Live/ Ο μεγάλος τελικός Ομόνοια - Εθνικός

Στα πέναλτι θα κριθεί ο τελικός κυπέλλου

Δεν κατάφεραν να λύσουν τις διαφορές τους ούτε στην κανονική διάρκεια αλλά ούτε και στην ημίωρη παράταση Ομόνοια και Εθνικό.

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι.

Ο αγώνας

Η Ομόνοια από το 5ο λεπτό έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Σέχου. Ο Βοϊτκόφσκι έφυγε μόνος του, τον πρόλαβε ο Σέχου με τον ποδοσφαιριστή του Εθνικού να βρίσκεται στο έδαφος. Ο διαιτητής αφού πήγε στο on-field review απέβαλε τον Νιγηριανό άσο.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 0-0 με την κατοχή της μπάλας για τον Εθνικό να φθάνει στο 63%. Η ομάδα της Άχνας είχε 4 τελικές προσπάθειες έναντι 2 της Ομόνοιας.

Στην κανονική διάρκεια ο αγώνας ολοκληρώθηκε στο 0-0 με τις δύο ομάδες να οδηγήθηκαν στην παράταση.