Πάφος-Απόλλων: Άσφαιρη... μάχη στο "Στέλιος Κυριακίδης"

Ισόπαλοι (0-0) Πάφος και Απόλλωνας στο 'Στέλιος Κυριακίδης'.

- Πανέμορφη ατμόσφαιρα στο "Σ. Κυριακίδης" και από τις 2 εξέδρες.

- Με σημαίες της Ουκρανίας οι Ρούτκο και Νογιόκ.

- Σέντρα! Καλή επιτυχία και στις 2 ομάδες.

γηφγηφγηγηφηηηηφγηφ

- 2' Σέντρα-σουτ του Τόμετσακ, ο Γιοβάνοβιτς σε ετοιμότητα δεν αιφνιδιάζεται.

- 4' Πίεση του Αλ Γκαντίουι στον Ρομπέρζ, ο Γάλλος διώχνει στα σίγουρα σε πλάγιο.

- 5' Ευκαιρία της Πάφου! Ο Αλ Γκαντίουι έφυγε πίσω από την πλάτη της άμυνας, έκανε μια προσποίηση, απέναντι από τον Γιοβάνοβιτς προτίμησε την πάσα παρά το σουτ, ο Ζάιρο έκανε το σουτ, η μπάλα κόρνερ.

- 6' Συνεχόμενα κόρνερ της Πάφου, ο Φουρ πιάνει την κεφαλιά, πάνω στον Γιοβάνοβιτς η μπάλα!

- 7' Σουτ του Ζράντι στο ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω σε σώμα αμυνομένου, κατοχή ξανά ο Απόλλωνας.

- 9' Πάλι φεύγει πίσω από την πλάτη της άμυνας ο Αλ Γκαντιουί, άργησε να σουτάρει, τον πρόλαβε ο Ρομπέρζ που διώχνει σε κόρνερ. Από κανονική θέση ο φορ της Πάφου. Κενά... στην Απολλωνίστικη άμυνα.

φσδφσδφσφσδφδσφδσφσδσφ

- 13' Πίεση του Ζαϊρο στον Γιοβάνοβιτς, ο Σέρβος διώχνει σε πλάγιο!

- 14' Σέντρα του Ταλίς στο δεύτερο δοκάρι, ο Φουρ μόνος και αφύλακτος, αιφνιδιάζεται και κάνει κακή εκτέλεση.

- 15' Επιθετικό φάουλ του Αλμπάνη στον Ταλίς.

- 16' Επιθετικό φάουλ του Αλ Γκαντίουι αυτή τη φορά στον Ρομπέρζ.

- 17' Κάθετη του Σεμέδο, ο Αλ Γκαντίουι μέσα από την περιοχή, κάνει το σουτ, η μπάλα άουτ.

(ΣΧΟΛΙΟ) Αλλάζει σύστημα ο Τσόρνιγκερ σε μια προσπάθεια να λειτουργήσει καλύτερα ο Απόλλωνας. Με τριάδα η Λεμεσιανή ομάδα, Νογιόκ-Ρομπέρζ-Κατελάρης πλέον στα μετόπισθεν.

φδγδφγγγδγφδφγ

- 18' Απειλεί ο Απόλλωνας, φαλτσαριστό σουτ του Αλμπάνη το βγάζει ο Ρούτκο.

- 19' Νέο σουτ του Ντιγκινί, λίγο άουτ! Βγάζει αντίδραση ο Απόλλωνας!

- 23' Λάθος του Ταλίς, ο Αλμπάνης πάτησε περιοχή, έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ. Μπορούσε ο Απόλλωνας για κάτι καλύτερο στην συγκεκριμένη φάση.

(ΣΧΟΛΙΟ) Βελτιωμένος ο Απόλλωνας μετά την αλλαγή συστήματος.

- 25' Επιθετικό του Πίττα στον Ντράγκομιρ.

δφγδφγγγδγδγδφγφγ

- 26' Γύρισμα του Ζαϊρο για τον Φουρ, ο Γιοβάνοβιτς πέφτει και μαζεύει.

- 27' Φάουλ κέρδισε ο Απόλλωνας, προτίμησαν να παίξουν με πάσα και στην συνέχεια με γέμισμα, ο Κβίντα καθαρίζει.

- 28' Πλάγιο της Πάφου, ο Ταλίς έπαιξε για τον Αλ Γκαντίουι, ο Γιοβάνοβιτς σταθερά.

- 29' Μακρινό σουτ του Σεμέδο, άστοχο.

- Μισάωρο στο "Στέλιος Κυριακίδης", ισορροπία στο ματς!

- 32΄ Σέντρα του Τόμετσακ, κεφαλιά ο Αλ Γκαντίουι, δεν ανησυχεί ο Γιοβάνοβιτς.

- 35' Κίτρινη στον Πάντσεον για δυνατό φάουλ στον Μαυρία.

σδφσδφσδφσδφσδφσδφφσδφσδσφ

- 40' Ο Απόλλωνας κρατάει την μπάλα, προσπαθεί να διασπάσει την οργανωμένη Πάφο. Χωρίς φάσεις το ματς στα τελευταία λεπτά.

- 42' Οφσάιντ ο Ζαίρο, σταματά η προσπάθεια του.

- 43' Σωτήρας... Γιοβάνοβιτς! Κρατά τον Απόλλωνα ο Σέρβος! Έγινε λάθος στην άμυνα του Απόλλωνα, ο Ζαϊρο έφυγε στον χώρο, απέναντι από τον κίπερ του Απόλλωνα, έκανε το σουτ, με τα πόδια έσωσε την εστία του ο "Γιόβα"!

- 44' Αλλαγή για τον Απόλλωνα, ο Αλεσάμι στην θέση του τραυματία Κατελάρη. Αναγκαστική.

γωγδφγδφγδφγφγδφ

- 44' Νέα φάση για την Πάφο, ο Ζάιρο έφυγε πίσω από την πλάτη της άμυνας, ο Ρομπέρζ παρεμβαίνει και σώζει πριν εκτελέσει ο Βραλιάνος.

Ημίχρονο. Ο Γιοβάνοβιτς κρατά τον Απόλλωνα στο μηδέν!

Έναρξη στο 2ο ημίχρονο.

- 46' Μέσα ο Νταμπό αντί του Πίττα.

- 47' Στο έδαφος με πόνους στην μέση ο Ζαϊρο.

δφγδφγδφγφδγδφγδφγγδφγφ

- 49' Φάουλ του Ταλίς στον Ντιγκινί, στο χώρο του κέντρου.

- 50' Μέσα ο Ζαϊρο, ξεπέρασε το πρόβλημα του.

- 51' Κίτρινη στον Μαυρία που έριξε στο έδαφος τον Σεμέδο πριν μπει στην περιοχή.

- 53' Σέντρα του Χαμάς, ο Ρούτκο προ του Ντιγκινί.

- 54' Αδύναμο σουτ του Ντιγκινί, εύκολα ο Ρούτκο.

- 55' Στο έδαφος ο Αλ Γκαντιουί στην περιοχή του Απόλλωνα, συνεχίζει κανονικά ο Μάριος Χριστοφόρου, εξετάστηκε και από τον VAR.

- 56' Kλέβει ο Ζαίρο από τους Αλεσάμι-Ρομπέρζ, κάνει το σουτ, επέμβαση του Γιοβάνοβιτς σε κόρνερ.

δφγδφγδφγδγδγγγγγδφγφδ

- 59' Στημένο για την Πάφο, ο Νογιόκ ανέτρεψε τον Σεμέδο.

- 61' Σέντρα του Ντιγκινί στο δεύτερο δοκάρι, δεν βρίσκεται κανείς εκεί, η μπάλα άουτ.

- 63' Αντεπίθεση της Πάφου, ο Ταλίς έκανε το overlap μπήκε στη περιοχή, έκανε την πάσα, ο Ζαϊρο δεν βρήκε στόχο, ο Ντράγκομιρ το νέο σουτ, άουτ.

- 66' Ο Γιάνγκα στην θέση του Ζράντι.

- 67' Σέντρα του Τόμετσακ στο δεύτερο δοκάρι, δεν μπορεί ο Αλ Γκαντίουι να συνδεθεί...

γδφγφγφγφδγφδγδφγγγδφγδ

- 68' Αντεπίθεση του Απόλλωνα, στην τελική πάσα προς τον Γιάνγκα κόβει ο Κβίντα!

- 69' Λάθος του Νογιόκ, ο Φουρ παίρνει την μπάλα, κάνει ένα φαλτσαριστό σουτ, δεν ανησυχεί ο Γιοβάνοβιτς.

- 70' Ο Χέσταντ στην θέση του Φουρ.

- 71' Φάουλ του Χέσταντ στον Νταμπό, στημένο από πλάγια θέση.

- 72' Εκτέλεσε ο Κολ, διώχνει ο Ταλίς, γίνεται και φάουλ στον Βραζιλιάνο.

- 73' Δοκάρι για την Πάφο! Ο Χέσταντ κάνει το σουτ, σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Γιοβάνοβιτς!

- 74' Οι Μαυρίας-Αλμπάνης εκτός, οι Χάμπος-Φιλιώτης μέσα.

- 75' Κεφαλιά του Κβίντα, μαζεύει ο Γιοβάνοβιτς σε φάουλ του Ντράγκομιρ.

- 77' Καθάρισε γι' ακόμη μια φορά ο θετικός Ταλίς, πήρε και φάουλ.

φγδφγφδγγγδγγδφ

- 78' Σέντρα με το αριστερό ο Τόμετσακ, εύκολα ο Γιοβάνοβιτς.

- 79' Απειλεί ο Απόλλωνας με Ντιγκινί, σέντρα-σουτ ο Γάλλος, ο Ρούτκο διώχνει!

- 80' Ευκαιρία του Απόλλωνα! Ο Χάμπος! Κάνει το σουτ πέφτοντας στα όρια της περιοχής, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ρούτκο.

- 82' Διπλή αλλαγή η Πάφος, οι Αμνπτουσαλάμοφ-Κοβάσεβιτς ετοιμάζονται να περάσουν στον αγωνιστικό χώρο. Εκτός οι Αλ Γκαντίουι και Σεμέδο.

δφγδφγδφγδφγδφγγγφδγγγφ

- 85' Πλάγιο για την Πάφο από απομάκρυνση του Φιλιώτη.

- 86' Κρατά την μπάλα ο Απόλλωνας, προσπαθεί να ανοίξει την εξαιρετική Πάφο, δυσκολεύεται αφάνταστα η Λεμεσιανή ομάδα.

- 87' Φάουλ του Αλεσάμι στον Ζαϊρο.

- 89' Συρτά ο Νταμπό στον Χάμπο, οφσάιντ ο αρχηγός του Απόλλωνα.

ΤΡΙΑ τα λεπτά των καθυστερήσεων.

- 90+2' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο, ο Κοβάσεβιτς δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Διαγώνιο σουτ του Ζαϊρο, ο Κοβάσεβιτς από πολύ κοντά έστειλε την μπάλα άουτ!

- 90+3' Φάουλ για την Πάφο, σαν κοντινό κόρνερ.

- 90+4' Διώχνει με το ένα χέρι ο Γιοβάνοβιτς την πισινή κεφαλιά του Χάμπου.