Βόμβα Εθνικού στο ΓΣΠ – Ήττα σοκ για Ομόνοια (Video)

- 09.02.2020

Τεράστιο διπλό για τον Εθνικό με την Ομόνοια/Βίντεο τα γκολ και οι αποδοκιμασίες των οπαδών της Ομόνοιας στον διαιτητή

Νέο... μπαμ στην 19η αγωνιστική!

Το απόγευμα της Κυριακής η Ομόνοια υποδέχθηκε τον Εθνικό και είχε την προοπτική της νίκης που θα την έφερνε στην κορυφή του πρωταθλήματος, ωστόσο οι... ψυχωμένοι Αχνιώτες πέτυχαν τη νίκη της χρονιάς, επικρατώντας στο ΓΣΠ με 1-2! Χωρίς σκορ στο πρώτο μέρος, Χριστοφή και Ίλιε Μαρκόφσκι σκόραραν στην επανάληψη για τον Εθνικό ενώ ο Ντάρμπισαϊρ ισοφάρισε προσωρινά για την Ομόνοια. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη του Εθνικού μετά από 13 ολόκληρα παιχνίδια (τελευταία του ήταν στις 19 Οκτωβρίου με το 1-0 κόντρα στον Απόλλωνα).

Στο 59' μετά από σέντρα που βγήκε από δεξιά, ο Χριστοφή έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και επέστρεψε στον ίδιο που δοκίμασε ξανά με περίτεχνο πλασέ νίκησε τον Παντίλιμον.

Στο 74' είχαμε την ισοφάριση για την Ομόνοια, αφού Ντάρμπισαϊρ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι ισοφαρίζοντας σε 1-1

Μετά από τρία λεπτά είχαμε  γκολ για τον Εθνικό. Ο Ίλιε Μαρκόφσκι εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι για το 1-2!

Αποδοκιμασίες στον Φελλά!

Έντονες αποδοκιμασίες στον ρεφ Κωνσταντίνο Φελλά με το τέλος του ημιχρόνου από τους Ομονοιάτες.

Η Ομόνοια διαμαρτύρεται κυρίως για το ότι δεν δόθηκε κόκκινη κάρτα στον Κορρέα στη φάση στο 13ο λεπτό στη φάση όπου ανέτρεψε τον Ντάρμπισάιρ.