Παράταση η Ομόνοια στην Αρμενία

- 19.08.2020

Thumbnail
Όλα μηδέν σε 90'

Άρχισε στις 18:00 ο αγώνας της Ομόνοιας με αντίπαλο την Αραράτ-Αρμενία στο "FFA Academy Stadium", για τον 1ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Το kerkida.net σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη, με την βοήθεια του συνεργάτη μας στην Αρμενία, ο οποίος βρίσκεται στο γήπεδο...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα, καλή επιτυχία στην Ομόνοια!

-Έφυγε το πρώτο πεντάλεπτο, χωρίς κάτι αξιοσημείωτο

-Δεκάλεπτο χωρίς οποιαδήποτε φάση. Οι γηπεδούχοι κρατάνε λίγο περισσότερο τη μπάλα

-Δυσκολεύεται να βάλει τη μπάλα κάτω και να επιτεθεί το τριφύλλι στα πρώτα 15 λεπτά. Οι Αρμένιοι ανεβαίνουν και βάζουν πίεση στην μπάλα. Και αυτοί από την πλευρά τους είναι εντελώς ακίνδυνοι προς το παρόν

-17' Εξαιρετική κίνηση του Τιάγκο στον χώρο του κέντρου, ανακόπτεται με επικίνδυνο φάουλ. Κίτρινη στον Vakulenko για το τάκλιν

-20λεπτο στο "FFA Academy Stadium". Μοιρασμένο το παιχνίδι, χωρίς την παραμικρή φάση. Ανέβηκε κάπως η Ομόνοια τα τελευταία λεπτά και δεν επιτρέπει στην Αραράτ να κάνει το παιχνίδι της

-25' Προϋπόθεση για την Ομόνοια που έφυγε γρήγορα στην αντεπίθεση όμως η σέντρα του Χούμποτσαν δεν ήταν καλή

-28' Επικίνδυνη φάση για την Αραράτ τώρα. Έγινε σέντρα από δεξιά αλλά ο Otubanjo δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά. Στην συνέχεια νέα σέντρα και γυριστό σουτ από τον Gouffran, η μπάλα κόντραρε και πήγε κόρνερ

-32' Έξυπνη κάθετη προς τον Κακουλλή από μακριά, ήταν λίγο δυνατή και δεν πρόλαβε ο μικρός

-39' Κίτρινη στον Γκόμες για διαμαρτυρίες. Συνεχίζουν να διαμαρτύρονται οι παίκτες της Ομόνοιας ότι δευτερόλεπτα προηγουμένως υπήρχε φάουλ από παίκτη της Αραράτ

-42' Πήγε να σκοράρει με τη βοήθεια της τύχης η Ομόνοια. Ο Κακουλλής έβαλε πίεση στον τερματοφύλακα Cupic, η μπάλα κόντραρε και πήγε λίγο έξω

-43' Ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Otubanjo να κάνει το τακουνάκι και τη μπάλα να φεύγει λίγο έξω

-Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος. Κακό το θέαμα, πολύ λίγες οι φάσεις, μοιρασμένο το παιχνίδι. Οι Αρμένιοι παρόλο ότι είναι σαφώς πιο έτοιμοι από την Ομόνοια, δεν μπόρεσαν να κάνουν το παιχνίδι τους. Εμφανές (και φυσιολογικό) ότι το τριφύλλι δεν είναι σε καλή αγωνιστική κατάσταση μετά την μακρά αποχή. Ανοικτό το ματς που δείχνει να είναι... 50-50. Πάμε για πολύ συναρπαστικό β' μέρος.

-Ξεκίνημα στο 2ο ημίχρονο

-53' Ευκαιρία για την Ομόνοια. Ο Ντούρις έκανε το σουτ και ο Cupic έβγαλε την δύσκολη απόκρουση. Ήταν η καλύτερη φάση του αγώνα μέχρι στιγμής

-Μια ώρα παιχνιδιού. Η ομάδα του Μπεργκ μπήκε καλύτερα στο 2ο μέρος και προσπαθεί να κάνει το παιχνίδι της

-62' Κίτρινη στον Alphonse για φάουλ στον Τιάγκο

-64' Μεγάλη ευκαιρία για τους Αρμένιους. Ο Alemão κατέβασε από δεξιά, ο Otubanjo έπιασε δυνατό σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Λούφτνερ και πήγε μόλις έξω

-65' Στο έδαφος ο Χούμποτσαν μετά από σύγκρουση. Διακοπή για λίγο

-67' Πρώτη αλλαγή, ο Μποτεάκ στη θέση του Ντούρις

-67' Συνεχίζεται το ματς, ο Χούμποτσαν είναι εκτός και δέχεται τις πρώτες βοήθειες

-68' Επέστρεψε ο Χούμποτσαν, συνεχίζει με δεμένο κεφάλι

-73' Κάρτα στον Humanes για φάουλ στον Κακουλλή

-73' Αλλαγή για την Αραράτ, ο Sanogo στη θέση του Otubanjo

-74' Κίτρινη στον Meneses για φάουλ στον Τιάγκο καθώς και στον Βραζιλιάνο της Ομόνοιας που αντέδρασε

-78' Ζητά πέναλτι η Ομόνοια για πτώση του Κακουλλή στην περιοχή μετά από μαρκάρισμα. Δεν ξεκαθαρίζει η φάση από το ριπλέι που προβλήθηκε

-81' Δεύτερη κίνηση από τον Μπεργκ. Ο Λοΐζου στη θέση του Μαυρία

-85' Αλλαγή. Ο Shahinyan αντικαθιστά τον Alemao

-89' Μικρή διακοπή. Ο Gouffran είναι στο έδαφος

-90' Επαναρχίζει το ματς. Ο Γάλλος είναι εκτός

-Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

-92' Ο Ambartsumyan στη θέση του Gouffran

-92' Πολύ επικίνδυνη φάση μετά από κόρνερ. Κακή έξοδος του Φαμπιάνο, ο Ogana έπιασε την κεφαλιά εξ επαφής αλλά η μπάλα πήγε πολύ ψηλά

-94' Τέλος. Το ματς πάει στην παράταση...

Aραράτ-Αρμενία: Cupic, Alemao (85' Shahinyan), Meneses, Vakulenko, Humanes, Gouffran (92' Ambartsumyan), Alphonse, Nasringh, Lima, Ogana, Otubanjo (73' Sanogo)

-Στον πάγκο Abakumov, Harutyunyan, Damcevski, Junior

Oμόνοια: Φαμπιάνο, Χούμποτσαν, Λούφτνερ, Λανγκ, Λέζιακς, Γκόμες, Γιόρντι, Τιάγκο, Μαυρίας (81' Λοΐζου), Κακουλλής, Ντούρις (67' Μποτεάκ)

-Στον πάγκο Κυριακίδης, Κίκο, Τζιωνή, Κούσουλος, Χαραλάμπους

Κίτρινες: Vakulenko (17'), Alphonse (62'), Humanes (73'), Meneses (74') / Γκόμες (39'), Τιάγκο (74')