O Ντένιτς… ξεκλείδωσε το τρίποντο!

- 12.09.2020

Στους 7 ο Απόλλωνας, στο ένα βαθμό έμεινε η Πάφος.

Δύσκολη επικράτηση του Απόλλωνα με 1-0 απέναντι στην πολύ καλή Πάφος FC. Η ομάδα του Αυγουστή δυσκολεύτηκε αφάνταστα αλλά βρήκε τον τρόπο για το τρίποντο με γκολ του Ντένιτς.

Ο Σέρβος έκανε σπουδαίο ματς και το εξαργύρωσε με νικητήριο… γκολ. Ήττα στις λεπτομέρειες η ομάδα του Τόσακ που ήταν πολύ ανταγωνιστική αλλά για δεύτερο σερί ματς έμεινε μακριά από το κέρδος. Το άχαστο… ο Ντιγκινί που θα μπορούσε να τελειώσει το ματς στο 85’. Στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Αυγουστή έχασε μεγάλες φάσεις για να διπλασιάσει τα τέρματα της.

Ατυχος ο Απόλλωνας, είδε τον Μολ να κτυπά στο πρόσωπο και να ζητά αλλαγή. Το πάλεψε η Πάφος με τον Βα να κάνει ακόμη ένα καλό ματς. Ξεχώρισαν Ρομπέρζ, Ντένιτς και Πέδρο από τους γηπεδούχους.

Στους 7 ο Απόλλωνας, στο ένα βαθμό έμεινε η Πάφος. Η ιστοσελίδα του www.kerkida.net ήταν στο Τσίρειο.