Γαλλία - Αυστραλία: Ανατροπή και... "τέσσαρα"!

- 22.11.2022

Γαλλία 4-1 Αυστραλία

Ανατροπή και τεσσάρα για την Γαλλία καθώς κέρδισε με 4-1 την Αυστραλία στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστική του Δ' Ομίλου του Μουντιάλ. Για τα "καγκουρό" άνοιξε το σκορ ο Γκούντγουιν, ενώ οι Γάλλοι έφτασαν στην ανατροπή χάρη στα γκολ των Ραμπιό, Ζιρού(2) και Εμπαπέ.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα...

- ΈΝΑΡΞΗ

- 3' Μακρινό σουτ του ΜακΓκρι, αρκετά έξω η μπάλα...

- 8' ΓΚΟΛ 1-0 για την Αυστραλία. Σέντρα από τα δεξιά, ο Γκούντγουιν από κοντά με πλασέ άνοιξε το σκορ.

- 13' Αναγκαστική αλλαγή για τους Γάλλους. Έξω ο Ερνάντεζ, μέσα ο Τέο Ερνάντεζ.

- Προσπαθεί να ανεβάσει ρυθμό η Γαλλία...

- 22' Λάθος στην μεσοαμυντική γραμμή της Γαλλίας, κέρδισε ο Ντιουκ έκανε το μακρινό σουτ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω...

- 27' ΓΚΟΛ 1-1 ισοφαρίζει η Γαλλία. Σέντρα του Τέο Ερνάντεζ, ο Ραμπιό έπιασε την κεφαλιά και ισοφάρισε.

- 33' ΓΚΟΛ 2-1 για την Γαλλία με Ζιρού! Ο Εμπαπέ πίεσε τον Άτκινσον, έκλεψε τη μπάλα, πάτησε στον Ραμπιό που γύρισε στον αμαρκάριστο Ζιρού για το 2-1.

- 37' Σέντρα του Ντεμπελέ, σουτ του Εμπαπέ η οποία κατέληξε σε αμυνόμενο, στρώθηκε στον Ζιρού έκανε το σουτ αλλά ήταν αρκετά άστοχο.

- 40' Γύρισε την μπάλα ο Εμπαπέ, προβολή από τον Ντεμπελέ, αλλά η προσπάθεια έφυγε έξω

- 44' TEΡΑΣΤΙΑ φάση για την Γαλλία. Σέντρα του Γκριζμάν, ο Εμπαπέ την προβολή με τον τερματοφύλακα εξουδετερωμένο αλλά η μπάλα ψηλά άουτ.

- 6 λεπτά χρόνος...

- 45+1' Δοκάρι για την Αυστραλία. Σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Ιρβάιν που σημάδεψε το κάθετο δοκάρι.

- ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

- Έναρξη Β' Μέρους...

- 50' Σέντρα του Ερνάντεζ από τα αριστερά, ανάποδο ψαλίδι από Ζιρού, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

- 56' Μέσα ο Κάμιγκς, έξω ο Ντιουκ

- 61' Ευκαιρία για την Γαλλία με τον Εμπαπέ να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και να κερδίζει κόρνερ έπειτα από προβολή του Ρόουλς.

- 68' ΓΚΟΛ 3-1 για την Γαλλία. Σέντρα του Ντεμπελέ από τα δεξιά, ο Εμπαπέ πήρε την κεφαλιά και άνοιξε και αυτός λογαριασμό στο Μουντιάλ.

- 72' ΓΚΟΛ 4-1. Προσωπική ενέργεια του Εμπαπέ, σέντρα από τα αριστερά, ο Ζιρού πήρε την κεφαλιά και έγραψε το 4-1.

73' Έξω οι Γκούντγουιν και ΜακΓκρι, μέσα οι Κούολ και Μαμπίλ

- 77' Μέσα οι Φοφανά και Κομάν, έξω οι Ντεμπελέ και Τσουαμενί

- 85' Έξω οι Ιρβάιν και Άτκινσον, μέσα οι Μπάκους και Ντεγκένεγκ

- 89' Μέσα Κουντέ και Τουράμ, Έξω οι Παβάρντ και Ζιρού

-90' Κεφαλιά του Κονατέ, δύσκολη απόκρουση από τον Ράιαν.