(LIVE/Ημίχρονο) Κύπρος 0-1 Βουλγαρία

- 16.11.2022

Άρχισε στις 20:00 στην "ΑΡΕΝΑ" το φιλικό παιχνίδι της Εθνικής μας ομάδας απέναντι στην Βουλγαρία

Το ΦΙΛΜ του αγώνα:

-Έναρξη.

-1' Πρώτο σουτ στο ματς, ο I.Iliev δοκίμασε, ο Παναγή μπλόκαρε.

-7' Έχουν την κατοχή οι Βούλγαροι στα πρώτα λεπτά, σε παθητικό ρόλο η Εθνική μας.

-9' Σειρά του Despodov να δοκιμάσει, ξανά σταθερά ο Παναγή.

-17' Πρώτη επιθετική προσπάθεια για την Εθνική μας. Ο Πίττας έφθγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αλλά το γύρισμά του δεν ήταν καλό.

-18' Απαντά άμεσα η Βουλγαρία. Βαθιά μπαλιά του Gruev, ο Despodov μόνος απέναντι στον Παναγή, πλάσαρε λίγο έξω.

-20' Επικίνδυνο γύρισμα του N. Iliev από αριστερά, ο Αντωνιάδης έκοψε σωτήρια.

-21' Απίθανη ευκαιρία για την Βουλγαρία! Πλασέ του Despodov από κοντά, η μπάλα είχε πορεία προς τα δίκτυα αλλά ο Αντωνιάδης έδιωξε σε κόρνερ, πάνω στην γραμμή!

-24' ΓΚΟΛ για την Βουλγαρία. Καρποφόρησε η υπεροχή των φιλοξενούμενων, μετά από κάθετη πάσα του Delev και εύστοχο πλασέ του Despodov από αριστερά εντός περιοχής. 1-0 η Βουλγαρία.

-33' Μεγάλη ευκαιρία για την Κύπρο! Κάθετη του Λοΐζου, ο Πίττας μπήκε στην περιοχή και έκανε το πλασέ, η μπάλα είχε κατεύθυνση προς τα δίκτυα αλλά ο Hristov έκοψε με το σώμα.

-40' Πιο... ζωντανοί οι διεθνείς μετά το γκολ των Βούλγαρων, χωρίς ωστόσο τις πολλές τελικές.

-43' Μεγάλη ευκαιρία για την Βουλγαρία! Ο Stoyanov έκλεψε απ' τον Λαΐφη και έκανε το γύρισμα, από κοντά ο Despodov το πλασέ, μεγάλη επέμβαση ο Παναγή.

-Τέλος ημιχρόνου.

ΚΥΠΡΟΣ: Παναγή, Αντωνιάδης, Ανδρέου, Γκόγκιτς, Κυριάκου, Κακουλλής, Λοΐζου, Λαΐφης, Κάστανος, Πίττας, Σιέλης.

Στον πάγκο οι Δημητρίου, Σωφρονίου, Μάμας, Οικονομίδης, Εφραίμ, Χριστοφή, Μ. Σπόλιαριτς, Παναγιώτου, Γουίλερ, Αντωνίου, Κορρέα, Ιωάννου, Χαραλάμπους, Ν. Σπόλιαριτς.

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ: Naumov, D. Krastev, Gruev, Delev, Despodov, Y. Stoyanov, Nedyalkov, P. Hristov, I. Iliev, N. Iliev, Petkov

Στον πάγκο οι Dyulgerov, Vutsov, Turitsov, Galabov, Karabelyov, Rusev, Kirilov, Shopov, Velkovski, F. Krastev, Antov, H. Petrov, Stamatov.

Διαιτητής: Trustin Farrugia Cann MLT

Βοηθοί διαιτητές: Edward Spiteri MLT, Luke Portelli MLT

Τέταρτος διαιτητής: Κωνσταντίνος Φωτίου

***Βάσει των κανονισμών της FIFA για τους φιλικούς αγώνες, στο φύλλο αγώνος θα βρίσκονται όλοι οι ποδοσφαιριστές ενώ η κάθε ομάδα δικαιούται να πραγματοποιήσει μέχρι και έξι αλλαγές.