Δείτε τα δύο γκολ του πρώτου ημιχρόνου

Πέμπτο παιχνίδι στον όμιλο για την Ομόνοια, η οποία φιλοξενεί τον ΠΑΟΚ. Η ιστοσελίδα μας είναι στο ΓΣΠ...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Ξεκίνησε το παιχνίδι

-2' Πρώτη ευκαιρία με το ξεκίνημα. Ο Τζιωνής γέμισε με κόρνερ, ο Ζίβκοβιτς έκανε κακή έξοδο, η μπάλα πέρασε από όλους και έφτασε στον Χούμποτσαν που από διαγώνια θέση στο "δεύτερο" δοκάρι, σούταρε μόλις έξω

-3' Νέα επικίνδυνη φάση. Μετά από κούρσα, ο Κακουλλής γύρισε από αριστερά αλλά ούτε ο Τζιωνής, ούτε ο Σενέ εξ επαφής δεν μπόρεσαν να κάνουν το τελείωμα. Μπήκε πολύ δυνατά η Ομόνοια

-9' ΓΚΟΛ 1-0!! Τρίτη και... φαρμακερή για την Ομόνοια. Ο Σενέ έκανε ωραία προσποίηση και πλασέ μέσα στην περιοχή, ο Ζίβκοβιτς απέκρουσε ασταθώς και ο Κακουλλής μάζεψε το "ριμπάουντ" και από κοντά άνοιξε το σκορ - Δείτε το εδώ

-13' Μετά από κάθετη του Τζιωνή, ο Κακουλλής μπήκε στην περιοχή και έπεσε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Βαρέλα. Τα ριπλέι που προβλήθηκαν δεν ξεκαθαρίζουν αν υπάρχει παράβαση

-Είκοσι λεπτά αγώνα. Η ομάδα του Μπεργκ μπήκε πολύ δυνατά, είχε φάσεις, σκόραρε και δεν κινδύνεψε καθόλου

-21' Αναγκαστική αλλαγή. Ο Κακουλλής είναι άτυχος αφού δεν μπορεί να συνεχίσει. Μέσα ο Σέχου

-23' Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με το διαγώνιο σουτ του Α.Ζίβκοβιτς μέσα στην περιοχή να φεύγει λίγο έξω

-Μισάωρο στο ΓΣΠ. Οι φιλοξενούμενοι κρατάνε μπάλα και ψάχνουν τους χώρους προς την εστία του Φαμπιάνο. Έχει... μαζευτεί η Ομόνοια μετά το γκολ και προσπαθεί να παίξει με αντεπιθέσεις

-30' Κίτρινη σε Σενέ και Ελ Καντουρί για "κοκορομαχίες"

-34' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Κρέσπο να αστοχεί με κοντινή κεφαλιά

-39' ΓΚΟΛ 1-1. Καταπληκτικός συνδυασμός από τους παίκτες του ΠΑΟΚ ακριβώς έξω απ' την επανορθωτική, η μπάλα έφτασε στον Τζόλη που με πλασέ μέσα απ' την περιοχή ισοφαρίζει - Δείτε το γκολ ΕΔΩ

-Η Ομόνοια ξεκίνησε δυνατά αλλά δεν είχε ανάλογη συνέχεια. Οπισθοχώρησε υπερβολικά μετά το γκολ και το πληρώνει

-41' Ο ΠΑΟΚ ζητά πέναλτι για "πάτημα" του Λούφτνερ στον Σβιντέρσκι μέσα στην περιοχή

-Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις

-Τέλος ημιχρόνου. Πολύ καλύτερη η Ομόνοια στα πρώτα λεπτά, κατάφερε να φτιάξει φάσεις και να σκοράρει. Στην συνέχεια ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ καλύτερος, κράτησε μπάλα (74%-26% η κατοχή στα πρώτα 45 λεπτά) και έφτασε στην ισοφάριση

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Κούσουλος, Χούμποτσαν, Λανγκ, Λούφτνερ, Κίκο, Λοΐζου, Τζιωνής, Γκόμες, Κακουλλής (21' Σέχου), Σενέ

-Στον πάγκο οι Παναγή, Κυριακίδης, Παπουλής, Γκόμεθ, Λέζιακς, Ντούρις, Παναγιώτου, Τιάγκο, Ασάντε

ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βαρέλα, Βαγκέ, Κρέσπο, Σοάρες, Τσιγάρας, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Α.Ζίβκοβιτς, Σβιντέρσκι, Τζόλης

-Στον πάγκο Πασχαλάκης, Ίνγκασον, Μουργκ, Λυρατζής, Μπίσεσβαρ, Γιαννούλης, Εσίτι, Τσόλακ. Βρακάς, Νινούα, Μιχαηλίδης, Κούτσιας

Κίτρινες: Σενέ / Ελ Καντουρί