Η ιστοσελίδα μας βρίσκεται στο ΓΣΠ.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

544444444447

-Πρώτο σφύριγμα από τον Ρώσο Vitali Meshkov, καλή επιτυχία στην Ομόνοια!

-2' Διακοπή, Παναγιώτου και Κίκο χτύπησαν στο κεφάλι πάνω στην διεκδίκηση. Στο έδαφος ο νεαρός σέντερ-μπακ.

-4' Είναι εντάξει και οι δυο, συνεχίζουμε...

-7' Φαίνεται να έχει ενοχλήσεις ο Ψάλτης, προς το παρόν συνεχίζει κανονικά.

-Πολλές διακοπές στο πρώτο δεκάλεπτο, δεν είδαμε... μπάλα ακόμα.

-11' Πρώτη επικίνδυνη φάση, ο Χούμποτσαν σωτήρια σταμάτησε τον Frei που ήταν έτοιμος να πλασάρει εξ επαφής.

586568586865856858568

-13' Ξανά διακοπή, στο έδαφος ο Παναγιώτου που δεν αισθάνεται καλά μετά τη σύγκρουση με τον Κίκο στο 2'.

>>> H offsite τώρα και στο Google News - Ακολουθείστε μας

-14' Δεν μπορεί να συνεχίσει, αποχωρεί και ετοιμάζεται ο Λανγκ.

-15' Τώρα μέσα ο Ούγγρος.

346346346346

-16' ΓΚΟΛ 1-0!! Καταπληκτική κάθετη του Γκόμεθ στον Κακουλλή, που πάτησε περιοχή, ντρίμπαρε εξαιρετικά τον Cömert, ελευθερώθηκε και "εκτέλεσε" με πλασέ τον Lindner - ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ

-"Έκρηξη" από τον κόσμο της Ομόνοιας.

-Φτάσαμε στο 25' χωρίς άλλη φάση. Κρατά λίγο περισσότερο μπάλα το τριφύλλι μετά το γκολ. Οι Ελβετοί δεν έχουν αντιδράσει.

-26' Κίτρινη στον Χούμποτσαν για φάουλ στον Cabral.

-29' Διαγώνιο σουτ του Ψάλτη εκτός περιοχής, άστοχο.

-34' Σουτ του Cömert από πολύ μακριά, εύκολα ο Φαμπιάνο.

-35 λεπτά. Η κατοχή στη Βασιλεία. Αμύνεται πολύ καλά η Ομόνοια και ψάχνει τους χώρους στην αντεπίθεση, όπως είχε κάνει και στο γκολ.

-37' Μικροδιακοπή, ο Ndoye είναι στο έδαφος.

-38' Συνεχίζουμε...

ηξξηηξξξκηξκ

-45' Πολύ επικίνδυνη φάση μετά από κόρνερ, με υπερένταση μαζεύει προ του Cabral ο Φαμπιάνο.

-Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

-Ημίχρονο. Πολύ καλή εμφάνιση από την Ομόνοια που πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη. Με πολλή προσοχή και ελάχιστα λάθη στην άμυνα, έχει περιορίσει πλήρως την Βασιλεία και στην κόντρα χτύπησε με το εξαιρετικό γκολ του Κακουλλή.

-Ξεκινά με αλλαγές το β' μέρος. Ο Ουζόχο στη θέση του Φαμπιάνο που αντιμετωπίζει ενοχλήσεις στον ώμο. Μέσα και ο Τζιωνής αντί του Ατιέμγουεν. Δυο αλλαγές και η Βασιλεία: Males αντί Burger, Palacios αντί Kasami.

-51' Μεγάλη ευκαιρία οι Ελβετοί, ο Ουζόχο ήταν έτοιμος στο κοντινό σουτ του Males.

-55' Ο Joelson στη θέση του Ndoye.

-Κρατά μπάλα η Βασιλεία και πιέζει για την ισοφάριση.

-57' Πτώση του Κακουλλή στην περιοχή μετά από μαρκάρισμα του Ταβάρες. Έντονες οι διαμαρτυρίες της Ομόνοιας για πέναλτι. Δεν πήγε στη μπάλα ο παίκτης της Βασιλείας.

43643634646346346

-57' ΓΚΟΛ 1-1. Ο Millar στην αντεπίθεση πάτησε περιοχή και με δυνατό, διαγώνιο σουτ νίκησε τον Ουζόχο. Ενώ το τριφύλλι "φώναζε" για πέναλτι, οι Ελβετοί χτύπησαν στην αντεπίθεση.

-59' Κίτρινη στον Μπεργκ που διαμαρτυρήθηκε έντονα για τη φάση του πέναλτι.

-60' Κάρτα στον Joelson για φάουλ στον Τζιωνή.

-61' Μέσα ο Petretta αντί του Tavares.

-64' Ο Γκόμεθ είδε εκτός θέσης τον Lindner και πήγε για ένα φοβερό γκολ όμως το σουτ του από το κέντρο του γηπέδου ήταν άστοχο.

-65' Κάρτα στον Cömert για φάουλ στον Ντούρις.

-Πάνω-κάτω η μπάλα στο β' μέρος, εξαιρετικός ο ρυθμός.

-67' Ο Ντίσκερουντ παίρνει τη θέση του Χαραλάμπους.

-68' Δυνατό σουτ του Ντούρις εντός περιοχής η μπάλα έξω.

-Εισήλθαμε στα τελευταία 15 λεπτά.

-76' Πλασέ του Frei στην κίνηση, λίγο έξω. Καλή φάση οι φιλοξενούμενοι.

-Φτάσαμε στο 80ο λεπτό. Έπεσε λίγο ο ρυθμός, παραμένει "ανοικτό" το παιχνίδι.

-81' Στην αντεπίθεση ο Ζαχαρίου, πάτησε περιοχή αλλά το σουτ του δεν ήταν καλό.

-81' Ο Λοΐζου στη θέση του Κακουλλή.

-82' Εξαιρετικό σουτ του Joelson εκτός περιοχής, πέφτει στην γωνία ο Ουζόχο και στέλνει σε κόρνερ.

-82' Δοκάρι στην εκτέλεση του κόρνερ μετά από κεφαλιά του Cabral ενώ στην δεύτερη κεφαλιά του Lang, ο Ουζόχο είχε εύκολο έργο. Μεγάλη ευκαιρία οι Ελβετοί.

-85' Ο Stocker αντικαθιστά τον Millar.

-Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

-92' Στην προσπάθεια του να βάλει μπροστά την μπάλα, ο Ζαχαρίου δέχτηκε χτύπημα από τον Joelson. Νέες διαμαρτυρίες από τον Μπεργκ.

-Τέλος, από ένα βαθμό οι δυο ομάδες.

Ομόνοια: Φαμπιάνο (46' Ουζόχο), Ψάλτης, Χούμποτσαν, Παναγιώτου (15' Λανγκ), Κίκο, Ζαχαρίου, Χαραλάμπους (67' Ντίσκερουντ), Γκόμεθ, Ατιέμγουεν (46' Τζιωνής), Ντούρις, Κακουλλής (81' Λοΐζου).

-Στον παγκο: Ουζόχο, Χοράτσκα, Σέχου, Γιούστε, Παπουλλής, Λέτσιακς, Μπασιρού, Τζιωνής, Λανγκ, Ντίσκερουντ, Τσέποβιτς, Λοΐζου.

-Βασιλεία: Lindner, Cömert, M. Lang, Kasami (46' Palacios), Cabral, Millar (85' Stocker), F. Frei, Pelmard, Burger (46' Males), Ndoye (55' Joelson), Tomás Tavares (61' Petretta).

-Στον πάγκο: Nikolić, Gebhardt, Cardoso, Djiga, Quintilla, Stocker, Males, Sergio López, Tushi, Petretta, Palacios, Joelson.

Κίτρινες: Χούμποτσαν / Joelson, Cömert