658 υποψήφιοι για τις Βουλευτικές - Αναλυτικά ανα επαρχία

658 υποψήφιοι για τις Βουλευτικές - Αναλυτικά ανα επαρχία

Οι υποψήφιοι Βουλευτές σε όλες τις επαρχίες ανα κόμμα

Ολοκληρώθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης 13/05 η διαδικασία της υποβολής υποψηφιοτήτων για τις Βουλευτικές Εκλογές της 30ης Μαϊού.

Υποβλήθηκαν συνολικά 658 υποψηφιότητες, εκ των οποίων 651 αφορούν κομματικούς συνδυασμούς και 7 είναι μεμονωμένες υποψηφιότητες.

Συγκεκριμένα 244 υποψήφιοι είναι στη Λευκωσία, οι 141 στη Λεμεσό, 128 στη Λάρνακα, 127 στην Αμμόχωστο, 45 στην Πάφο και 33 στην επαρχία Κερύνειας.

Υποβλήθηκαν κομματικοί συνδυασμοί, από τα ακόλουθα πολιτικά κόμματα, τα οποία είναι εγγεγραμμένα στο Μητρώο Πολιτικών Κομμάτων (αναφέρονται με αλφαβητική σειρά):

  •  ΑΚΕΛ (ΑΝΟΡΘΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΛΑΟΥ)
  •  ΑΛΛΑΓΗ ΓΕΝΙΑΣ
  •  ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ
  •  ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ
  •  ΑΦΥΠΝΙΣΗ -2020-
  •  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ
  •  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ
  •  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ
  •  ΕΘΝΙΚΟ ΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΛΑ.Μ.)
  •  ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ - ΚΙΝΗΜΑ ΕΝΩΜΕΝΩΝ ΚΥΠΡΙΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ
  •   ΚΙΝΗΜΑ ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ – ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ
  •  ΚΙΝΗΜΑ ΣΟΣΙΑΛΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΕΔΕΚ
  •  ΚΟΜΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ ΚΥΠΡΟΥ
  •  ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ
  •  ΠΝΟΗ ΛΑΟΥ

Οι 244 υποψήφιοι της Λευκωσίας

Τους συνδυασμούς κομμάτων, ανεξαρτήτων και συνασπισμών κομμάτων, με όλα τα ονόματα των υποψηφίων για τις βουλευτικές εκλογές της 30ης Μαΐου γνωστοποιεί ο Έφορος Εκλογής Μελών της Βουλής των Αντιπροσώπων, της εκλογικής περιφέρειας Λευκωσίας, Ανδρέας Χατζηπάκκος.

>>> H offsite τώρα και στο Google News - Ακολουθείστε μας

Σύμφωνα με ανακοίνωση οι συνδυασμοί αυτοί είναι οι ακόλουθοι:

ΑΚΕΛ (ΑΝΟΡΘΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΛΑΟΥ)

  1. Κυπριανού Άντρος
  2. Αβραάμ Καλλιόπη (Πόπη)
  3. Δαμιανού Άριστος
  4. Θωμά Θωμάς
  5. Κάρολου Αντωνιάδου Χρυστάλλα
  6. Κούλας Σεβήρος
  7. Κουσουλίδου Ελισάβετ (Μπέττυ)
  8. Λουκαΐδης Γιώργος
  9. Παρπούνας Κυριάκος
  10. Πογιατζιής Κούλλης
  11. Πολυδώρου Λευτέρης
  12. Πολυκάρπου Χάρης
  13. Σκέττος Ρολάνδος
  14. Σκουρουπάτης Απόστολος
  15. Σταυρινού Κούκου Μαρίνα
  16. Στεφάνου Στέφανος
  17. Σωκράτους Γιάννος
  18. Φιλοθέου Λεόντιος
  19. Χαραλαμπίδου Ειρήνη
  20. Χριστοφίδης Χρίστος

ΑΛΛΑΓΗ ΓΕΝΙΑΣ

  1. Γαβριήλ Στέλλα
  2. Γεωργίου Άρτεμις
  3. Θεολόγου Άννα
  4. Ιωαννίδης Χρίστος - Μιχάλης
  5. Ιωάννου Ανδρέας
  6. Κεζαρίδης Νίκος
  7. Μάντη Χρυστάλλα (Στάλω)
  8. Μιχαηλίδης Ανδρέας
  9. Παναγή Μάριος
  10. Παχίτη Μαρία
  11. Πηχίδης Γεώργιος
  12. Πιτσιάλη Γιούλα
  13. Σταυρίδου Θεοδώρα (Ντόρις)
  14. Σταύρου Αντώνης
  15. Φιλίππου Μάριος
  16. Χατζηπαύλου Χάρης

ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ

  1. Θεοχάρους Ελένη
  2. Απαριάν Βαρτάν
  3. Γεωργιάδου Ρούλα
  4. Γιόκκα Παντελίτσα
  5. Γιωργάλλας Μιχάλης
  6. Γρίβα Κική
  7. Δανιηλίδης Βαλέριος
  8. Δημητριάδης Χριστάκης
  9. Ιωάννου Τσιάτσιου Ανδρέας
  10. Κόκκινος Σάββας
  11. Κωνσταντινίδης Σάββας
  12. Κωνσταντίνου Κωνσταντίνος
  13. Λακερίδης Χριστάκης
  14. Ναφαΐδης Χρυσοβαλάντης (Χρύσης)
  15. Ξενοφώντος Ξενής
  16. Πουλλικκάς Μάριος
  17. Σοφοκλέους Αλέξης
  18. Τελεβάντος Αντρέας
  19. Φανάρης Πέτρος
  20. Χατζηκώστα Μαρίνα

ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

  1. Κόνη Εκατερίνη Κάλια
  2. Μαραγκού Άννα
  3. Παγιάτα Τόνια
  4. Τριανταφύλλου Χριστόφορος

ΑΦΥΠΝΙΣΗ -2020-

  1. Βιολάρης Χαράλαμπος (Χάρης)
  2. Βουτήρου Σάββας
  3. Ιωαννίδης Μιχαήλ
  4. Ιωάννου Σωτήρης
  5. Καμένου Λευκή
  6. Λοϊζίδης Λεωνίδας
  7. Μηνά Μιχάλης
  8. Νεοφύτου Ανδρέας
  9. Σάββα Σάββας
  10. Σάββα Χαράλαμπος
  11. Σαββίδης Αλέξιος
  12. Τσολάκης Άδωνις
  13. Φραγκούδη - Παγδατή Αγριππινούλλα (Νούλλα)
  14. Χαραλάμπους Ηράκλης (Άκης)
  15. Χρυσοστόμου Γεώργιος

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ

  1. Ανδρέου Ανδρέας
  2. Αντωνίου Ελευθέριος
  3. Γκοργκοριάν Ρόζαλη
  4. Ελευθερίου Αντιγόνη (Νόνη)
  5. Θεοδωρίδης Περικλής
  6. Ιωάννου Απόστολος
  7. Ιωάννου Μιχάλης
  8. Κάττος Σωτήρης
  9. Κερλένγκου Κώστας
  10. Κρασιάς Μιχάλης
  11. Κυπριανού Άννα
  12. Μουσιούττας Μαρίνος
  13. Νεοφύτου Γιώργος
  14. Νικολάου Θέα
  15. Παναγή Σπύρος
  16. Πενηνταέξ Γιώργος
  17. Πιτσιλλίδης Ανδρέας
  18. Σολωμού Αβραάμ
  19. Τρυφωνίδης Αλέκος
  20. Χριστοδούλου Χρίστος\

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ

  1. Παπαδόπουλος Νικόλας
  2. Αταλιανής Παναγιώτης
  3. Βασιλείου Μαρία
  4. Γεωργιάδης Αντρέας
  5. Δαμιανός Μιχάλης
  6. Ερωτοκρίτου Χριστιάνα
  7. Θεοδώρου Θεοδώρα
  8. Κουντούρης Γιώργος
  9. Κουφαλίδου Γιώτα
  10. Λαζάρου Γιάννης
  11. Λευτέρη Πολύμνια
  12. Μούγης Μάριος
  13. Παντελίδης Χρύσης
  14. Παπαδοπούλου Έλενα
  15. Ροδιάς Χρίστος
  16. Σάββα Αγγελική
  17. Σαββίδης Σάββας
  18. Χατζηκώστας Γιαννάκης
  19. Χριστοφή Ολύμπιος
  20. Χριστοφίδου Κατερίνα

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ

  1. Νεοφύτου Αβέρωφ
  2. Άστρας Γιώργος
  3. Γεωργιάδης Δήμος
  4. Γεωργιάδης Χάρης
  5. Δημητρίου Δημήτρης
  6. Ιωσήφ Ανδρέας
  7. Κόκκινου Μπέγκε Μαρία
  8. Κυθρεώτης Στέλιος
  9. Κωνσταντίνου Ξένια
  10. Λαμπριανίδης Δημήτρης
  11. Μαλέκος Σούλης
  12. Μουζάλα Έλενα
  13. Ορφανίδου Σάβια
  14. Πάλλης Χρίστος
  15. Πελεκάνος Μάριος
  16. Πενταράς Ανδρέας
  17. Σαμψών Ν. Μίνα
  18. Σοφοκλέους Μιχάλης
  19. Τορναρίτης Νίκος
  20. Φυλακτού Φίλιος

 ΕΘΝΙΚΟ ΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΛΑ.Μ.)

  1. Χρίστου Χρίστος
  2. Αποστόλου Αποστολάκης
  3. Γεάδη Γεάδης
  4. Δημητρίου Δημήτρης (Άκης)
  5. Ελευθερίου Λευτέρης
  6. Ηρακλέους Ανδρέας
  7. Κόκκινου Γεωργιάδου Στυλιανή (Στέλλα)
  8. Κουντουρέσιης Πέτρος
  9. Κρητικός Αλέξανδρος
  10. Μασούρης Γιώργος
  11. Μικελλίδης Δημήτρης
  12. Νεάρχου Στυλιανός (Στέλιος)
  13. Παπαγεωργίου Αντώνης
  14. Παπακυριάκου Σωτήρης
  15. Πηλαβάκης Ραφαήλ
  16. Πολυκάρπου Μαρίνα
  17. Ρουσογένης Μάριος
  18. Σοφοκλέους Σοφοκλής (Άκης)
  19. Στυλιανού Άντρη Μακαρία
  20. Χριστοφίδου Πόλα

 ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ - ΚΙΝΗΜΑ ΕΝΩΜΕΝΩΝ ΚΥΠΡΙΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

  1. Αβραάμ Ανδρέας
  2. Αδάμου Αδάμος
  3. Ανδρέου Μιχάλης
  4. Αντωνίου Γιώργος
  5. Αυγουστή Θεοδόσης
  6. Βασιλείου Βασίλης
  7. Κωνσταντινίδου Γεωργία
  8. Μωυσέως Παντελής
  9. Πολυβίου Αντώνης
  10. Φωτίου Ευαγγελία

ΚΙΝΗΜΑ ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ – ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ

  1. Αλαμπρίτης Σταύρος
  2. Ατταλίδου Αλεξάνδρα
  3. Γιάγκου Άδωνις
  4. Ελευθεριάδης Ανδρέας
  5. Ηλιάδης Γεώργιος
  6. Θεοδοσίου Αντωνία
  7. Θεοπέμπτου Χαράλαμπος
  8. Κολά Μαρία
  9. Μαλένη Λέα
  10. Μανώλη Παναγιώτης
  11. Μενελάου Μελίνα
  12. Μουζούρη Ανθή
  13. Ξάνθου Έφη
  14. Παπακωνσταντίνου Άδωνις
  15. Παρασκευά Μιχάλης
  16. Παυλίδης Νίκος
  17. Σακαδάκη Αλεξία
  18. Ταραμίδης Μάριος
  19. Φωτιάδης Φώτος
  20. Χασαπόπουλος Ανδρέας

ΚΙΝΗΜΑ ΣΟΣΙΑΛΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΕΔΕΚ

  1. Ακάμας Βίκτωρας
  2. Γεωργίου Γεώργιος
  3. Γεωργίου Στέλιος
  4. Γιαβάση Ρένα
  5. Δημητρίου Δημήτρης
  6. Ευσταθίου Κωνσταντίνος (Κωστής)
  7. Ζάγανος Λάκης
  8. Θεοδώρου Μαρίνος
  9. Θωμά Χαρά
  10. Ιωάννου Νατάσα
  11. Λυμπουρή Κοζάκου Έλενα
  12. Μαλαχουρίδης Αχιλλέας
  13. Οδυσσέως Δ. Ανδρειανή
  14. Περικλέους Έλενα
  15. Σοφοκλέους Δημήτρης
  16. Χαννίδης Μάριος
  17. Χριστοδούλου Πάμπος
  18. Χρίστου Νικόλας
  19. Χριστοφίδης Σπύρος
  20. Χριστοφορίδης Απόστολος

ΚΟΜΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ ΚΥΠΡΟΥ

  1. Κυριάκου Κυριάκος
  2. Θεμιστοκλέους Βαλάντω
  3. Ιορδάνους Μάριος
  4. Κλεάνθους Αντρέας
  5. Νικολάου Κωνσταντία (Νάντια)
  6. Παπανικολάου Ελένη
  7. Σκοτ Γκρέις Σιερλίν
  8. Χρυσάνθου Νικολέττα

ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ

  1. Ρότσας Χρίστος
  2. Αψερός Σάββας
  3. Βαλιαντή Έλενα
  4. Δημοσθένους Μιχαλάκης
  5. Ιωάννου Μαρία
  6. Καμμά Χρυσελπίδα
  7. Κάπρος Κώστας
  8. Λιμνιώτου Θέλμα
  9. Παναγή Κωνσταντίνος
  10. Ρούμπας Κωστάκης
  11. Σωφρονίου Κυριάκος
  12. Ταπαροιού Κορνέλια
  13. Χαραλάμπους Κώστας
  14. Χριστοφή Σπύρος

ΠΝΟΗ ΛΑΟΥ

  1. Γεωργίου Γιώργος
  2. Γου Γιάννης
  3. Ελληνίδης Κώστας
  4. Κασσιανίδης Χρίστος
  5. Κοιρανίδης Άθως
  6. Κωνσταντινίδης Γιαννάκης
  7. Κωνσταντίνου Γιαννάκης
  8. Κωνσταντίνου Δήμος
  9. Μακρίδης Αλέξης
  10. Πεττεμερίδης Γιάννης
  11. Σαββίδης Κώστας
  12. Τριμιθιώτης Δημήτρης
  13. Φιλίππου Παναγιώτης
  14. Φωτίου Χρίστος

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ

  • Μαρδαπήττας Χρύσανθος
  • Χρίστου Ανδρέας
  • Χρυσάνθου Σπύρος

Οι 141 υποψήφιοι της Λεμεσού

Συνολικά 141 υποψηφιότητες για τις βουλευτικές εκλογές υποβλήθηκαν για την εκλογική περιφέρεια Λεμεσού,με τους 139 να προέρχονται από 15 κομματικούς συνδυασμούς και τρεις να είναι μεμονωμένοι υποψήφιοι.  

Συγκεκριμένα, υποψηφιότητα υπέβαλαν, με αλφαβητική σειρά συνδυασμού, για το ΑΚΕΛ, 12 υποψήφιοι που είναι οι Γεωργίου Γεώργιος, Γεωργίου Ράνια, Γιαννακάς Πέτρος, Ζεμενίδης Αυξέντης, Ιωάννου Αργεντούλα, Καυκαλιάς Αντρέας, Κλεάνθους Πέτρος, Κώστα Κώστας, Λάρκου Παναγιώτης, Νικολάου Μαρίνα, Παυλίδης Μιχάλης και Συλικιώτης Νεοκλής.  

Για την Αλλαγή Γενιάς, οι 10 υποψήφιοι είναι οι Βρυωνίδης Σπύρος, Γιασεμίδου Ελένη, Ευρυπίδου Ράνια, Κυπριανού Πάνος, Κυριάκου Βάσος, Κωνσταντίνου Χάρης, Παναγιώτου Γεώργιος, Παπαβασιλείου Φάνη, Παπασοφοκλή Κυριακή (Κούλλα) και Ρούσσος Μάριος.  

Συνολικά 12 είναι οι υποψήφιοι του Κινήματος «Αλληλεγγύη» στην εκλογική περιφέρεια Λεμεσού και πρόκειται για τους, Αλεξάνδρου Όμηρο, Γεωργίου Γεώργιο, Γκάϋ Φράνσις Νεκτάριο, Μιχαήλ Άννα, Μπάρρη Κυριάκο, Παπαδόπουλο Γεώργιο, Τσίτση Γιάννη, Ττοππουζή Πρόδρομο, Χριστοδούλου Μιχάλη, Χριστοφή Τσιόππη Χριστάκη, Χριστοφίδη Γάτα και Χρυσάνθου Ηρόδοτος.  

Στον κομματικό συνδυασμό «Αμμόχωστος για την Κύπρο» οι υποψήφιοι βουλευτές είναι τρεις, η Μαρνέρου Ερμιόνη (Έρμα), ο Σεργίδης Κρίστης και η Χατζηδημητρίου – Παπά Πολυξένη (Ξένια).  

 Για την «Αφύπνιση 2020», υποβλήθηκαν έξι υποψηφιότητες και συγκεκριμένα πρόκειται για τους, Αθανασίου Θανάση (Νάσο), Αποστόλου Ιωάννη (Γιάννη), Γιαλλουρίδη Σταύρο, Κουμή Μιχάλη, Κουτρουκίδη Λούκα (Λούης) και Μηνά Πέτρο.  

Δώδεκα είναι οι υποψήφιοι της Δημοκρατικής Παράταξης με πρώτο τον Πρόεδρο του κόμματος, Κάρογιαν Μάριο, ενώ ακολουθούν με αλφαβητική σειρά οι,  Αναστασίου Πάνος, Βασιλείου Στέφανη, Βότσης Άγγελος, Γεωργίου Χρυσοστόμου Λένια, Γρηγορίου Καλοπαίδη Μαρίλια, Θεοδότου Μάριος, Νικολαΐδης Αντώνης, Νικολαΐδης Βύρωνας, Πλισς- Κωνσταντίνου Άννα, Φιλίππου Πέτρος και Χριστοδούλου Χρίστος.  

Οι 12 υποψήφιοι βουλευτές του Δημοκρατικού Κόμματος στη Λεμεσό είναι οι, Κυπριανού Βανέσσα, Λεωνίδου Πανίκος, Μακαρίου Γιώργος, Μακρίδης Γρηγόρης, Μυλωνάς Παύλος, Νικολαΐδης Ντίνος, Ορφανός Μάριος, Σάββα Σώτος, Σταδιώτης Μάριος, Χαραλαμπίδης Νεόφυτος, Χατζηχαραλάμπους Στέλιος και Χριστοδούλου Άνθια.  

Ισάριθμες υποψηφιότητες και στον Δημοκρατικό Συναγερμό, με θέση στο κοινοβούλιο να διεκδικούν οι Αγαθοκλέους Ηρακλής, Βασιλείου Μιχάλης, Διογένους Γιώργος, Δίπλαρος Ευθύμιος, Ιορδάνου Ονησίφορος, Καραμανίδης Κλεάνθης, Κυπριανού Ανδρέας, Σπύρου Νίκος, Σταύρου Ελένη, Σύκας Νίκος, Τσιρίδου Φωτεινή  και Χατζημανώλη – Γλυκή Μαρίνα.  

Από πλευράς Εθνικού Λαϊκού Μετώπου, υπέβαλαν υποψηφιότητα οι, Αλκιβιάδης Φοίβος, Ανδρέου Ανδρέας, Ανωγυριάτης Πόλυς, Διομήδους Διομήδης (Μίμης), Θεμιστοκλέους Ανδρέας, Κολιού Μαρία, Κυριακίδης Νίκος, Νικολάου Παναγιώτης, Σαββίδης Πάρις, Σούγλης Δημήτρης, Χαραλάμπους Μάριος και Χαραλάμπους Νίκος.  

Οι «Ενεργοί Πολίτες – Κίνημα Ενωμένων Κυπρίων Κυνηγών» υπέβαλαν 10 υποψηφιότητες, με τους Αριστείδου Άριστο, Γεωργίου Ελευθέριο (Λευτέρη), Γιασεμή Αντωνάκη, Ευσταθίου Αλέξη, Θεοφάνους Κωνσταντίνο, Μακρυγιώργη Γεώργιο, Ονησιφόρου Πάρι, Παπαλεοντίου Χρυσούλλα (Χρύσια), Σάββα Νάταλη και Χαραλάμπους Αλέξη.  

Το Κίνημα Οικολόγων – Συνεργασία Πολιτών κατέρχεται στην εκλογική περιφέρεια Λεμεσού με 12 υποψηφίους, που είναι οι, Δευτεράς Νικόλας, Ευλαβή Ανδρέας, Κούρρης Κυριάκος, Λακκοτρύπης Στέλιος, Νικολάου Νεοφυτούλα (Φυτούλα), Ονουφρίου – Χριστοδούλου Φρύνη, Ορουντιώτης Κωνσταντίνος, Παπαδούλης Σταύρος, Παπής Άλκης, Πιερίδου Μόνικα, Πιττάκαρας Πάρης, και Χαγουίλα Έτμοντ.  

Δώδεκα είναι και οι υποψήφιοι του Κινήματος Σοσιαλδημοκρατών ΕΔΕΚ, με πρώτο τον Πρόεδρο Σιζόπουλο Μαρίνο, ενώ ακολουθούν οι, Δημητρίου Χρυσοβαλάντης (Βαλεντίνος), Ευσταθίου Γιώργος, Ιακώβου Χριστάκης (Χρήστος), Κόμπος Αδάμος, Λυσάνδρου Λύσανδρος, Σκανδάλη Γεωργία (Γιούλα), Στυλιανίδη Ερμούλα, Στυλιανίδης Στέλιος, Στυλιανού Ιωάννης, Φωτίου Γιώργος και Χαραλάμπους Πάμπος.  

Από το Κόμμα για τα Ζώα Κύπρου, υποψηφιότητα υπέβαλαν οι, Αδάμου Κυριάκος, Αριστοδήμου Χέλεν, Έλλης Άντονυ, Κλημίδου Νικόλ, Νεοφύτου Νεόφυτος, Στύλλας Στυλιανός.  

Οι υποψήφιοι από τον «Πατριωτικό Συνασπισμό» είναι οι, Μοχσενί Ερφάν, Παπαφίγγος Ανδρέας και Περατικός Νικόλας, ενώ από την «Πνοή Λαού» υπέβαλαν υποψηφιότητα οι, Ερωτοκρίτου Γιώργος, Κωνσταντίνου Κωνσταντίνος (Ντίνος), Παναγιώτου Πέτρος και Τσοκαλά Ελένη.  

Τέλος, οι τρεις μεμονωμένοι υποψήφιοι είναι οι Πουργουρίδης Ευάγγελος, Σπάρος Φοίβος και Χριστοδούλου Χριστόδουλος.

Οι 127 της Αμμοχώστου

Τους συνδυασμούς κομμάτων, ανεξαρτήτων και συνασπισμών κομμάτων, με όλα τα ονόματα των υποψηφίων για τις βουλευτικές εκλογές της 30ης Μαΐου γνωστοποιεί ο Έφορος Εκλογής Μελών της Βουλής των Αντιπροσώπων, της εκλογικής περιφέρειας Αμμοχώστου, Γεώργιος Χρυσαφίνης.

 ΑΚΕΛ (ΑΝΟΡΘΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΛΑΟΥ)                    

  1. ΓΑΒΡΙΗΛ Γιαννάκης     
  2. ΖΑΝΝΕΤΤΟΥ Χρύσανθος
  3. ΘΟΥΚΥΔΙΔΗΣ Θουκυδίδης (Θουκής)
  4. ΙΑΚΩΒΟΥ Γιάννα
  5. ΚΕΤΤΗΡΟΣ Νίκος
  6. ΚΟΥΚΟΥΜΑΣ Γιώργος
  7. ΚΥΠΡΗ Χρίστος
  8. ΚΩΣΤΑ Κώστας
  9. ΤΣΑΛΑΚΟΥ Γεωργία
  10. ΧΗΡΑ Πέτρος
  11. ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ Πάμπος

ΑΛΛΑΓΗ ΓΕΝΙΑΣ

  1. ΚΑΗΛΙΔΗ - ΑΝΑΣΤΑΣΗ Ισαβέλλα
  2. ΚΕΤΤΗΣ Ανδρέας
  3. ΚΥΡΙΑΚΟΥ (ΣΙΑΚΑΛΛΗΣ) Αναστάσιος (Τάσος)
  4. ΜΙΧΑΗΛ Λούης
  5. ΝTΑΝΤΟ Μαρία Χριστίνα
  6. ΠΑΝΑΓΗ Παναγιώτης
  7. ΣΟΥΛΗΣ Μιχάλης         
  8. ΤΣΟΚΚΟΣ Γεώργιος
  9. ΧΑΤΖΙΗΚΚΟΣ Ανδρέας

ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ

  1. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Αντρέας
  2. ΒΡΑΧΙΜΗ Φοίβος
  3. ΓΕΩΡΓΑΛΛΑ Κυριακή
  4. ΚΟΥΡΤΕΛΛΑΣ Ελισσαίος
  5. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Αλέξιος
  6. ΝΙΚΟΛΑΟΥ Ανδρέας
  7. ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ Ανδρέας
  8. ΣΑΒΒΑ Μαρία
  9. ΣΕΡΓΙΟΥ Θεοδώρα
  10. ΣΙΑΜΑΡΟΣ Ανδρέας
  11. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ Κωστάκης

ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

  1. ΝΙΚΗΤΑ Χριστάκης
  2. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Χρίστος
  3. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Βάσος
  4. ΣΑΡΡΗΣ  ΄Αλκης
  5. ΣΤΑΥΡΗ Γεώργιος
  6. ΣΥΖΙΝΟΣ Σώτος
  7. ΦΙΛΙΠΠΟΥ Μαρία
  8. ΧΑΤΖΗΚΑΚΟΥ Κλαίρη
  9. ΧΡΙΣΤΟΥ Μιχάλης        
  10. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΟΥ- ΜΑΣΤΡΗ Αιμιλία

ΑΦΥΠΝΙΣΗ -2020-

  1. ΑΝΔΡΕΟΥ Χαράλαμπος
  2. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δημήτρης
  3. ΔΡΟΥΣΙΩΤΗΣ Βενιζέλος
  4. ΣΙΑΠΑΝΗΣ Ιάσωνας
  5. ΣΙΟΠΑΧΑΣ Κλεάνθης

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ

  1. ΓΙΑΚΟΥΜΗ Μιχάλης
  2. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ Ανδρέας
  3. ΙΩΑΝΝΟΥ Λάκης
  4. ΚΥΡΙΑΚΟΥ Θεοδώρα
  5. ΜΑΡΤΗΣ Στέλιος
  6. ΜΙΝΙΔΗΣ Αντώνιος
  7. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Μαρία
  8. ΠΟΙΖΗΣ Γεώργιος
  9. ΤΡΑΓΚΟΛΑΣ Μάρκος
  10. ΤΣΟΥΚΚΑ Μαρία
  11. ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ Γιώργος

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ (ΔΗ.ΚΟ.)

  1. ΓΕΩΡΓΙΟΥ Κ. Βασίλειος
  2. ΚΟΥΛΙΑΣ Ζαχαρίας
  3. ΜΑΡΤΗ Μαρτής
  4. ΠΑΧΩΜΙΟΥ Παναγιώτης
  5. ΠΙΤΣΙΛΛΙΔΗΣ ΚΟΥΛΛΟΥΠΑΣ Κωνσταντίνος
  6. ΣΕΝΕΚΗΣ Χρίστος
  7. ΤΡΙΑΡΟΣ Λευτέρης
  8. ΤΡΥΦΩΝΟΣ Κυριάκος
  9. ΦΑΡΚΩΝΗΣ Αδάμος
  10. ΧΙΩΤΗΣ Στέλιος
  11. ΧΡΥΣΟΔΟΝΤΑΣ Κωνσταντίνος                                             

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ (ΔΗ.ΣΥ)

  1. ΓΕΩΡΓΙΟΥ Νίκος
  2. ΚΑΙΜΑΚΛΙΩΤΗ Μαργαρίτα
  3. ΚΑΡΟΥΛΛΑΣ Γιώργος
  4. ΚΟΥΛΛΑ Ονούφριος
  5. ΚΟΥΤΣΟΦΤΑΣ Κλεάνθης
  6. ΛΥΣΑΝΔΡΙΔΗΣ Γιώργος
  7. ΟΔΥΣΣΕΩΣ Κωνσταντίνος (Ντίνος)
  8. ΣΥΜΕΟΥ Νίκος
  9. ΤΡΙΣΟΚΚΑΣ Παναγιώτης
  10. ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ Κυριάκος
  11. ΧΑΤΖΗΣΩΤΗΡΙΟΥ Χριστίνα

ΕΘΝΙΚΟ ΛΑΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΛΑ.Μ.)

  1. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΄Αθως
  2. ΓΕΩΡΓΙΟΥ Κωνσταντίνος (Ντίνος)
  3. ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Πόλυς
  4. ΖΟΥΒΑΝΗ Ζουβάνης
  5. ΚΟΥΡΤΗ Νεφέλη
  6. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΄Αντρεα
  7. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ Σάββας
  8. ΝΙΚΟΛΑΟΥ Μαρία
  9. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Λίνος
  10. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Μαρίνος
  11. ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ Χρυσόστομος (Τόμης)

ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΚΙΝΗΜΑ ΕΝΩΜΕΝΩΝ ΚΥΠΡΙΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

  1. ΒΡΑΧΙΜΗ Αδάμος
  2. ΓΟΥΜΕΝΟΣ Γεώργιος
  3. ΖΕΝΙΟΣ Παναγιώτης
  4. ΗΡΑΚΛΕΟΥΣ Ηράκλεια
  5. ΙΩΑΝΝΟΥ Ανδρέας
  6. ΜΠΑΚΚΑΣ Μάριος
  7. ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ Νικόλαος         
  8. ΣΕΡΓΗ Σέργης

ΚΙΝΗΜΑ ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ – ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ

  1. ΑΛΩΝΕΥΤΗ- ΦΙΤΙΚΙΔΟΥ ΄Ελενα
  2. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ Αναστάσιος (Τάσος)
  3. ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ Χάρης
  4. ΚΑΛΑΒΑΝΑ Θεανώ
  5. ΚΟΥΡΡΗ Δήμητρα
  6. ΚΥΡΙΑΚΟΥ - ΠΕΛΕΓΚΑΡΗ Βάσω
  7. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Νικόλας
  8. ΠΑΡΑΣΧΟΥ Μιχάλης
  9. ΠΑΣΧΑΛΗ Φίλιππος
  10. ΧΑΟΥΙΛΑ Λούης
  11. ΧΑΤΖΗΓΕΡΟΥ Παντελάκης

ΚΙΝΗΜΑ ΣΟΣΙΑΛΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΕΔΕΚ

  1. ΑΝΔΡΕΟΥ Ελευθέριος
  2. ΑΣΣΙΩΤΗΣ Πέτρος
  3. ΑΣΤΡΑΣ Νίκος
  4. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΑΒΟΥΛΛΗΣ Δημήτρης
  5. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ (ΠΡΙΑΜΟΥ) Μάριος
  6. ΛΙΛΗ Αννίτα
  7. ΞΕΝΟΦΩΝΤΟΣ Ξένιος
  8. ΠΛΑΤΡΙΤΗΣ Παναγιώτης (Πάνος)
  9. ΠΟΥΓΙΟΥΡΟΣ Σώζος
  10. ΧΡΙΣΤΟΥ Χαράλαμπος
  11. ΧΡΙΣΤΟΦΗ Νίκος

 ΚΟΜΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ ΚΥΠΡΟΥ

  1. ΝΙΚΟΛΑΟΥ Ευρυδίκη
  2. ΠΡΟΤΣΟΥΚ - ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΄Ιγκα

 ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ

  1. ΚΙΜΩΝΟΣ Νίκος

ΠΝΟΗ ΛΑΟΥ

  1. ΓΕΩΡΓΙΟΥ Γρηγόρης
  2. ΙΩΑΝΝΟΥ Κυριάκος
  3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Κενδέας
  4. ΛΑΜΠΡΟΥ Αντρέας

128 υποψήφιοι στην Λάρνακα

Δεκαπέντε κόμματα και συνδυασμοί υπέβαλαν σήμερα  68 υποψηφιότητες στην Επαρχιακή Περιφέρεια Λάρνακας, για την εκλογή μελών της Βουλής των Αντιπροσώπων ενόψει των εκλογών που θα διεξαχθούν στις 30 Μαΐου 2021.

Για το ΑΚΕΛ (Ανορθωτικό Κόμμα Εργαζόμενου Λαού) υποβλήθηκαν οκτώ υποψηφιότητες και συγκεκριμένα οι Αγαθού Σταύρος, Αλέκου Αλέξης, Μιχαήλ Μιχάλης, Ξιούρουππας Πανίκκος, Πασιουρτίδης Αντρέας και Σάββα Ευανθία.

Για την «Αλλαγή Γενιάς" υπέβαλαν υποψηφιότητα οι Ελευθερίου Βασίλης, Ηλία Αλέξανδρος, Κοτανίδης Σέργιος και Νικολαΐδης Λοΐζος.

Για την «Αλληλεγγύη» υποψηφιότητα υπέβαλαν οι Γεωργίου Φροσέλ, Καλογήρου Αντρος, Νικολάου Σταύρος, Ονησιφόρου Μελής, Πέτρου Χρίστια και Χατζηπαναγή Αρτέμης

Υποψηφιότητα για την «Αμμόχωστος για την Κύπρο» υπέβαλε ο Στυλιανού Στέλιος, ενώ για την «Αφύπνιση -2020-» οι Αδάμου Παναγής, Ελευθερίου Νίκη, Κώστα Παντελής και Σωτηρίου Σάββας.

 Για την Δημοκρατική Παράταξη (ΔΗΠΑ) υποψηφιότητα υπέβαλαν οι Κόσσιφος Δημήτρης, Προκοπίου Γεώργιος, Τουλούρας Παναγιώτης, Τρύφωνος Τρύφωνας, Χινής Μιχάλης και Χρίστου Παρασκευάς.

Υποψηφιότητα για το Δημοκρατικό Κόμμα (ΔΗΚΟ) υπέβαλαν οι Διομήδους Γεώργιος, Ζαρούνας Πέτρος, Ζαχαρίου Σκεύη, Ιασωνίδης Ιάσωνας, Μανιταράς Θεόδωρος και Ορφανίδης Χρίστος.

Για τον Δημοκρατικό Συναγερμό (ΔΗΣΥ) υπέβαλαν υποψηφιότητα οι Αλαμπρίτης Πρόδρομος, Γεωργίου Μάμας (Μάκης), Δημητρίου Αννίτα, Κοσμά Αννα, Ποιητής Παντελής και Φιλίππου Μάριος.

Υποψηφιότητα για το Εθνικό Λαϊκό Μέτωπο (ΕΛΑΜ) υπέβαλαν οι Γεωργίου Ελενα, Θωμά Θέμης, Ιωάννου Σωτήρης, Καδής Αντρέας, Μισός Χρίστος, Τάκης και Μπαούρδα Μόρφω.

Για τους Ενεργούς Πολίτες – Κίνημα Ενωμένων Κυπρίων Κυνηγών υπέβαλαν υποψηφιότητα οι Παττίχης Αντώνης, Πηλάλη Παναγιώτης και Χαμπή Μάριος.

Υποψηφιότητα για το Κίνημα Οικολόγων – Συνεργασία Πολιτών υπέβαλαν οι  Αυξεντίου Νικόλας, Ιωσηφίδης Χρίστος, Πίτσιλλος Δημήτρης, Σταυριανός Πανίκκος, Στυλιανού Λούκας και Σώσειλος Ανδρέας.

Για το Κίνημα Σοσιαλδημοκρατών ΕΔΕΚ υπέβαλαν υποψηφιότητα οι Αποστόλου Ανδρέας, Κυριακίδης Ξενοφών (Ξενάκης), Μιτσήγιωργη Γεωργία, Σοφοκλέους Σοφοκλής, Χάρη Γεώργιος και Χριστοφόρου Ανδρέας.

Υποψηφιότητα για το Κόμμα για τα Ζώα Κύπρου υπέβαλαν οι Δημητρίου Ηλίας, Καραγιάννη Πανδώρα και Κωνσταντίνου Χαραλαμπία.

Γα τον Πατριωτικό Συνασπισμό υπέβαλε υποψηφιότητα η Σπιταλιώτου Καρύδη Γεωργία.

 Για την «Πνοή Λαού» υποψηφιότητα υπέβαλαν οι Κασιουρής Κυριάκος, Μιχαήλ Μιχάλης και Στυλιανού Αλέξης.

Υποψηφιότητα υπέβαλε και ο μεμονωμένος ανεξάρτητος Θεμιστοκλέους Αβραάμ.

Οι 45 υποψήφιοι Βουλευτές της επαρχίας Πάφου

1.      Συνδυασμός Κόμματος ΑΚΕΛ (ΑΝΟΡΘΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΛΑΟΥ)     

  1. ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ Κώστας
  2. ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ - ΦΡΑΓΚΟΥ Μαρία
  3. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ Βαγγέλης
  4. ΦΑΚΟΝΤΗΣ Βαλεντίνος

2.       Συνδυασμός Κόμματος ΑΛΛΑΓΗ ΓΕΝΙΑΣ

  1. ΛΕΜΟΝΑΡΗΣ Κωνσταντίνος
  2. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΗΡΟΔΟΤΟΥ Δήμητρα

3.       Συνδυασμός Κόμματος ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ

  1. ΑΝΔΡΕΑΔΗ Τατιάνα
  2. ΔΕΛΙΜΠΑΛΤΙΔΟΥ Βαρβάρα
  3. ΜΑΥΡΑΚΗ Κυριακή
  4. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Χρίστος

4.       Συνδυασμός Κόμματος ΑΦΥΠΝΙΣΗ-2020-

  1. ΓΕΩΡΓΙΟΥ Νάταλη
  2. ΦΩΤΙΟΥ Ανδρέας
  3. ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΟΣΙΟΥ Μαρία

5.       Συνδυασμός Κόμματος ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ

  1. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Άντρη
  2. ΠΕΤΡΟΥ Πέτρος
  3. ΦΩΤΙΟΥ Αντώνης
  4. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΜΑΧΙΜΟΣ Ανδρέας

6.       Συνδυασμός Κόμματος ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ

  1. ΕΥΡΙΠΙΔΟΥ Γρηγορία
  2. ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΑ Ιωάννης
  3. ΠΙΤΤΟΚΟΠΙΤΗΣ Χαράλαμπος (Πάμπος)
  4. ΣΑΒΒΙΔΗΣ Χρύσανθος

7.       Συνδυασμός Κόμματος ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ

  1. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ Γιώργος
  2. ΛΕΤΥΜΠΙΩΤΗΣ Κωνσταντίνος
  3. ΠΑΖΑΡΟΣ Χαράλαμπος
  4. ΤΣΟΚΚΑΣ Λεωνίδας (Λίνος)

8.         Συνδυασμός Κόμματος ΕΘΝΙΚΟ ΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΛΑ.Μ.)

  1. ΜΙΧΑΗΛ Μιχάλης
  2. ΝΙΚΗΤΑ Παναγιώτης
  3. ΡΟΥΣΟΥ ΡΟΣΚΟΣ Στέφανος
  4. ΣΑΒΒΑ Κυριάκος

9.         Συνδυασμός Κόμματος ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ – ΚΙΝΗΜΑ ΕΝΩΜΕΝΩΝ ΚΥΠΡΙΩΝ             ΚΥΝΗΓΩΝ

  1. ΑΥΓΟΥΣΤΗ Αυγουστής
  2. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Γιάννης
  3. ΣΤΑΥΡΟΥ Αργύρης

10.       Συνδυασμός Κόμματος ΚΙΝΗΜΑ ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ

  1. ΑΡΚΑΔΙΟΥ Νικόλας
  2. ΜΑΤΣΑΣ Ορέστης
  3. ΝΕΟΚΛΕΟΥΣ Μαρία
  4. ΧΡΙΣΤΟΦΗ - ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Χρίστα

11.       Συνδυασμός Κόμματος ΚΙΝΗΜΑ ΣΟΣΙΑΛΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΕΔΕΚ

  1. ΒΟΡΚΑΣ Παναγιώτης
  2. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Βάσος
  3. ΜΥΡΙΑΝΘΟΥΣ Ηλίας
  4. ΠΑΦΙΤΗΣ Δώρος

 12.       Συνδυασμός Κόμματος ΚΟΜΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ ΚΥΠΡΟΥ

  1.  ΚΑΛΟΖΩΗ Μέλπω

13.       Συνδυασμός Κόμματος ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ

  1.  ΛΥΣΑΝΔΡΟΥ Μιχαλάκης

14.       Συνδυασμός Κόμματος ΠΝΟΗ ΛΑΟΥ

  1. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ Κωνσταντίνος
  2. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ Πολύβιος (Πόλυς)
  3. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ Ηρακλής

Οι 33 υποψήφιοι Βουλευτές της Επαρχίας Κερύνειας

Στην Επαρχία Κερύνειας υπάρχουν 3 Βουλευτικές Έδρες.  Ο συνολικός αριθμός των υποψηφιοτήτων που υποβλήθηκαν είναι 33.

Συγκεκριμένα υποβλήθηκαν 8 Συνδυασμοί Κομμάτων με 3 υποψηφιότητες ο κάθε συνδυασμός, 2 Συνδυασμοί Κομμάτων με 2 υποψηφιότητες και 5 Συνδυασμοί Κομμάτων με 1 υποψηφιότητα.   

Αναλυτικά οι υποψήφιοι:

ΑΚΕΛ (ΑΝΟΡΘΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΛΑΟΥ)

Μαύρου Ελένη

Παπαγεωργίου Πάμπος

Χριστόφιας Χρίστος

ΑΛΛΑΓΗ ΓΕΝΙΑΣ

Κκόνα Ελένη (Ελίνα)

Χατζηπέτρου Κωνσταντίνος

ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ

Αγγελή Αντώνης

Μιχαήλ Εύη

Χαραλάμπους Γεώργιος

ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Μακφέρσον-Ποτούδη Βασιλική

ΑΦΥΠΝΙΣΗ -2020-

Αντωνίου Μάριος

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ

Ασπρής Αδάμος

Ηλιάδης Κλεάνθης

Σκορδής Μιχάλης

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ

Σολωμού Γεώργιος

Τσουλούπας Πρόδρομος (Μάκης)

Χατζηφιλίππου Κυριάκος

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ

Αριστείδου Μαριέλλα

Μαυρίδης Μάριος

Σούπερμαν Θεοδώρου Ρίτα

ΕΘΝΙΚΟ ΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΛΑ.Μ.)

Δρουσιώτης Κυριάκος

Καπετάνιος Μιχάλης

Κύπρου Κύπρος

ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ - ΚΙΝΗΜΑ ΕΝΩΜΕΝΩΝ ΚΥΠΡΙΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Γρηγορίου Ανδρέας

Καραμανής Χρίστος

ΚΙΝΗΜΑ ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ – ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ

Ιωάννου Νατάσα

Κακουλλής Μιχάλης

Παπαλουκάς Γιώργος

ΚΙΝΗΜΑ ΣΟΣΙΑΛΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΕΔΕΚ

Ευθυμίου Κώστας (Ντίνος)

Πάρπας Παναγιώτης (Πανίκος)

Περατικού-Κοκαράκη Μαρία

ΚΟΜΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ ΚΥΠΡΟΥ

Μενοίκου Ιωάννα

ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ

Μακαρούνας Γεώργιος

ΠΝΟΗ ΛΑΟΥ

Χατζηστυλλή Στέλιος

Home