Έριξε... τριάρα η Σίτι στον Ολυμπιακό (φώτος)

- 04.11.2020

Η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε με 3-0 τον Ολυμπιακό Πειραιώς

Η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε με 3-0 τον Ολυμπιακό Πειραιώς, για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο 12΄ ο Τόρες, στο 81΄ ο Ζεσούς και στο 90΄ ο Κανσέλο τα γκολ για την ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα. Σαφώς ανώτερη η Σίτι στο πρώτο ημίχρονο, ανέβηκε πολύ στην επανάληψη ο Ολυμπιακός, αλλά δεν... βρήκε το γκολ και στο τελευταίο δεκάλεπτο "καθάρισαν" οι γηπεδούχοι.

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

46΄ Μπρούμα και Πέπε, στις θέσεις των Ραντζέλοβιτς και Μπουχαλάκη. Τραυματίας ο Ελλαδίτης άσος

54΄ Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό μετά από λάθος του Φόντεν, άστοχος από κοντά ο Βαλμπουενά

-Πολύ καλός ο Ολυμπιακός στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου, με κατοχή μπάλας στο 62%

58΄ Δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή ο Ελ Αραμπί από κοντά

61' O Ελ Αραμπί σούταρε, αλλά ο Έντερσον έδιωξε. Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό.

- Στο άλλο ματς του ομίλου, η Πόρτο "καθάρισε" , 3-0 τη Μαρσέιγ

69΄ Ζεσούς και Ρόντρι στις θέσεις των Μαχρέζ και Φόντεν

70΄ Ο Σα βγήκε και μάζεψε τη μπάλα μπροστά από τον Ζεσούς

73΄ Ο Μασούρας στη θέση του Καμαρά

74΄ Ο Σα είχε... απάντηση στο τετ α τετ με τον Ντε Μπρόινε

76΄ Χασάν μέσα, Αλ Αραμπί εκτός

81΄ ΓΚΟΛ/2-0 η Σίτι με τρομερό γκολ από τον Ζεσούς- Προσποίηση στον Σισέ και από πολύ πλάγια θέση στην περιοχή νίκησε το Σα στην κλειστή του γωνία