ΜΠΕΡΓΚ/"Ποιός βγάζει το πρόγραμμα; Η ΑΕΛ έχει μια βδομάδα..."

- 10.03.2021

Thumbnail
Οι δηλώσεις Μπεργκ μετά το τέλος του αγώνα με ΑΠΟΕΛ που βρήκε την ομάδα του να χάνει με 1-0 & να τίθεται εκτός κυπέλλου.

-Είμαστε απογοητευμένοι από τον αποκλεισμό. Δεν κάναμε καλό πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη παίξαμε πολύ καλύτερα. Είχαμε τον έλεγχο.

-Ποιός βγάζει το πρόγραμμα των διοργανώσεων σε πρωτάθλημα και κύπελλο; Η ομάδα έχει πολλές προκλήσεις σε δύο διοργανώσεις. Από τη στιγμή που η ΑΕΛ έχει μία βδομάδα για το μεταξύ μας παιχνίδι θα έπρεπε κι εμείς να αγωνιστούμε την ίδια μέρα στο παιχνίδι κυπέλλου. Η επιλογή της ενδεκάδας μας έγινε με αυτό το σκεπτικό

-Μπορούσαμε να ασκήσουμε περισσότερη πίεση στο τελευταίο δεκάλεπτο.Δεν παίχθηκε ποδόσφαιρο στα τελευταία 10 λεπτά. Δεν κατάλαβα γιατί ήταν μόλις 3 λεπτά ήταν οι καθυστερήσεις

Για το αν επηρέασαν οι αλλαγές: "Η ομάδα που άρχισε τον αγώνα είχε την ποιότητα να πετύχει, όμως δεν ήταν μπορούσαμε να έχουμε την ίδια ομάδα με την οποία παίξαμε το Σάββατο. Νομίζω κάναμε καλό δεύτερο ημίχρονο, φτιάξαμε μία ευκαιρία, ο αντίπαλος δεν απείλησε ιδιαίτερα. Είμαστε απογοητευμένοι. Το πρωτάθλημα είναι προτεραιότητα, αν και σίγουρα θα θέλαμε να κερδίσουμε και τους δύο τίτλους. Θα έχουμε ένα δύσκολο παιχνίδι το Σάββατο απέναντι σε μία καλή ομάδα, την ΑΕΛ"

Για το αν είχε συνάντηση με τον πρόεδρο της ομάδας, Σταύρο Παπασταύρου, για την ανανέωση του συμβολαίου του... “Συνεχώς μιλάω με τον Πρόεδρο όταν λείπει στο εξωτερικό μέσω διαδικτύου, όταν είναι εδώ βρισκόμαστε από κοντά. Υπάρχει διάλογος, συζητάμε για το συμβόλαιό μου με τον σύλλογο. Υπάρχει μια καλή κατάσταση και θα δούμε πως θα εξελιχθούν τα π