Πάφος FC - Ομόνοια: Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα (VIDEO)

- 22.08.2020

Επιστρέφουν Λευκωσία με τον ένα βαθμό

Δείτε μέσα από το κανάλι της Cablenet πως στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Πάφος και Ομόνοια εξήλθαν ισόπαλες 2-2 στο ''Στ.Κυριακίδης''.

Δείτε τα στιγμιότυπα:

Το ΦΙΛΜ του αγώνα:

-Έναρξη.

-3' Μόλις στο τρίτο λεπτό σκόραρε η Ομόνοια με τον Χαραλάμπους, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Ο Ντούρις ελίχθηκε εντός περιοχής, ο Αραγιούρι έβαλε έδιωξε αλλά η μπάλα χτύπησε στον Ντούρις και στρώθηκε στον Χαραλάμπους που σκόραρε, αλλά ήταν εκτεθειμένος.

-7' Πιο... ορεξάτη η Ομόνοια στα πρώτα λεπτά, έχει την κατοχή της μπάλας και δοκιμάζει να επιτεθεί κυρίως από δεξιά.

-12' Ωραία ατομική προσπάθεια του Λοΐζου, συνεχόμενες προσποιήσεις εντός περιοχής αλλά τον έκοψε με σωστή άμυνα ο Βαλεριάνος.

-13' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Πάφο! Ο Βα έφυγε στην πλάτη της άμυνας από αριστερά και... τσίμπησε την μπάλα προ του Φαμπιάνο, που τον ανέτρεψε. Δεν διαμαρτυρήθηκε καθόλου ο κήπερ της Ομόνοιας.

-14' ΓΚΟΛ για την Πάφο! Ο Μπεριγκό ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Φαμπιάνο, ο οποίος έπεσε στα αριστερά. 1-0 για την Πάφο!

-20' Σε εξαιρετική κατάσταση ο Βα. Όταν πάρει μπάλα και έχει χώρο μπροστά του, είναι ασταμάτητος. Μετά το κερδισμένο πέναλτι, κέρδισε φάουλ σε καλή θέση μετά από ανατροπή του Μποτεάκ. Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

-22' Νέα επικίνδυνη στιγμή για την Πάφο. Ο Μπεριγκό έκανε την ατομική προσπάθεια από αριστερά και προσπάθησε να περάσει στον Μέρφι ο οποίος περίμενε στο δεύτερο δοκάρι, αλλά  έκοψε με σωτήρια επέμβαση ο Παναγιώτου.

-25' Διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

-26' Επανέναρξη.

-27' Κίτρινη στον Μπεριγκό. Ο φορ της Πάφου έπεσε στο έδαφος λίγο έξω από την μεγαλη περιοχή και ο ρεφ Λούκας Σωτηρίου τον τιμώρησε για "βουτιά".

-31' Ευκαιρία μετά από ώρα για την Ομόνοια. Ο Μποτεάκ εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, ο Βενιζέλου έκανε την κεφαλιά από καλή θέση αλλά ήταν άστοχος.

-35' Αποκομμένος μπροστά ο Ντούρις, δεν έχει καταφέρει η Ομόνοια να τον... βάλει στο παιχνίδι. Αυτό ζητάει από τους ποδοσφαιριστές του να κάνουν ο Μπεργκ.

-39' Κόρνερ ο Κίκο από αριστερά, άστοχη η προβολή του Κούσουλου.

-40' Ο Μέρφι μπήκε απειλητικά στην περιοχή από δεξιά, βρέθηκε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Λανγκ ζητώντας πέναλτι αλλά ο Λούκας Σωτηρίου "έδειξε" κόρνερ.

-45' Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-Τέλος ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το β' μέρος.

-Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

-48' Καλή στιγμή για την Ομόνοια. Σέντρα του Κίκο, κοντρόλ και γυριστό του Ντούρις από καλή θέση, άστοχος ο Σλοβάκος.

-49' Κίτρινη στον Αντωνίου για δυνατό φάουλ στον Λοΐζου.

-51' Κίτρινη και στον Τζιωνή για καθυστερημένη προβολή στον Πανός.

-55' Κερδίζει φάουλ... εκατοστά έξω από την μεγάλη περιοχή η Ομόνοια. Το κέρδισε ο Λοΐζου από τον Βαλεριάνο.

-56' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Μποτεάκ! Το φάουλ ήταν από δεξιά, βόλευε εκτέλεσε με το αριστερό και ο Γάλλος δεν άφησε την ευκαιρία να περάσει ανεκμετάλλευτη! Με εξαιρετική εκτέλεση πέρασε την μπάλα πάνω από το τείχος και νίκησε τον Ρούτκο για το 1-1!

-64' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Ο Μποτεάκ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, νικώντας τον Ρούτκο που έπεσε σωστά αλλά δεν μπόρεσε να αποκρούσει. Ανατροπή σε 8 λεπτά για την Ομόνοια με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γάλλο!

-66' Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια. Γκόμες και Σενέ μέσα - Μποτεάκ και Ντούρις έξω.

-69' Κίτρινη στον  Μέρφι για φάουλ στον Κίκο.

-72' Ευκαιρία για την Πάφο. Κατέβασμα και... εκτέλεση από τον Μπεριγκό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, εντυπωσιακή επέμβαση του Φαμπιάνο.

-73' Διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

-74' Επανέναρξη.

-77' Ευκαιρία για την Ομόνοια. Ο Λοΐζου... χόρεψε τον Βαλεριάνο από δεξιά εντός περιοχής και έκανε το σουτ, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

-78' ΓΚΟΛ για την Πάφο με τον Πάντσεον! Η Πάφος εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά, παίζοντας με συρτή πάσα εντός περιοχής, αιφνιδιάζοντας την άμυνα της Ομόνοιας. Ο Πάντσεον κοντρόλαρε και έκανε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει στο σώμα του Βενιζέλου και να καταλήγει στα δίκτυα.

-81' Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο! Ο Βαλακάρι έκανε την κίνηση από δεξιά προς τα μέσα, έστρωσε στο αριστερό του και δοκίμασε ένα δυνατό σουτ. Η μπάλα είχε πορεία προς το τέρμα, αλλά έδιωξε με το κεφάλι ο Λανγκ.

-86' Αλλαγή για την Ομόνοια. Μαυρίας αντί Λοΐζου.

-89' Αλλαγή και για την Πάφο. Ράκελς αντί Μέρφι.