπάθεια από τον Λέζιακς, πάτησε περιοχή, είχε την... απάντηση ο Λιβάκοβιτς τη στιγμή που επιχείρησε να βρει συμπαίκτη του από πλάγια θέση. Κόρνερ για την Ομόνοια

-Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ

35΄ Αστοχη κεφαλιά από τον Λαουρίτσε μετά από εκτέλεση κόρνερ

39΄ Καλή στιγμή για την Ομόνοια μετά από προσπάθεια του Λοϊζου, σουτ του Τζιωνή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ

40΄ Ο Μίσιτς πρόλαβε τον Λοϊζου τη στιγμή που θα εκτελούσε μέσα στην περιοχή

-Καλή εμφάνιση από την ομάδα του Μπεργκ, αλλά χρειάζεται γκολ

43΄  Δεν βρήκε στόχο ο Τσέποβιτς με τελείωμα εκτός περιοχής

45΄ Δυνατό σουτ από τον Όρσιτς εκτός περιοχής, έδιωξε σε κόρνερ ο Φαμπιάνο

+3 λεπτά

Ημίχρονο (52% - 48% υπέρ της Ομόνοιας η κατοχή, τρεις τελικές η Ομόνοια, πέντε η Ντινάμο)

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

-Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες

48΄ Λάθος του Λοϊζου, πήρε μπάλα ο Όρσιτς, μπήκε στην περιοχή, ο Λανγκ έδιωξε σε κόρνερ

-Μπήκε καλύτερα στην επανάληψη η Ντινάμο

52΄ Επτά λεπτά στο β΄ ημίχρονο, δεν έχει μπορέσει να απειλήσει η Ομόνοια. Με καθαρό μυαλό και ηρεμία η Ντινάμο κάνει σωστή διαχείριση

53΄Εξαιρετική προσπάθεια από τον Λοϊζου, τον γκρέμισε ο Τεόφιλ-Κάθριν και δέχθηκε την κίτρινη κάρτα

54΄ Νέο φάουλ του Τεόφιλ-Κάθριν στον Λοϊζου. Διαμαρτυρίες από τον Μπεργκ, παρατηρήσεις στον κόουτς της Ομόνοιας από τον διαιτητή Glenn Nyberg

enter " "

59΄ Ευκαιρία για τη Ντινάμο, έκανε το πλασέ ο Όρσιτς, η μπάλα κόντραρε στον Σέχου και κατέληξε σε κόρνερ. Ζήτησε πέναλτι για χέρι ο φορ της Ντινάμο

60΄ Δύσκολη απόκρουση ο Φαμπιάνο μετά από κεφαλιά του Λαουρίτσε

62΄ Άστοχη τελική προσπάθεια με Πέτκοβιτς η Ντινάμο

-Θέλει φρεσκάρισμα η Ομόνοια, η Ντινάμο έχει κυριαρχήσει

63΄ Νέα μεγάλη φάση για τους Κροάτες, ο Φαμπιάνο είπε ΟΧΙ στον Όρσιτς, ο οποίος έφυγε μόνος απέναντι από τον Βραζιλιάνο κίπερ

-Η Ντινάμο κάνει κουμάντο στη μεσαία γραμμή

65΄ Ο Μενάλο στη θέση του Όρσιτς- Πρώτη αλλαγή στον αγώνα

-Η Ομόνοια... βγάζει κούραση, η Ντινάμο...βγάζει ποιότητα που είναι σαφώς πιο έτοιμη από πλευράς φυσικής κατάστασης

-Η Λέγκια άνοιξε το σκορ στην Εθσονία

70΄ Νέα σπουδαία επέμβαση του Φαμπιάνο σε τελείωμα του Μενάλο

71΄ Κίτρινη στον Μενάλο

71΄ Cooling break

-Mε διαφορά ο κορυφαίος της Ομόνοιας στο β΄ ημίχρονο ο Φαμπιάνο

75΄ Ετοιμάζει τριπλή αλλαγή ο Μπεργκ

76΄ Μποτεάκ, Λοϊζου και Τζιωνής, αντί Κακουλλή, Παπουλή και Ντούρις. Με καθυστέρηση οι εξωτερικές παρεμβάσεις από τον Μπεργκ

78΄ ΓΚΟΛ/Με Μενάλο το 0-1. Εκτέλεση φάουλ από τον Μίσιτς, γυριστή κεφαλιά από τον Μενάλο και η μπάλα στα δίχτυα της Ομόνοιας

-Εκτός απροόπτου η Ομόνοια θα συνεχίσει στο Γιουρόπα Λιγκ, με αντίπαλο τη Φλόρα, στον γ΄ προκριματικό γύρο